reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim o pomoc

tommmmm (47)|4.8.2008 21:48
Dobry den, mam problem s mym novym pc. Mam desku Asus P5Q Deluxe, dva disky a op. system Vista 64.Jednou se me stalo ze me zamrzl a ja ho restartoval, po restartu me bylo napsano ze budu muset znovu nainstalvat ovladace HD audio a ze nejprve musim restartovat pocitac, tak sem udelal. Po restartu uz mi system nenabehl a na obrazovce se objevilo: Bad or missing Command Interpreter, Enter the full shel command line: command.com /P /E :256.
Nevite co s tim? Pokud zmacknu nez mi najede tato zprava F8 nabidne me to buttovani ja dam disk se ktereho chci, kde mam system a ten potom nabehne, ale priste se to znovu opakuje, dekuji vsem za reakce.
PS: s diskovym polem nemam vubec zadne zkusenosti, jestli je to ono.
pinc (85)|4.8.2008 22:15
To už dnes není až taková složitost ...
windows obnovení systému to řeší spolehlivě, pokud jsi nic nemazal, tam kde se to nesmí :-)

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/9f6d755a-74bb-4a7d-a625-d762dd8e79e51029.mspx
tommmmm (47)|4.8.2008 22:39
Tak bohuzel obnova systemu nic nevyresila, ale dik za snahu, tohle me vubec nenapadlo
RuLich (13)|22.9.2008 21:35
No jstli umíš anglicky:

http://forum.pcmech.com/showthread.php?t=152938

Jinak mám dojem že byto chtělo pomocí CD s OS nabootovat a pomocí Konzole pro zotavení udělat Scandisk
Jinak tady je popis Konzole a tebe bude zajímat odstaveček:

CHKDSK
chkdsk Jednotka /p /r
Příkaz chkdsk zkontroluje zadanou jednotku a v případě, že to jednotka vyžaduje, opraví ji nebo obnoví. Příkaz také označí všechny chybné sektory a obnoví čitelné informace.

Můžete použít některou z následujících možností:
/p: Provede podrobnou kontrolu jednotky a opraví všechny chyby.
/r: Vyhledá chybné sektory a obnoví čitelné informace.


Poznámka: Jestliže zadáte možnost /r, bude automaticky zahrnuta také možnost /p. Příkaz chkdsk zadaný bez argumentů provede kontrolu aktuální jednotky bez použití možností.