reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava - recap a tuning zdroja LC B300ATX

KEOSAN (958)|4.8.2008 22:04
Tak som dnes skusal maly repaso-tuning zdroja LC B300ATX. Zdroj som pred par tyzdnami opravoval, pretoze
mal na +5VSB mensie kolisanie a na danej vetve vyduty kondik 10V 1000uF, ktory som nahradil nedavno
staryn kondikom G-LUXON 10V 1000uF. Viem, nic moc, ale nemal som nic nove, tak som skusil ako to pojde.
Par tyzdnov fungovala zostava, ale pred par dnami zacal vraj na PC byt problem s mysou, vraj nefungovala,
ale potom sa to napravilo. Dnes rano vsak pocitac /doska ECS K7S6A, pretaktovany AhlonXP1700@2000 + 512MB RAM
+ Radeon9200 + PCI sietovka + PCI USB2 radic zamrzol pri tlaceni na USB tlaciaren/. Pocitac takto fungoval uz roky OK,
len maval obcas problem s USB prenosom, ked odpajalo tlaciaren. Preto sa tlaciaren napojila na PCI radic.
Nedalo mi to, preco to mrzlo. Premeral som zdroj, zdalo sa to OK. Napriek tomu, ze je vysoko pravdepodobne, ze
ta doska uz od kupy mala problem s napajanim /casto na predne USB porty pripojeny USB flash disk sposobil reset/,
/mozno problemy s dobrym uzemnenim/. Pocitac je umiestneny v lokalite, kde v okoli boli problemy s elektrikou
a mam na to podozrenie stale. Ale i napriek tomu som si povedal, ze skusim nejake to posilnenie stability zdroja.
Iste, line interactive UPSka by tam bola vhodna /ale z nejakeho dovodu to doteraz nechcel uzivatel akceptovat/.
Tak som urobil par uprav. Vyhodil som recapovany stary G-LUXON 10V 1000uF a nahradil ho SAMWHA 6.3V 1500uF.
Boli tam aj modre 2x 10V 1000uF Jun Fu kondiky. Velmi sa podobali na nepodarene Fuhjyyu kondiky. Tak som si povedal,
pojdu prec a dal tam znova tu SAMWHu 6.3V 1500uF. Vyrobca zrejme dost setril na zdroji. Videl som rovnake zdroje,
ktore mali osadene vsetky pozicie na kondiky a vela zdrojov malo iba polovicu kondikov. Takze miesto 3och kondikov,
co sa vymenili som tam pridal este dalsie rovnake 3ks. Rozmyslal som, ci nevymenit aj 12V vetvu, kde bol 16V 1000uF
kondik, ale kedze problemy s USB su na 5V, nechal som to zatial tak. Premeral som to, zatazil som to na meraku
s 8xHDD a fungovalo to. Uvidim do kedy. Som zvedavy, ci problemy s USB portami zmiznu. Zatial som to zatazil
Prime95 + skenovanie HDD antivirakom + Particle Fury teste pre VGA + do toho tlac na USBtlaciarni.
Taktiez podobne v kombinacii testov S&M pre zdroj a zatial v pohode. Tak neviem, ak to bude este blbnut,
tak si myslim, ze to bude skor el. rozvodmi, ako pocitacom. Na koniec este ventilator isiel pomalsie, tak som ho
rozobral, ocistil a premazal mazacim elixirom a slapal ako novy...

Foto neprikladam, nestihol som to pofotit. Naviac v inych vlaknach boli uz tiez zdroje pofotene ako vyzeraju z vnutra.