reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aky display na notebook-u ?

Frog (510)|20.10.2006 19:38
Ešte mam všeobecnú dilemmu týkajúcu sa výberu LCD panelu na notebooku. Neviem sa rozhodnúť či by som mal zvoliť lesklý (každá spoločnosť má pre to svoje označenie, Acer - Crystal Brite, Dell - TrueLife, Alienware-Clearview atd) alebo matný panel.

Každý má svoje + ak -. Tak lesklé displeje, maju vernejšie a pestrejšie podanie farieb, ale čo mi veľmi prekáža je vysoký odraz svetla. Prakticky sa pred ním vidíte ako v skle auta. Na druhej strane su tu matné displeje s kvalitativne možno horším obrazom na druhej strane s minimalnim odrazom, a lepšie viditelným aj za jasneho počasia. Takže čo vravite vy ?
eraser (0)|20.10.2006 21:26
V práci mám notebook Sony s lesklou obrazovkou a môžem potvrdiť, že by som ju najradšej rozmlátil. Ten odraz je proste nepríjemný, no a najhoršie je to vtedy, ak niekto rozvieti, a keďže prichádza zimné obdobie, bude to veľmi ťažké obdobie. Jednoducho, vidieť sa v obrazovke 3x vrátane každej žiarovky, to je skutočne o nervy, resp. o oči. Skutočne to ruší...
Bin Ladin (20)|21.10.2006 22:32
leskle maji pry lepsi podani barev?... ale matne se neleskou, kdo by to byl rekl... me taky obcas vytaci ze vidim v LCDcku, ale na druhou stranu nepotrebuju na koleji zrcadlo :D
bigtom (34)|22.10.2006 17:42
vsetci kamosi co maju nove booky maju tie leskle displeje...no neviem,v uplnej tme to je pekne,ale ked zacne svietit slnko tak je to zrkadlo :D
eraser (0)|24.10.2006 13:15
Nielen slnko, stačí aj umelé osvetlenie.
Twif (24)|5.11.2006 16:29
Já mam Asuse A6T s lesklým monitorem a pěkně me štve.... ale nemohl jsem najít žádnej pořádnej v matným provedení.
Frog (510)|5.11.2006 17:17
Mám už objednaný DELL INSPIRON 6400 s matným displejom, takže už je po probleme. Už naň len čakam :(
Ale ako som tak prechadzal fora, ani na leskly displej u Inspirona 6400 sa nikto neštval. Určite odráža menej sverla ako sú na sérii Asus A6.
jukyn (19)|16.7.2007 17:55
Prý ej lesklý o zvyku...ale nevím
Mě štve to že veškeré solidní konfigurace jsou jen v lesklém provedení,takže stejně mi nakonec nezbude nic jiného nešž pořídit lesklý displej...
Co vy tedy na to?Notebook bude do autobusu a na přenášení...takže cestování bude dost,tudíž i dost světla
sirdo (15)|19.8.2007 10:33
leskly...
xfranta (1)|30.8.2007 13:11
Mám HP s matným displayem a max spokojenost, navíc to rozlišení 1680x1050 je luxusní....
romanecko (37)|2.9.2007 00:53
Ja mam leskly display na Acer notebooku a niekedy by som ho najradsej hodil o zem. Je pravda ze co sa tyka farieb je to lepsie (najma po tome pri pozerani filmu), ale na druhej strane pri umelom, resp. prudsom normalnom osvetleni je to katastrofa. Skusal som ho raz pouzivat v parku, no po hodine hladani dobre zatieneneho miesta som to vzdal a siel domov... Takze doporucujem radsej matny.
SelinaK (51)|29.12.2007 21:27
Je to trochu o zvyku... a taky o pracovních podmínkách. Mám notebook s lesklým - nebyla jiná možnost - a není to taková hrůza. Jenže pracuju doma a můžu si s ním sednout kam chci. A taky ho mám po novotě a ještě nevím, jak to bude vypadat v létě, až bude světleji :) Barvy a kontrast to skutečně zlepšuje - displeje na notebooky nebývají moc kvalitní a lesklý povrch přidá, co technika nenadělila.
Předtím jsem měla matný a vypadal hůř, ovšem nic se v něm neodráželo, to je fakt.
No a na slunci byly na prd oba...
Sislik (28)|30.12.2007 12:48
Je to hodne o zvyk, muzu porovnat dva displeje relativne dlouhou dobou pouzivani
Asus M6VA 15" 1400x1050 - matny (pouzival jsem asi 2 roky)
Dell Vostro 1500 15,4" 1680x1050 - leskly (pouzivam od zari 2007)

display Della je o nekolik trid lepsi a zpatky bych se k vyse uvedenymu matnymu displeji nevracel (podrobnosti ohledne Della - viz recenze)
Cheester (31)|21.3.2013 17:53
Můj hlas pro matný. :)
donecek (11)|20.4.2019 11:15
[FONT=georgia]Mám laptop Acer TravelMate 4670, z roku 2006 a aniž bych to tenkrát věděl, tak to bylo s matnou obrazovkou a díky Bohu za to.
Když nastavuji počítače svých kamarádů, kteří mají všichni ty zářivé bright monitory, tak je lituji, protože pár hodin u nich a oči Vám explodují. U svého laptopu stařečka,
[/FONT]s matnou obrazovkou[FONT=georgia] trávím prakticky celé dny a nic s očima nemám, takže bych ani náhodou nechtěl zářivou obrazovku, ani na úkor ostrosti obrazu, který je u matné obrazovky stejně dobrý.
Jen bych uvítal, třeba matné obrazovky u nových laptopů a jak poznat, že mají matnou obrazovku?
[/FONT]
Ventero (1280)|20.4.2019 21:18
No - dalsi ukazka debility prodejcu stejne jako vyrobcu - z parametru se to prakticky nedozvis. Obecne se da rict (s vyhradou vsak), ze urcite drazsi a prestiznejsi modelove rady mivaji matne displeje - u HP treba ProBook a EliteBook u Dell to je Latitude apod. Muze pomoci googlit po recenzich, zda-li to tam nekdo zminuje (zvlast ty odborne v tomto muzou pomoci), no a pri nejhorsim objednat - nema mat - nezapinat, zabalit a do dvou tydnu vratit ...

No - prvni debilita vyrobcu je vubec ty leskle displeje pouzivat. Nebo aspon by mohly delat varianty mat/lesk. Ale to by na mnoha pozicich nesmeli byt cim dal vetsi vypatlanci ...