reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nemohu restartovat ani vypnout PC

Neregistrovaný (0)|5.8.2008 09:47
Jméno tazatele: luft.02

Znění dotazu:
Nemohu restartovat ani vypnout PC

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Dobrý den,
mám notebook Toshiba 210 A.Po výpadku el.proudu nemohu vypnout ani restartovat PC.Po zapnutí notebooku se objeví spuštění tří nouzových režimů.Po zadání spustit systém windows obvyklým způsobem se spustí Visty fungují normálně mohu otvírat obrázky pouštět muziku atd.,ale nemohu se přez wi-fi připojit k internetu(ale Skype se připojí funguje aktualizoval se i antivirový program),PC mohu vypnout jen do režimu spánku,nebo podržím dlouho tlačítko a tak se PC vypne.Prosím o pomoc jak PC zrestartovat,pak možná vše začne opět fungovat.Předem děkuji Martin
r34ktor (7477)|5.8.2008 12:40
Výpadek el. proudu? Notebook má přece baterii! Nebo došla?

Možná byly poškozeny nějaké systémové soubory. Zkus chkdsk, popř. se vrátit do předchozího bodu obnovení.
luft.02 (0)|5.8.2008 15:09
Bylo my porazeno,že když notebook používám převážně pro domácí použití,mám z něho baterku vyndat.
V tomhle případě chyba.
Zatím jsem udělal kontrolu chyb ve svazcích,chvilku to šlo restartovat myslel jsem,že je po problému a
při dalším restartu to na mě psalo že program CCC.exe je zaneprázdněn,dal jsem restart a tu stejný problém jako na začátku.Ten program by měl mít něco společného s grafickou kartou(ale nerozumím tomu je to jen doměnka).Mám ATI radeon 1200.Už to zase nejde restartovat ani vypínat.Zkusím udělat co radíš dík.Martin
r34ktor (7477)|5.8.2008 15:21
[QUOTE=luft.02;148737]Bylo my porazeno,že když notebook používám převážně pro domácí použití,mám z něho baterku vyndat.[/QUOTE]
Špatně. Li-Ion baterii zajistíš nejdelší životnost pravidelným dobíjením. Nejhorší je pro ni hluboké vybití, které ji nevratně poškodí.
luft.02 (0)|6.8.2008 09:19
Tak bod obnovení mě to vůbec nenabídne.Dokonce se v tabulce neobjeví ani disk na kterém by body měly být.(píše hledám).Když zadám chkdsk tak píše,že nemám oprávnění.Při posledním restartu vyskočila tabulka,"tento program Vám nedovolí restartování počítače",ale jaký je to program na to jsem nepřišel.
Asi si vše ozálohuji na externí harddisk a znova nainstaluji Visty.Opravdu si nevím rady.
Encore1106 (424)|6.8.2008 10:17
OT: Pokud je NtB v síti a baterka je plně nabitá, dochází k jejímu odpojení, nebo přes ní stále teče šťáva? Vzhledem k tomu, že jsem baterku při provozu ze síťě několikrát vyndal, bude to asi možnost 1 - odpojení..Ale projistotu ;)
Pavel Boček (4169)|9.8.2008 22:07
[QUOTE=r34ktor;148743]Špatně. Li-Ion baterii zajistíš nejdelší životnost pravidelným dobíjením. Nejhorší je pro ni hluboké vybití, které ji nevratně poškodí.[/QUOTE]

Zase špatně. Neustálým chodem v udržovacím módu HODNĚ opotřebováváš nabíječku. Takže doma baterii vydělat, ale samozřejmě čas od času nabít, resp. úplně vybít a nabít. Tak 1x měsíčně IMHO stačí, zase tak rychle se sama nevybije.

luft.02: obnovit můžeš systém i manuálně, nevím jak ve Vistě, ale v XP je to ve startu v systémových nástrojích.
Vasil Lobrachov (0)|10.8.2008 00:02
[QUOTE=Pavel Boček;149952]Zase špatně. Neustálým chodem v udržovacím módu HODNĚ opotřebováváš nabíječku. Takže doma baterii vydělat, ale samozřejmě čas od času nabít, resp. úplně vybít a nabít. Tak 1x měsíčně IMHO stačí, zase tak rychle se sama nevybije.

luft.02: obnovit můžeš systém i manuálně, nevím jak ve Vistě, ale v XP je to ve startu v systémových nástrojích.[/QUOTE]

HODNĚ opotřebovanou nabíječku neustálým chodem jsem ještě neviděl a ani o ní neslyšel ... :D :D :D Navíc zrovna tyhle baterie jsou právě ty kterým nevadí úlné vybití a nepřebíjí se ..., takže úplně vybít a nabít je zhola nesmysl. (jen tak mimo jiné) ... :)
Logout (4018)|10.8.2008 01:53
Já teda co jsem slyšel, tak je nejlíp, když baterka pracuje. Já mam na ntb možnost při připojení na proud běžet na baterku cca do 90% a pak nabíjet. Myslím, že výrobce ví, proč tam ten mód je....
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 02:27
[quote=Logout;149997]Já teda co jsem slyšel, tak je nejlíp, když baterka pracuje. Já mam na ntb možnost při připojení na proud běžet na baterku cca do 90% a pak nabíjet. Myslím, že výrobce ví, proč tam ten mód je....[/quote]

Pokud to tam máš, tak možná ano...ovšem bez něčeho takového IMHO baterie vydrží víc, pokud ji vyděláš a tu a tam nabiješ, než aby byla pořád strčená v laptopu, co je jako stolní PC beztak neustále v zásuvce. Jestli jsem tenkrát ten článek či co to bylo správně pochopil, tak jde o to, že při udržování to dává pulsní proud, při napájení stálý, ale při napájení laptopu a ještě udržování baterie musí obojí, takže to má být pro zdroj dost zátěž. A vzhledem k tomu, že to jsou zdroje za pár stovek a ještě bez chlazení atd., tak to má těm adaptérům dost zlepšit životnost.
vogon (96)|10.8.2008 08:59
Já to řeším tak, že majitelům notebooků, kteří ho mají pořád připojený doporučuji, ať ho jednou za pár týdnů odpojí, ať si baterka udělá nabíjecí cyklus. Lionky stejně časem výrazně degenerují, ať se používají nebo ne.
Ze zkušenosti mohu říct, že kdo to tak dělá dosáhne lepší životnosti baterky i notebooku.
Možná je to subjektivní dojem, (nemohu to podložit žádnou statistikou), ale u trvale připojených notebooků provozovaných s úplně mrtvou baterií, nebo zcela bez vložené baterie dochází častěji k poškození desky.