reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook - nefunguje správně dioda HDD

Dojigiri (1629)|5.8.2008 10:14
Mám u notebooku takovej drobnej problém - nefunguje správně dioda HDD. Dioda samotná je funkční - rozsvítí se při startu nb vysokou intenzitou, ale pak se ztlumí na nízkou intenzitu na který zůstane nezávisle na aktivitě pevnýho disku. Neni to nic akutního, ale občas by se hodilo vědět, jestli disk pracuje nebo ne. Zvláštní ale je, že při např. vypalování DVD na vypalovačce se ta led rozsvěcí a zhasíná podle aktivity vypalovačky, takže je očividně funkční, jenom nefunguje pro disk. To mi přijde celkem zvláštní. Přitom disk funguje v pořádku.

Čím by to mohlo být? Je to konkrétně tenhle notebook MSI M645, kolegům se stejným notebookem to funguje.
Logout (4018)|5.8.2008 10:36
Nemáš tam přehozenej kabel k diodě (obrácený póly?)
Dojigiri (1629)|5.8.2008 10:45
No to nevim ještě jsem to nerozebíral, ale muselo by to bejt nějak jenom od disku, protože při práci s vypalovačkou dioda funguje (myslel jsem že nejde vůbec ale nedávno při vypalování jsem si všimnul že s aktivitou vypalovačky se rozsvěcí, takže mi to začlo bejt ještě víc divný)... chystám se to otevřít dole kde je disk a zkusit ho vyndat abych se kouknul jak to tam vypadá, ale zase kdyby byl blbě připojenej disk tak by asi vůbec nešel... tak nevim
Logout (4018)|5.8.2008 11:03
Jo takhle - ona je to jedna dioda, s hdd nepracuje a s dvd jo? Tak to převrácenej pól nebude.... tak to je prostě divný :-)
r34ktor (7477)|5.8.2008 12:42
Zkus aktualizovat BIOS (pokud je k dispozici novější). Jinak reklamace.
kevin00 (10238)|6.8.2008 14:40
Zkusil bych vzít multimetr a změřit napětí pinu pro rozsvěcení LED proti GND. Pokud ten disk hrabe, mělo by to házet nějaký napětí, myslím, že na obyč LED by tam mělo být něco kolem 1,7 - 2 V. Pokud tam něco je, vzal bych jakoukoliv LED a zkusil jí tam přihodit, co to bude dělat.
Nefro (222)|6.8.2008 15:19
Možnože sa jedná len o nejaký studený spoj na MB alebo pritlačený kábel od Led HDD niekde n MB a poškodenie izolácie o nejaký kontakt. Jednoznačne ak to nie je v záruke rozobrať a so zvedavosti popozerať.