Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: MP3 zdarma: jak to je s jejich využitím?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Milis Zobrazit příspěvek
    Rád bych se s určitostí dověděl, jestli hudba, která je odkazována například stránkách zdarma.org (mmj spousta odkazů na free věci na jednom místě), může být použita ke komerčním účelům?
    Je zcela irelevantní, zda je licence k dílu k dispozici zdarma či za úplatu, záleží pouze na jejím znění: zda vám povoluje dílo dále užít jako součást jiného díla a za jakých podmínek. Nejjednodušší řešení je kontaktovat autora a o takovou licenci ho požádat. Rozhodně se vyhněte spolupráci s OSA, neb tito autoři povětšinou OSA ani nebývají zastupováni.

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    ano, jenže pokud využiju to co využívá někdo jiný a ty ochrany to odstraní, tak se podel zákona beztak ocitnu mimo něj.
    Můžete prosím citovat ustanovení zákona, které porušíte, když si stáhnete dílo (již v ČR zveřejněné), které má odstraněné ochrany? Dle mého právního vědomí žádné takové ustanovení neexistuje.

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    Vogone, neni to tak dávno, co jsem šetl bud v PC Wordu, nebo computeru výklad tohoto slintu o ketrém se bavíme, bylo to tam konzultováno s právníkem a výslovně bylo řečeno,že kopie pro vlastní potřebu ANO, ale pořízení kopie s použitím násilného odstranění ochran ( třeba DVD Decrypter ) NE. Pokud se mi povede ten článěk najít, tak ho oscanuju a pověsím.
    Kde berete tu jistotu, že se onen právník nemýlí? Zákon hovoří o obcházení účinných technických prostředků, takže se přikláním k názoru Vogona, neboť prostředek, který lze obejít snadno dostupným software, přestává být účinný.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Ritchie83 Zobrazit příspěvek
    Můžete prosím citovat ustanovení zákona, které porušíte, když si stáhnete dílo (již v ČR zveřejněné), které má odstraněné ochrany? Dle mého právního vědomí žádné takové ustanovení neexistuje.

Kde berete tu jistotu, že se onen právník nemýlí? Zákon hovoří o obcházení účinných technických prostředků, takže se přikláním k názoru Vogona, neboť prostředek, který lze obejít snadno dostupným software, přestává být účinný.
    1) jenom taková prosba. NEVYKAT!!!!!!

2) Pokud se jedná o již odstraněnou ochranu, tak neporuším nic, plný souhlas. Měl jsem na mysli orignálku koupenou v obchodě, což jsem zřejmě nezdůraznil. A citovat nemohu, jenom jsem to četl neučil jsem se to.

3) Jitotu nebru nikde, jelikož to ani nejde. Co právník to jiný výklad, vycházel jsem z toho co jsem četl. Abych si mohl být jístý, nebo respektive udělat si svůj vlastní názor, musel bych se bavit s fundovanými osobami, které se touto problematikou zabývají a na základě jejich výkladu a mého kompletního prostudování zákona bych teprve potom mohl něco tvrdit. Jedná se o můj výklad

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Ritchie83 Zobrazit příspěvek
    Dle ustanovení § 43 odst. 3 autorského zákona se účinnými technickými prostředky rozumí "jakákoli technologie, zařízení nebo součástka, která je při své obvyklé funkci určena k tomu, aby zabraňovala nebo omezovala takové úkony ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění, jestliže užití díla může autor kontrolovat uplatněním kontroly přístupu nebo ochranného procesu, jako je šifrování, kódování nebo jiná úprava díla nebo uplatněním kontrolního mechanismu rozmnožování."

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od a8nr Zobrazit příspěvek
    Dle ustanovení § 43 odst. 3 autorského zákona se účinnými technickými prostředky rozumí "jakákoli technologie, zařízení nebo součástka, která je při své obvyklé funkci určena k tomu, aby zabraňovala nebo omezovala takové úkony ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění, jestliže užití díla může autor kontrolovat uplatněním kontroly přístupu nebo ochranného procesu, jako je šifrování, kódování nebo jiná úprava díla nebo uplatněním kontrolního mechanismu rozmnožování."
    Důležitá je podmínka „jestliže užití díla může autor kontrolovat uplatněním kontroly přístupu nebo ochranného procesu“, což implikuje aktivní DRM a naopak záležitosti typu CSS vyřazuje.

Občasný diskutér Avatar uživatele Millisx
    Registrace
    Feb 2007

Tak ohledně použití hudby jako podkres k AV dílu osobního charakteru jsem konečně dostal odpověď.

Cituji: "V jednorázovém poplatku 100,- Kč je zahrnuta veškerá (i zahraniční) Vámi použitá hudba v AV díle pro osobní účely. Tutéž skladbu můžete samozřejmě použít při výrobě dalšího AV díla, za které rovněž uhradíte 100,- Kč."

Tzn. za každé dílo osobního charakteru se platí paušální stovka, samozřejmě hudba musí být vaše. Co se rozumí osobním charakterem?

"Obecně platí, že AV díla osobního charakteru jsou taková díla, která nejsou určena pro veřejné šíření a prodej veřejnosti. Jsou určena pouze pro okruh zúčastněných osob."

To je hned jiná cena, než jak bylo prezentováno dříve. Je to pro mně lepší platit, než se za půl roku nechat odsoudit k půlmilionové pokutě, v dnešní době člověk nikday neví....

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Problém s využitím procesoru
    Od Tagger v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 11-11-2012, 21:04
  2. E-shop zdarma
    Od durib v sekci Programování
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 03-12-2009, 09:37
  3. DDR2: Problém s využitím 4GB
    Od Gordar v sekci Operační paměti
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 04-05-2008, 01:29
  4. Jaký filehosting zdarma?
    Od Intri v sekci Sítě
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 20-12-2007, 17:58
  5. Jak to je s Crysis a využitím 4 jádrového procesoru?
    Od Itachi v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 25-11-2007, 16:47