Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: HP Compaq NX6125 nedetekuje disk

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Zdravim
    Mám již delší dobu notebook HP Compaq NX6125. Nedávno však začasl dělat problémy. Často se ukázala modrá obrazovka a při restartu mi to pak někdy psalo, že v PC není disk. Pak už nešel nastartovat vůbec. V domění, že je něco s diskem jsem si pořídil nový. Ovšem problém stále přetrvává. Notebook disk stále nenajde.. Nevíte někdo možné příčiny? Už si nevím rady :´-(

Předem děkuji za jakékoli rady...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Ten disk je myslím ATA, že ? Máš ho v BIOSu a nebo ho BIOS také nedetekuje ? Není vadné napájení či kšanda ?

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Také bych to viděl na kabel(y) (mohou být přeba špinavé kontakty nebo může být fyzicky poškozen). Další možnost, i když méně pravděpodobná je poškozený konektor disku.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Ten disk je myslím ATA, že ? Máš ho v BIOSu a nebo ho BIOS také nedetekuje ? Není vadné napájení či kšanda ?
    JJ je to ATA a v BIOSU také není. Napájení by mělo být v pořádku. Když jsem zapl notebook s otevřeným krytem HDD tak bylo slyšet, že se roztočil. Janak jak je to tam s "kšandama" to netuším... Rozdělaný jsem to neměl a z HDD přihrádky nic netrčí, jde vidět jen IDE konektor, kterej je tam napevno.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od koubis Zobrazit příspěvek
    Také bych to viděl na kabel(y) (mohou být přeba špinavé kontakty nebo může být fyzicky poškozen). Další možnost, i když méně pravděpodobná je poškozený konektor disku.
    S diskem nic určitě není protože to dělá stejný problém i na disku úplně novém. pokusím se notebook rozdělat a zkontroluju kabel, ale pochybuju že něco najdu... I kdyby byl fyzicky poškozen kabel, tak to asi vidět nepujde. V HW pro notebooky se vůbec nevyznám... Jde takový kabel sehnat novej?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006

Jen doufej, že ti neodešel motherboard, což si ale myslím, že je pravděpodobně. Pak jedině servis a je otázkou, jestli se to vyplatí...

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Tak notebook jsem rozdělal a žádný kšandy tam nebyly... je to přímo na desce... pak jsem ho zase pracne složil a už jsem se s ním loučil... zapnu... a FUNGUJE!!! asi jsem ho omyslem spravil

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Hezký, tak gratuluju :-D
    Notebooky patří mezi ty zařízení, které se dají opravit rozebráním a opětovným složením. Taky jsem jednou řešil problém s notebookem, tak jsem ho rozebral, nic neobjevil, bezradně jsem ho složil a pak jsem jen tak zkusil zapnout, a hle, dodneška běhá :-)

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od koubis Zobrazit příspěvek
    Hezký, tak gratuluju :-D
    Notebooky patří mezi ty zařízení, které se dají opravit rozebráním a opětovným složením. Taky jsem jednou řešil problém s notebookem, tak jsem ho rozebral, nic neobjevil, bezradně jsem ho složil a pak jsem jen tak zkusil zapnout, a hle, dodneška běhá :-)

Mno tohle dělají všechny počítače... ale rozdělat ten notebook byla dobrá matura...

Jinak děkuju všem za reakce

Podobná témata

1. Notebook Compaq Presario V6314EA - nový disk
    Od trodas v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-01-2014, 23:49
  2. HP compaq nx6125 - ramka
    Od devil84 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-04-2012, 15:04
  3. 3,5" HDD SATA: bios nedetekuje hdd