reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP Compaq NX6125 nedetekuje disk

Entony21 (5)|6.8.2008 17:15
Zdravim
Mám již delší dobu notebook HP Compaq NX6125. Nedávno však začasl dělat problémy. Často se ukázala modrá obrazovka a při restartu mi to pak někdy psalo, že v PC není disk. Pak už nešel nastartovat vůbec. V domění, že je něco s diskem jsem si pořídil nový. Ovšem problém stále přetrvává. Notebook disk stále nenajde.. Nevíte někdo možné příčiny? Už si nevím rady :´-(

Předem děkuji za jakékoli rady...
kevin00 (10238)|6.8.2008 18:10
Ten disk je myslím ATA, že ? Máš ho v BIOSu a nebo ho BIOS také nedetekuje ? Není vadné napájení či kšanda ?
koubis (101)|6.8.2008 23:37
Také bych to viděl na kabel(y) (mohou být přeba špinavé kontakty nebo může být fyzicky poškozen). Další možnost, i když méně pravděpodobná je poškozený konektor disku.
Entony21 (5)|7.8.2008 10:05
[QUOTE=kevin00;149133]Ten disk je myslím ATA, že ? Máš ho v BIOSu a nebo ho BIOS také nedetekuje ? Není vadné napájení či kšanda ?[/QUOTE]

JJ je to ATA a v BIOSU také není. Napájení by mělo být v pořádku. Když jsem zapl notebook s otevřeným krytem HDD tak bylo slyšet, že se roztočil. Janak jak je to tam s "kšandama" to netuším... Rozdělaný jsem to neměl a z HDD přihrádky nic netrčí, jde vidět jen IDE konektor, kterej je tam napevno.
Entony21 (5)|7.8.2008 10:08
[QUOTE=koubis;149212]Také bych to viděl na kabel(y) (mohou být přeba špinavé kontakty nebo může být fyzicky poškozen). Další možnost, i když méně pravděpodobná je poškozený konektor disku.[/QUOTE]

S diskem nic určitě není protože to dělá stejný problém i na disku úplně novém. pokusím se notebook rozdělat a zkontroluju kabel, ale pochybuju že něco najdu... I kdyby byl fyzicky poškozen kabel, tak to asi vidět nepujde. V HW pro notebooky se vůbec nevyznám... Jde takový kabel sehnat novej?
dkas (193)|7.8.2008 10:21
Jen doufej, že ti neodešel motherboard, což si ale myslím, že je pravděpodobně. Pak jedině servis a je otázkou, jestli se to vyplatí...
Entony21 (5)|7.8.2008 12:35
Tak notebook jsem rozdělal a žádný kšandy tam nebyly... je to přímo na desce... pak jsem ho zase pracne složil a už jsem se s ním loučil... zapnu... a FUNGUJE!!! asi jsem ho omyslem spravil
koubis (101)|7.8.2008 17:53
Hezký, tak gratuluju :-D
Notebooky patří mezi ty zařízení, které se dají opravit rozebráním a opětovným složením. Taky jsem jednou řešil problém s notebookem, tak jsem ho rozebral, nic neobjevil, bezradně jsem ho složil a pak jsem jen tak zkusil zapnout, a hle, dodneška běhá :-)
Entony21 (5)|8.8.2008 10:11
[QUOTE=koubis;149422]Hezký, tak gratuluju :-D
Notebooky patří mezi ty zařízení, které se dají opravit rozebráním a opětovným složením. Taky jsem jednou řešil problém s notebookem, tak jsem ho rozebral, nic neobjevil, bezradně jsem ho složil a pak jsem jen tak zkusil zapnout, a hle, dodneška běhá :-)[/QUOTE]


Mno tohle dělají všechny počítače... ale rozdělat ten notebook byla dobrá matura...

Jinak děkuju všem za reakce