reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sestava do 9.000Kč

besi11 (7)|6.8.2008 19:37
Zdravím, mám nějaké peníze z výplaty a chtěl bych si složit konečně svůj pc, meělo by se jednat o herní pc a cena by se měla pohybovat okolo 9.000 Korun. Monitor už mám svůj. Uvítal bych vaše konfigurace. Předem děkuji.
Jiziii (796)|6.8.2008 20:01
Herní PC za 9000 ??????? kdes to vzal? Možná podle toho co hraješ a chceš hrát
za předpokladu že bys měl zdroj a case a náký další blbiny dalo by se uvažovat
Takže napiš co chceš hrát protože za 9000 moc muziky nebude
Klingacikx (1545)|6.8.2008 20:03
9000 mno nič moc, tu je zostava 600 korún nad limitom
ale keby si prihodil také 4 tisícky tak sa dá z toho vymyslieť niečo úplne iné
zostava.JPG cena.JPG
besi11 (7)|6.8.2008 20:45
No, omlouvam se, ze jsem to zapomel uvest, hraju counter-strike 1.6 tam se da vycucat 100fps z kazde karty, ale chtel bych si zahrat i treba cod4 na vetsi detaily a tak. Sestava od klingacikx se mi docela libi, chci se zeptat, zda nebude lepsi ta 3850ka s 512Mb do budoucna? I tak stejne budu upgradovat za rok...
Klingacikx (1545)|6.8.2008 20:56
tak s 3850 sa dá ešte na 19" monitore slušne zahrať hocičo (ale ak máš väčší tak by som pouvažoval o nejakej inej)
...jedna rada, ak to budeš kupovať v alfacompu tak prehupni cez hranicu 10 000, vtedy nebudeš platiť dopravné, teraz zostava stojí 9 616 + 300 pošta to je skoro 10k tak by som radšej 4 stovky investoval radšej do skrinky, RAM, dosky, alebo do Radeonu 3870 ako do dopravného
besi11 (7)|6.8.2008 21:13
chci se jeste zeptat, je potom obtizne to dat vsechno dokupy? :) jsem laik, grafiku a tak jsem tam daval, ale asi bych mel problemy s temi dratky :), jinak diky za radu klinga, co treba do RAMek A-DATA Extreme? 1066MHz
Klingacikx (1545)|6.8.2008 21:30
investovať do pamätí som myslel skôr ich veľkosť (4GB), investícia na 1066MHz moduly sa neoplatí rozdiel výkonu je v hrách (a nie len tam)zanedbateľný +- pár %.
ako dať všetko dokopy? túto otázku už riešil jeden člen fóra https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=19580
alebo tento článok https://www.svethardware.cz/svuj-pocitac-si-postavim-sam/23615
besi11 (7)|6.8.2008 22:23
takze si asi priplatim 300Kc a dam to do 3870, jeste bych se chtel zeptat, nevim, zda by nebylo dobre poridit si MB se SLi, v budoucnu budu urcite upgradovat... jinak diky za rady
Salamander (6177)|6.8.2008 22:56
s ATI HD3870 Ti SLI asi pojede tezko, protoze podporuje Crossfire (jen technicky detail), Nesel bych do toho, v zivote jsem jeste nevidel cloveka, ktery by po pul roce(nebo po roce) pridaval druhou kartu - vetsinou byvaji na trhu jiz novejsi a vykonnejsi modely ... proste se to imho nevyplati
besi11 (7)|7.8.2008 00:27
xD nwm, co jsem to vyblil za sracku, ale durcite dam na tebe, prave jsem si rikal to samy :)
kane.shw (1231)|7.8.2008 01:37
Jen k tomu SLI případně CF - toto je určeno spíše pro uživatele, kteří "potřebují" obrovský grafický výkon a to okamžitě! Tzn. že si ty dvě a více karet koupí najednou. Na žádný postupný upgrade nevěř!
Jednak by ses teď vyplácal zbytečně na drahé základní desce a druhak až budeš chtít přikoupit tu další grafiku, tak si stejně už koupíš raději novou generaci a tu starou prodáš.

Abych si nepřivlastňoval něco, co jsem nezformuloval sám, tak tuto myšlenku tady uvedl již před časem jeden člen tohoto fóra (omlouvám se, ale mám špatnou paměť na jména a hledat se mi to už vážně nechce;)), líbí se mi/ztotožňuju se s ní, tak to berte jen jako přetlumočení.
skawagon (104)|7.8.2008 17:39
Ahoj mám podobný problém jako besi11. Oproti němu mám mírnou výhodu a sice že mám nějakou tu skříňku. Naproti němu jsem ale chtěl stavět na AMD protože mám prostě zelené radši a taky proto, že si na jaro příští rok chci koupit na Denebu založený procesor. Takže: Z diskuzí zde i onde vedených jsem vybral (na Alfacomp.cz):
Gigabyte MA78G - 1538Kč Rád si nechám poradit cokoliv jiného, ideálně něco, co obsahuje E-Sata a nestojí o moc víc :)
Asus EAH4850 - 3410Kč Tady bych se chtěl zeptat, jestli se dá se mnou navrženou deskou provozovat nějaké to hybrid crossfire ve smyslu - ve 2D jede integrovaná, ve 3D dedikovaná... (jestli ne, poraďte prosím jaké komponenty vybrat, za předpokladu že bych se tak nějak vlezl do svého limitu...)
Athlon 4600 64 X2 - 1122Kč Do procesoru chci investovat minimum, plánuji brzký upgrade na nový...
A Data Viesta EE 2X2 GB - 1509Kč Asi jasná volba za ty penízky
Samsung SP F1 320 GB - 1070Kč U disku jsem připravený ubrat kdyby mi to cenově nevyšlo, prakticky mi stačí 40GB...
Zdroj je asi největší otazník, vím že HD 4800 série jsou velmi žravé karty vyhlídl jsem si ColerMaster eXtreme Power 460 W - 1160 Kč. Ale váhám jestli nevzít raděj Corsair Power Supply VX450 450W za 1299 Kč. Co myslíte Vy?
------------------------
Suma sumárum jsem na cca 9700 až 9900Kč, což odpovídá mým představám...
Salamander (6177)|7.8.2008 17:45
zdroj vem urcite radsi ten Corsair, je o hodne kvalitnejsi, procesor bys klidne mohl poridit i levnejsi, v pripade, ze budes brzo upgradovat, mohl by Ti stacit i Athlon 64 X2 4050+ EE
skawagon (104)|7.8.2008 17:57
Díky moc, taky se mi nějak více pozdával. Co vzhledem ke grafice, je OK? A nevíte někdo jak je to s tou funkcí přpínání integrované/drdikoané karty? Díky moc:)
Salamander (6177)|7.8.2008 18:12
no, Hybrid Crossfire imho podporuji jenom ATI rady 34XX a 36XX, a ze to na te 4850 nejde, ale ta karta ma sama o sobe fci PowerPlay snizujici vykon i spotrebu ve 2D, takze by mela byt ok.
Lepsi desku nez tu Gigabyte asi nekoupis (DS3H), co jsem se dival, tak eSATA nema snad zadna ...
Logout (4018)|7.8.2008 21:05
No, ono je to trochu jinak. Hybrid crossfire IMHO todle zatím neumí vůbec.
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3178
(nebo mi něco uteklo?)
No a to powerplay nefunguje, karty 48x0 maj i v 2D dost velkou spotřebu.
Ale prej už zachvilku vyjdou drivery, který to zprovozněj. Takže bych se
nebál. Kupovat kvůli tomu desku od NV, to bych rozhodně nedělal.
HiLow (1000)|7.8.2008 22:18
[quote=Salamander;149425]no, Hybrid Crossfire imho podporuji jenom ATI rady 34XX a 36XX, a ze to na te 4850 nejde, ale ta karta ma sama o sobe fci PowerPlay snizujici vykon i spotrebu ve 2D, takze by mela byt ok.
Lepsi desku nez tu Gigabyte asi nekoupis (DS3H), co jsem se dival, tak eSATA nema snad zadna ...[/quote]
IMHO S2H ma taky eSata a navic ma FireWire.
Logout (4018)|7.8.2008 22:49
Salamandrovi se ten post opravu nějak nepoved :-D
Ještě doplním, že hybrid crossfire má smysl pro grafiky výkonnosti 34xx, cokoli
silnějšího už to jen zdržuje. Takže je to hezká vlastnost, ale dokud se nenaučej vypínat
externí grafiku, tak úplně na nic...
skawagon (104)|7.8.2008 23:12
Děkuji za osvětlení ohledně karty, v tom případě asi nemá smysl utrácet za desku s integrovanou grafikou... Poradili by jste prosím jinou v dané cenové kategorii? Děkuju:) Díval jsem se na tu S2H a nejsem si jist s velikostí - mám k dispozici celkem velkou skříň... Desku obsahujcí nVidia chipset jsem tak nějak vypustil rovnou... Je ještě jiná vhodná značka? Asus / Msi? Kdyžtak navrhněte alternativu. Taky bych si nechal poradit chladič proesoru, takovat asi nebudu a když tak jen kapku v nějakém tom AMD Overdrive, ale to čeká až procesor po upgrade. Ještě jednou díky za vaše rady:)
Logout (4018)|8.8.2008 00:06
No na esata si vždycky můžeš koupit samostatnopu záslepku nebo panel, např.
http://www.czechcomputer.cz/fulltext.jsp?query=z%C3%A1slepka+esata&type=stockitem

Na AMD holt desky maj integrovanou grafiku, bez ní jsou buď blbý, nebo stejně drahý :-).
Mít doma záložní grafiku, kdyby Ti odešla koneckonců není k zahození. A třeba to
vypínání externí grafiky někdy rozchoděj (i když bych se divil, kdyby to bylo na tomdle
chipsetu). Desku bych koupil.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57377
S ESATA se tváří, že je jen ta SH2, a mATX desky taky nemam moc rád. Ale pokud neplánuješ další karty,
je to asi jedno a můžeš vzít i jí.

Pokud netaktuješ, tak by Ti vpoho měl stačit box chladič. Jinak značku mb asus a
vcelku chválili (s timdle chipsetem) i biostar, ale to je agentura JPP, to nezaručuju :-)
HiLow (1000)|8.8.2008 00:25
[quote=Logout;149529]Na AMD holt desky maj integrovanou grafiku, bez ní jsou buď blbý, nebo stejně drahý :-).
Mít doma záložní grafiku, kdyby Ti odešla koneckonců není k zahození. A třeba to
vypínání externí grafiky někdy rozchoděj (i když bych se divil, kdyby to bylo na tomdle
chipsetu). Desku bych koupil.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57377
S ESATA se tváří, že je jen ta SH2, a mATX desky taky nemam moc rád. Ale pokud neplánuješ další karty,
je to asi jedno a můžeš vzít i jí.[/quote]
No ta tvoje doporucovana deska zase nema FireWire. Nevim jestli je to pro zadavatele problem, nebo ne. Pro me to byla celkem klicova zalezitost pri vyberu desky. Kazda kamera ma dnes rozhrani FireWire a jak jinak dostat data na sestrih do PC? :idea
skawagon (104)|8.8.2008 16:03
No asi zainvestuji 74 Kč do prodlužky na eSata, máte někdo představu jaký je limit délky SATA kabelu? FireWire bych určitě chtěl (přece jen má i své výhody) ale stačí mi piny na desce...
Logout (4018)|8.8.2008 19:13
Hilow: dost často maj kamery i usb. Ale souhlasim, proč jezdit trabantem, když můžu mít meďák.

skawagon: strejček google ví všechno. A dokonce na druhý stránce. Příště už to zvládneš sám, viď :-) :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA
1m
(PS: Neber si to vážně, dneska v noci jsem zjistil, ze mam dneska odevzdat bakalarku..... Ale je tam, akorat sem trochu grogy....)
Pavel Boček (4169)|9.8.2008 21:55
[QUOTE=Logout;149468]No a to powerplay nefunguje, karty 48x0 maj i v 2D dost velkou spotřebu.
Ale prej už zachvilku vyjdou drivery, který to zprovozněj.[/QUOTE]

Tak jen bych rád toto uvedl na pravou míru, buď si to můžeš upravit sám, nebo si flashnout upravený BIOS, už je má mít MSI. Nevím konkrétně který, IMHO asi ten nejnovější :)

Procesor bych nechal ten 4600+ nebo dal eventuelně 4800+, za těch 50/95 Kč oproti 4050+ se to určitě vyplatí. Krom vyššího násobiče (snadnější OC) a tedy výšší frekvence máš hlavně násobič celý, ne poloviční, takže žádné problémy s paměťmi :)
Logout (4018)|10.8.2008 18:45
Nejsem si jistej, ale neřešej Ty úpravy biosu zatím pouze podtaktování grafiky a snížení rychlosti větráků? Měl jsem dojem, že tam nefunguje "powerplay", který by snad mělo ve 2D i vypínat nějaké části čipu atd, takže sice snížit spotřebu trochu jde, ale ne tak jako u předchozích karet.
Ale jistej si tim nejsem, nehrál jsem si s tím, je to jen co jsem kde zaslech, kdyžtak mě opravte.
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 19:17
Pokud vím, tak u předchozí řady šlo také hlavně o podtaktování...možná se tam i něco vypínalo, upřímně, nevím, nicméně horší než spotřeba teď je u karet zahřívání a teplotu ve 2D celkem slušně sráží podtaktování. Kromě karet s posledním BIOSem od MSI se žádné HD 48x0 ani nepodtaktovávaly. Takže krok kupředu to určitě je :)
skawagon (104)|16.9.2008 16:52
Ahojte:)Tak jsem našetřil penízky a zakoupil následujcí:
GIGABYTE MA790X-DS4
Zdroj CORSAIR VX450
Grafická karta GAINWARD BLISS HD4850
Procesor AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5000
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA
Za poslední zbývajcí tisícikorunku bych rád nakoupil pevný disk. Původně byl můj favorit Samsung Springpoint F1 320GB ale poněkud mi ho zdražili... Vzhledem k tomu, že disk v počítači bude sloužit jen jako instalační, tzn. 2XWindows + Program files tak si říkám, že takových bratru 250GB by mohlo stačit. Doporučili by jste konkrétní model? Děkuju. Taky bych se chtěl zeptat, jestli by zdroj u danné sestavy zvládl uživit nějakou slabší GeForce (asi 8500/8600) pro fPhysX. Děkuju moc za vaše rady:)
mech13 (5526)|16.9.2008 17:14
samsunga muzes urcite vzit mensiho bratricka F1 250GB, ten by mel byt taky jednoplotnovy jen ma proste mensi hustotu (ale porad mnohem lepsi nez predchozi generace s cca 160GB na plotnu)

sice si nejsu jiste jestli a jak by tam ta nVidia fungovala, ale co se zdroja tyka tak pokud karta nebude mit pridavny napajeni tak bych se ani trochu nebal
ICEBOSS (3435)|17.9.2008 09:10
a misto corsira VX450 bych vzal enermax pro 82+ 385W nebo 425W.