reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zeli_casemod02

Zeli (397)|21.10.2006 22:38
Tento casemod je koncipovaný pro umístění na stůl ke stěně a plní funkci osvětlení klávesnice a stolu. Osvětlení klávesnice je víc než dostačující a i když je úplná tma dá se na ní v pohodě psát a to světlo stačí i ke čtení.

Použil jsem:
Middletower ModeCom Step 207
Překližka 12mm
Koženka
Plastová „L“ lišta
Tahokov
2x 120 větrák Thermaltake A2329 Silent Cat
Pasiv na procesor Noctua NH-U12
Pasiv na základovku Zalman ZM-NB32K
Redukce 3.5" do 5.25" montážní plechy
Tlačítka power a reset
10x LED bílá 3mm
2x vypínač



Nejprve jsem se zbavil plastového čela a levé bočnice case. Z původního čela plechové konstrukce jsem vyřízl přebytečný materiál. Odvrtal jsem nýty držáků mechanik a disků. Do těch plechů jsem vyřízl otvory na proudění vzduchu mezi disky a opět jsem je snýtoval, ale jinak zpřeházené. Celou tu konstrukci jsem o 90? otočenou přinýtoval zpět do kejsu, kvůli chlazení a umístění case na stole. Pak jsem se vrhnul na spodní očalouněný díl. Je to překližka slepená do „L“, do který jsou vyříznutý díry na DVD mechaniku, tlačítka power a reset a na dvojici USB. USBéčka jsou ty z kejsu a jsou do spodního dílu přilepený tavnou pistolí stejně jako power a reset. Celé jsem to očalounil koženkou za pomoci chemoprénu a nastřelovací pistole na sponky. Tlačítka power, reset a otevírání mechaniky se mačkají přes koženku. Vrchní díl case je slepen ze tří dílů překližky a je nalakovaný bezbarvým lakem. Z boku je do něj přímočarou pilou vyřízlý otvor pro chlazení a vněm je za pomoci nastřelovací pistole přidělaná nasprejovaná mřížka z tahokovu. Zepředu vrchního dílu je šikmo vyvrtáno pět dírek s LED diodami, které mohou osvětlovat například klávesnici. Z vrchu jsou vyvrtány dvě dírky s LEDkami osvětlující zeď nad počítačem a tři pro osvětlování stropu. LEDky se rozsvěcí z levého boku kejsu. Spodním vypínačem přední řada a vrchním horní řada. Oba dřevěné díly jsou ke konstrukci case přidělány pomocí plastové „L“ lišty a šroubků. Nakonec jsem namontoval do skříně hardware. Ze základovky jsem odmontoval větráček a nahradil ho hliníkovým pasivem. Na procesor jsem přidělal pasiv U12 a 120mm větrák. Druhý 120mm větrák jsem přidělal pomocí lišty tak, aby foukal na pasiv desky a pasiv grafické karty. Na dvířka DVD mechaniky jsem přilepil koženku. U-ATA disk je pomocí montážních plechů přidělaný do 5,25“ pozice nad DVD a jsou spolu připojeny na jeden datový kabel.

Hardware:
MB: DFI nF4 Ultra Infinity
CPU: AMD Athlon 64 3700+
DDR: 2x Kingston 512MB CL2
VGA: GigaByte 7600GT 256MB s pasivním chlazením
HDD: Seagate 200GB UATA
HDD: Seagate 200GB SATA


Zeli
Zeli0206 01.jpg Zeli0206 02.jpg Zeli0206 03.jpg Zeli0206 04.jpg Zeli0206 05.jpg Zeli0206 06.jpg Zeli0206 07.jpg Zeli0206 08.jpg Zeli0206 09.jpg Zeli0206 10.jpg
Zeli (397)|21.10.2006 22:40
...a ještě pár fotek
Zeli0206 11.jpg Zeli0206 12.jpg
aldalda (18)|23.10.2006 06:43
Pěkná šatní skříň. Pan majitel asi pracuje v nábytku, že by mód typu IKEA.
BlackFrog (563)|23.10.2006 17:18
pěkná práce, zajímavý a určitě by se to hodilo někam do obýváku jako MCE... jen osobně mám radši kov než dřevo, ale to už je věc vkusu:)
boboco (1987)|23.10.2006 17:34
[quote=BlackFrog]pěkná práce, zajímavý a určitě by se to hodilo někam do obýváku jako MCE... jen osobně mám radši kov než dřevo, ale to už je věc vkusu:)[/quote]

Pěkná, čistá práce, obdivuju lidi, kteří dokáží takovéhle věci;). Já bych skončil s nějakou upatlanou dřevo-plecho-kartónovou obludou, kterou bych po té úmorné práci vzteky rozkopal, protože by výsledek určitě neodpovídal má původní představě a ani vynaložené práci:D
BlackFrog (563)|23.10.2006 17:37
[QUOTE=boboco]Pěkná, čistá práce, obdivuju lidi, kteří dokáží takovéhle věci;). Já bych skončil s nějakou upatlanou dřevo-plecho-kartónovou obludou, kterou bych po té úmorné práci vzteky rozkopal, protože by výsledek určitě neodpovídal má původní představě a ani vynaložené práci:D[/QUOTE]
tak to sme na tom stejně představy mám vždycky ale ty výsledky nejsou... a nemam na to trpělivost si radši koupim nějakou pěknou case a nechám jí tak jak je:)
Zeli (397)|23.10.2006 18:15
...Jednu plechovou skrin uz doma mam tak sem si rek, ze takova skrin z pro pocitace ne moc tradicnich materialu by mohla taky vypadat zajimave...

Ale nenapad me zadnej nazev pro -toto- a rikat tomu IKEA inu /zajimavej napad/ ale kdyz vas napadne neco lepsiho tak napiste :)
pegy (757)|14.11.2006 00:10
[QUOTE=aldalda]Pěkná šatní skříň. Pan majitel asi pracuje v nábytku, že by mód typu IKEA.[/QUOTE]
Ja neviem, ale toto ma velmi za srdce nechytilo, nevravim, ze to nie je pekne, len proste plecharina sa mi paci viac....
Loli (226)|22.9.2007 17:06
Napad super, jen skoda, ze je to takovy preplacany. )):
Millisx (131)|2.9.2008 13:40
Vím, že to je starý thread, nicméně mi to nedá. Ty skutečně máš ruce tam, kde je klávesnice a hlavu takto moc kroutíš k monitoru? To přece nemůže dlouhodobě jít...??
Zeli (397)|2.9.2008 15:55
[QUOTE=Millisx;157955]Vím, že to je starý thread, nicméně mi to nedá. Ty skutečně máš ruce tam, kde je klávesnice a hlavu takto moc kroutíš k monitoru? To přece nemůže dlouhodobě jít...??[/QUOTE]

Ta fotka je mozna trochu matouci, slouzila jen pro ilustraci, klavesnici i mys mam samozrejme pred monitorem...