reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bezdrátové připojení LCV fullHD na NTB

antonioseruty (6)|8.8.2008 09:21
Zakoupil jsem LCD LE32A559 fullHD a propojil jsem ho s noťasem (OS Vista, wifi, bluethooth) přes HDMI. Všechno šlape ok, ale začíná mi poměrně vadit jak se tam kroutí kabel a jak se láme konektor. Mám to trvale připojené, protože když to odpojím, tak se rozjede rozlišení na nejnižší úroveň a musím to zase nastavovat.

Nevíte někdo, zda je možné bezdrátově propojit LCD LE32A559 fullHD (má i USB, scart, HDMI,...) s počítačem např. přes wifi nebo něco takového? Popř. není nějaká utilita pod Visty, která při připojení a odpojení HDMI konektoru provede automatické nastavení rozlišení?
Dojigiri (1629)|8.8.2008 10:49
A jakým způsoběm to přepínáš z toho NB na HDMI? To se ti přepne nějak automaticky nebo jakým přesným postupem to děláš? Mám osobně zkušenosti pouze s NVidia, u Radeonu to nejspíš ale taky půjde nějak podobně - pokud to přepnu přímo tlačítkama na notebooku, tak mi samozřejmě zachová na externí monitor rozlišení notebooku a je nutný ho pak znova nastavit; ale pokud to přepnu v ovladačích (nastavení displeje nView, jeden monitor, tam vyberu kterej chci aktuálně používat), tak mi při přepnutí monitoru automaticky změní rozlišení na správný rozlišení externího monitoru (ale mám XP nevím jestli to bude ve Vistě stejně, tipoval bych že jo).

Nebo si můžeš nastavit rozšíření plochy na druhej monitor, kdy budeš současně používat oba displeje a každej může mít svoje odlišný rozlišení.
antonioseruty (6)|8.8.2008 11:28
Před tím jsem to měl také připojené přes nVidia -> scart a bylo to v pohodě. Ale teď když zastrčím nebo vyndám HDMI konektor, tak se automaticky mění rozlišení a ikony lítaj po ploše. Potřeboval bych to udělat tak, aby se rozlišení na NTB neměnilo, když zasunu nebo vyndám HDMI. Když zandám HDMI, tak aby se automaticky nastavilo rozlišení pro LCD TV a když HDMI vyndám, tak aby se pouze odpojil a vše zůstalo stejné. Musím ještě dodat, že jsem se k Vistám teprve nyní odhodlal a začínám s nima (zlatý dvoulitry :)