reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prechod z Visty na XP

:o) (102)|9.8.2008 13:19
Zdravim muj problem je ze se mi objevi pri instalaci XPcek hlaska ze nebyl nalezen HDD.
Na netu jsem nasel http://www.magic-shop.cz/downgrade-vista-na-xp docela strucny problem je ze je to na notebooku bez FDD ... co mam delat?dik
PS:kupovat si externi FDD nehodlam
pcmaker (354)|9.8.2008 13:26
Většina nových NB s Intel čipsetem má standartně nastavený SATA řadič HDD v AHCI módu. Windows XP nemají pro tento mód řadiče integrovaný ovladač a proto při instalaci hlásí, že nebyl detekován HDD. Řešení je jednoduché - stačí v BIOSu přepnout režim řadiče z AHCI do IDE módu.

Nastavení v BIOSu pro NB:
  • Hewlett Packard: System Configuration - Device Configurations - SATA Native Mode - nastavit na Disabled (nezapomeňte nastavení uložit klávesou F10).
  • Fujitsu Siemens: Advanced - AHCI Configuration - nastavit na Disabled
  • ASUS: Advanced - IDE Configuration - SATA Operation Mode - nastavit na Compatible
  • [*]Acer: Main - SATA Mode - nastavit z AHCI Mode na IDE Mode
|Mio| (1333)|9.8.2008 20:47
Pokud by si nenasel prislusne nastaveni v BIOSu, lze provest upgrade BIOSu, v novych verzich ta moznost bude.

Pak je dalsi moznost integrovat dany ovladac do instalace Win XP.

No a v neposledni rade lze pouzit externi disketovou mechaniku s prislusnym ovladacem.
Dojigiri (1629)|9.8.2008 20:59
Jestli máš F6 driver na disketu, naintegruj ho do instalačky přes nLite, tim samým vypal na CD-RW bootovací CD a nabootuj z CD jako z orig. instalačky.
:o) (102)|10.8.2008 10:28
DIK! uz to facha
jen mam jeste malou otazku neva kdyz jsem naformatoval jen ,c` kde byli Visty?
wapap (41)|10.8.2008 10:37
[QUOTE=:o);150033]DIK! uz to facha
jen mam jeste malou otazku neva kdyz jsem naformatoval jen ,c` kde byli Visty?[/QUOTE]

neva:) stačí naformátovat systémový disk...ostatní,kde máš jen data(filmy,hudbu)není třeba