reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nekompatibilita?

bigtom (34)|22.10.2006 17:59
Mam sice stary NB, Premio 6010N,ale do skoly uplne staci....problem je ze nema integr. wifi a tak som si kupil pcmcia kartu od asusu wl-107g.
Karta samozrejme nefungovala,ale na 2 inych NB fachala OK (cize karta je funkcna). Technici mi poradili dat tam SP2,a neskor original XP - nic to na funkcnosti nezmenilo :(
Uz mam vybavenu vymenu,takze je to ok,ale zaujimalo by ma cim to mohlo byt...co si o tom myslite?
Wlcheck (86)|23.10.2006 14:00
vim, ze takoveto problemy byvaly na hooodne starych strojich (nezvladali 32-bit PCMCIA karty a napajeni), ale u tohoto je to prinejmensim zarazejici. Blikla si ta karta alespon pri zastrceni ? Nezkousel jsi treba nabootovat Linux ?
bigtom (34)|23.10.2006 16:25
[QUOTE=Wlcheck]vim, ze takoveto problemy byvaly na hooodne starych strojich (nezvladali 32-bit PCMCIA karty a napajeni), ale u tohoto je to prinejmensim zarazejici. Blikla si ta karta alespon pri zastrceni ? Nezkousel jsi treba nabootovat Linux ?[/QUOTE]
cardbus II samozrejme ma,nie je to az taka stara sr**ka ;)
ano,karta blikne,je rozpoznana v XPcku...len ovladace nebere (nenajde automaticky a ani ked konkretne navolim driver).
btw,pozerali sa mi na to technici z czechcomputer a nevedeli si s tym poradit....cize banalne veci to nebudu (typu:mas tam nove ovladace atd.)

jedine co by pomohlo je prakticka skusenost s rovnakym problemom asi
bigtom (34)|24.10.2006 17:12
problem vyrieseny :) tento post pisem uz z NB
kupil som podobny produkt avsak od vyrobcu OvisLink....karta facha bez problemov,uz pretazujem nasu siet na koleji :D
btw ani ziadni technici z czc si nevedeli poradit....skratka to bol zahadny problem lol
eraser (0)|24.10.2006 18:20
No, ja som mal kedysi AP od Linksys a musel som ho vymeniť za OvisLink, lebo sa mi ani za boha nechcel napojiť na nového providera. Paradoxom bolo, že w-lan karty Linksys fungovali, no APčka nie. :)

Proste, s tou kompatibilitou je to u wifi niekedy dosť divné.