reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otáčky větráku u Hd4850

reset20 (3)|10.8.2008 10:48
Ahoj už si važně nevím rady. Našel jsem návod na zvýšení otáček u Karty radeon Hd4850 přes profil v Catalystech vše jsem tak udělal ale nezdá se mi že by se otáčky zvýšily teplota při hraní se mi vyšplhala až na 100stupńu.. Co dělám špatně pora´dte mi prosím nebo je i jyný způsob zvýšení těch proklatých otáček přes atitool nebo rivu to nejde tto už vím. Budu rád za každou radu děkuji.
Jiziii (796)|10.8.2008 13:14
No nejlepší možnost by byla kdybys koupil novej pořádnej chladič např: accelero s1 bo podobný
Ten větrák má náký maximum (asi kolem 2000 rpm ) a pes to už ti ta rychlost prostě víc nepude
Bo jako takovou nouzovou možnost mužeš vzít pokud se ti moc přehřívá tak vyměn teplovodivou pastu
(nemáš to taktovaný?)
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 17:02
Zřejmě jsi postupoval podle https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/19988-nastaveni-otacek-vetraku-hd4800-series#137886.

Mohl bys zkusit ještě upravit BIOS. Na TechPowerUp je MSI BIOS s upravenou frekvencí ve 2D (snižuje teplotu když nic neděláš), pak si stáhni Radeon BIOS Editor a v něm si upravit otáčky vetilátoru.

Naflashuješ to pomocí ATiFlash z diskety nebo bootovacího Flash disku nebo CD. Syntaxe je

atiflash -f -p 0 nazev_biosu.rom (může být .bin)

Doporučení je ještě původní BIOS uložit, pro jistotu...

atiflash -s 0 backup.rom

Pokud na to máš kuráž, v příloze je v archivu mnou modifikovaný BIOS :) 20 % na 69 °C až 100 % na 95 °C.
reset20 (3)|12.8.2008 11:08
Ahoj dík za radu jenže já ještě nikdy bios neflashoval.. tak z toho mám celkem strach a navíc mám ten radeon od Gigabite tak nevím jestli je dobrý nápad tam dávat bios od MSI..
Pavel Boček (4169)|12.8.2008 16:37
No riziko to samozřejmě vždycky je...ale nebál bych se dát tam BIOS jiného výrobce, já na svou nereferenční Sapphire HD 3870 dal BIOS od HISu :) Ten stejný, jaký na své karty dávali i další tři výrobci.

Kdyby něco tak seženeš PCI kartu a můžeš to přeflashovat zpátky či kdyby to nepomohlo prostě reklamovat :) Ale nechci tě do ničeho nutit, je to na tobě :thumb
reset20 (3)|23.8.2008 01:33
Tak už jse mi to všechno podařilo vyřešit bios sem si falshnout netroufl.. Jen se zeptám jak poznám jaký Bios na grafické kartě mám? Jinak dík za rady.
Pavel Boček (4169)|23.8.2008 09:09
Jestli chceš zjistit verzi BIOSu, tak např. Riva Tuner by to měl vypsat v informacích. Použij poslední verzi.