reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista zapoměla číst DVD

uživatel (14)|10.8.2008 15:45
Zdar!
Před pár měsíci jsem zaznamenal svůj první styk s Windows Vista, jakožto staromódní člověk jsem je do té doby nijak nevyhledával, ale ségra dostala novej NTB a tak jsem jí ho pár dní ladil a ošahával. Z šuplíku jsem vytáh další 1GB DDR2 modul (to mám dobrý, paměti se u mě doma válej všude, je to taková forma roztroušený sklerózy), protože jen s jedním GB to bylo vážně utrpení, povypínal jsem všechny bezpečnostní pilíře, jako UAC, Defender apod., který před ovládnutím počítače bránili hlavně mojí maličkosti, pak jsem ještě podvoltoval CPU a celkově jsem jí trošku počítač softwarově dovybavil, kdy největší porod znamenal vypalovací software. Vyzkoušel jsem jich tuny, až nakonec se mi osvědčil ImgBurner, který na onom NTB funguje společně s Roxio CD Creatorem a NTB jsem předal jako plně funkční. O to větší bylo moje překvapení, když mě ségra po dvou týdnech navštívila s tím, že jí NTB nečte DVD! Zapojil jsem tedy externí USB vypalovačku LG a ta samá situace, takže v podezření padla Vista. Jelikož mě moje dosavadní zkušenosti v ničem nepřiměly odklonit se od XP s Linuxem, do Vist moc nevidím a prosím o radu. Setkal se někdo s podobným problémem? Napadá vás jak to řešit? Mechaniky normálně vypalujou CD i DVD, ikdyž k uzoufání pomalu a když DVD vypálí, tak ho i přečtou, ale když mají přečíst jiné DVD, jsou v koncích. Co si to ta Vista zase vzala do hlavy???

Vyřešeno! Vypalovací programy se spolu hádali. Taky mě to mohlo hned napadnout. Jenže mě Roxio prve nic neříkalo, tak jsem hledal free vypalovací software a když jsem ho nainstaloval, zjistil jsem co je Roxio vlastně zač a spustil jsem ho abych se podíval jak vypadá. Mechanika nejspíš nechtěla sloužit dvěma pánům a začala trucovat. Takže bacha na dva vypalovací programy naráz a pokud nemáte ani jeden, doporučuju free ImgBurner.