reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD help

Rethrecus (4)|10.8.2008 19:54
Zdravím všetkých

Mám takýto problém po nejakej dobe mi objavy DSOD s nadpisom Bad Pool Caller a PC sa restartne neviete čo by mohla byť príčina
čo som uz skusal chkdsk memtest stare ovladace (pribalené k doske ovladace) nove (stiahute z Gigabyte)

zostava
Samsung 753LJ 3x
8800GT
GIGABYTE EP35-DS3 - P35/ ICH9 rev2.1
CORSAIR TX650
PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta
atd
astec (1823)|10.8.2008 20:02
[QUOTE=Rethrecus;150205]Zdravím všetkých

Mám takýto problém po nejakej dobe mi objavy DSOD s nadpisom Bad Pool Caller a PC sa restartne neviete čo by mohla byť príčina
čo som uz skusal chkdsk memtest stare ovladace (pribalené k doske ovladace) nove (stiahute z Gigabyte)

zostava
Samsung 753LJ 3x
8800GT
GIGABYTE EP35-DS3 - P35/ ICH9 rev2.1
CORSAIR TX650
PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta
atd[/QUOTE]

A co takhle co máš za OS, jaké se zobrazují čísla na obrazovce?
Rethrecus (4)|10.8.2008 20:35
[QUOTE=astec;150207]A co takhle co máš za OS, jaké se zobrazují čísla na obrazovce?[/QUOTE]

OS Windows Vista Bussines x64 a čisla su v eventlogu
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 22:40
Hned mě zaujaly paměti. DDR2-1066. Zvýšil jsi jim napájecí napětí v BIOSu ? Standardních 1,8 V jim určitě nestačí...
Challenger_ii (192)|10.8.2008 22:48
Zdravím. Příčina? Tak to bychom museli sedět u tvého PC. Každopádně se jedná o problém ovládače instalovaného HW. To znamená, že se může jednat i o vituální mechaniky instalované vypalovacími nástroji nebo VD. Takhle to těžko někdo pozná, když celý evenlog.txt je k ničemu, protože z něj jen vím, jak se jmenuje tvé PC a kdy k chybě došlo. Je to neúplný výpis. Pravděpodobně se ti objeví BSOD Stop 0X000000C2 a to znamená jediné - chyba ovládače! Který to je, tak to musíš zjistit z obrazovky sám. Ještě jedno, stává se to při zavádění OS nebo už na plně spuštěném? To také dosti odlišuje podstatu problému.
PS: Kdy jsi zaregistroval první výskyt? Nevzpomínáš si, co jsi krátce předtím nainstaloval za zařízení? Neinstaloval jsi náhodou osmičkovou verzi NERA? Ta to dělá také!!!
Challenger_ii (192)|10.8.2008 23:02
Nic není nemožné, ale jen za předpokladu, že by se BSOD vypisovalo k pamětem a ne k ovládačům. Např.: Stop 0x0A, nebo 0x77, 0x50 někdy i 0x8E (záleží na HW, který z daných příčin vyrobí chybu), to vše jsem detekoval na vadných nebo nekompatibilních pamětech (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) - prvotní doprovodná hláška. Do pamětí bych ho netlačil, je to na 100% ovládačem. Dříve, než by se mu objevila ta jeho BSOD, vyskočilo by na něj BSOD - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 23:10
Přiznávám, byl to trochu výstřel do tmy :)
[SIZE="1"]V tom logu se vyznám jak koza v brance :runaway...kde tam je vlastně zmínka o ovladačích ? :notsure[/SIZE]
Challenger_ii (192)|11.8.2008 00:36
Je to zřejmé z popisu chyby "BAD_POOL_CALLER" Ovládače předávají OS informaci ohledně HW přerušení, tzv. IRQ, včetně rozsahu prostředků pro jejich zavedení. Chybně uvedený údaj nebo špatná alokace handlerů IRQ v paměti, kde systém dle požadavků dohledává tyto údaje, má za následek tuto chybovou hlášku. Je to jako by se ti zblbla navigace a místo toho, aby tě dovedla z bodu A do bodu C, zavede tě do bodu x, kde samozdřejmě nic není, a ztratí tím orientaci. Jelikož ale nic jiného k dispozici nemá (a to se pokouší o několikeré vyřešení kolize), stále nachází nesmyslné nebo žádné údaje, které potřebuje k tomu, aby mohl řádně s HW pracovat nebo ukončit práci s ním. Nemluvě o aplikacích, které s tímto prostředkem pracují nebo pracovaly. Stačí to takhle?
PS: Visťácký logy jsou ještě tajemnější než hrady v Karpatech!
Rethrecus (4)|11.8.2008 19:18
[QUOTE=Challenger_ii;150321]Zdravím. Příčina? Tak to bychom museli sedět u tvého PC. Každopádně se jedná o problém ovládače instalovaného HW. To znamená, že se může jednat i o vituální mechaniky instalované vypalovacími nástroji nebo VD. Takhle to těžko někdo pozná, když celý evenlog.txt je k ničemu, protože z něj jen vím, jak se jmenuje tvé PC a kdy k chybě došlo. Je to neúplný výpis. Pravděpodobně se ti objeví BSOD Stop 0X000000C2 a to znamená jediné - chyba ovládače! Který to je, tak to musíš zjistit z obrazovky sám. Ještě jedno, stává se to při zavádění OS nebo už na plně spuštěném? To také dosti odlišuje podstatu problému.
PS: Kdy jsi zaregistroval první výskyt? Nevzpomínáš si, co jsi krátce předtím nainstaloval za zařízení? Neinstaloval jsi náhodou osmičkovou verzi NERA? Ta to dělá také!!![/QUOTE]

To znamená že keď sa my stane ten BSOD tak musim mat poruke foťák ugh
stáva sa to pri behu PC niekedy vydrží bežať aj 4-5 hod bez BSOD
PC som si poskladal sám vtedy všetko fungovalo preinstall kvôli vírusom ( už mám NOD 32) a od tej doby som inštaloval len HDD a Router

Ktorá verzia Nera to robí aby som sa jej mohol vyhnúť
astec (1823)|11.8.2008 19:24
[QUOTE=Rethrecus;150577]To znamená že keď sa my stane ten BSOD tak musim mat poruke foťák ugh
stáva sa to pri behu PC niekedy vydrží bežať aj 4-5 hod bez BSOD
PC som si poskladal sám vtedy všetko fungovalo preinstall kvôli vírusom ( už mám NOD 32) a od tej doby som inštaloval len HDD a Router

Ktorá verzia Nera to robí aby som sa jej mohol vyhnúť[/QUOTE]

Proč foťák, vypni si autom aický restart při chybě...
Rethrecus (4)|12.8.2008 20:01
[QUOTE=astec;150579]Proč foťák, vypni si autom aický restart při chybě...[/QUOTE]

Včera večer ma napadlo pozrieť sa na stránku Realteku
od inštalácie nových ovladačov na zvukovku od Realteku som nezaznamenal nič
Gigabyte mal na stránkach zastaralé o o tých realtekových som nič nevedel
No zatiaľ žiadny BSOD dúfam že mi to vyrží