reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung SyncMaster T220 zkušenosti

suder (49)|11.8.2008 13:23
Tak jsem už asi 7 dnů majitelem tohoto monitoru a jsem s ním opravdu spokojený, můžu ho všem doporučit. Jen se opravdu hodně špiní černý rám, výrobce naštěstí k monitoru dodává i hadřík. Design je velmi slušivý a tovární nastavení je také dobré. Hry jsou perfektní, zkoušel jsem Crysis DX9 na high, CoD 4 DX9 na high, vše běželo v nativním rozlišení ok na Win XP SP3.

Co se týče filmů, tak jsem zaznamenal menší problém. Na rapidshare jsem nahrál několik obrázků pořízených z filmu (dvdrip) v aplikaci NeroShowTime.

Když si pustím jakýkoliv film, tak kvalita není zrovna nejlepší. Dost často jsou vidět "kostky" zvláště když jsou ve filmu scény jako voda, oblak prachu atd. tak je to dost patrné. Chci se zeptat, jestli se to dá nějak doladit např. pomocí nabídky OSD. Mám grafickou kartu Sapphire ATI Radeon HD 4850 512MB a nejnovější ovladače. Jinak monitor je v původním nastavení od výrobce, nastavení jsem nijak neměnil. Rozlišení mám nastavené ve windows 1680 x 1050 pixelů 32 bit. Je zvláštní, že her a obrázků se to ani tak netýká, fotky vypadají na LCD perfektně, jenom ty filmy jsou v horší kvalitě. Víte, kde může být problém?

//EDIT1: Ještě bych měl jeden dotaz, když vypnu PC, tak se mi na monitoru zobrazuje v levém horním rohu malé okno, tuším, že je tam napsáno Analog a poblikává, nevíte, jak to vypnout?

//EDUT2:Tak teď jsem nainstaloval klm codec 414 a video z games.tiscali vypadá o něco lépe.
Ale zkoušel jsem filmy z dvd a kvalita je pořád dost hnusná a jsou tam kostky, dokonce ikdyž jsem přehrával přes KMPlayer. Před instalcí kodeků jsem předchozí verze odinstaloval, ale u filmů z dvd je to pořád stejné.
Pican76 (7)|11.8.2008 14:44
ten samý problém řeším u lcd od LG,nepřijde mi i když ten monitor je '22',že by to mělo být hodně rozkostičkované zvlášt u dvd.
suder (49)|11.8.2008 15:10
No právě, u dvd je to fakt divné, navíc v recenzích většinu 22 palcových LCD chválí. Ale podle mě to monitorem určitě není, už jsem vyzkoušel všechny možné kodeky a u filmů je to pořád stejné.
Pavel Boček (4169)|14.8.2008 22:17
Podle mě je to normální. TV vysílání má 720x576, stažená videa mnohdy i méně. Monitor má dvojnásobné rozlišení. Prostě při fullscreenu to bude rozmazané až kostkované, chce to kvalitnější video :)
Pican76 (7)|19.8.2008 18:58
nevím to se mi nezdá,ted zrovna vyšel článek celkem dobrý článek na novinkách a tam doporučují z lcd monitorů na sledování videa ''22'' a ''24'' a aby bylo sledování dvd filmu mizerné,když to srovnám s lcd televizí daleko větší s full hd,na,které je obraz výborný,tak fakt nevím