reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změť v nabídce parametrů HD kamer

jmachjim (10)|11.8.2008 14:28
Ahoj,
chci "povýšit" a z SD kamery přejít na HD. I po projití hald materiálů mi hodně věcí není jasných. Jsem rozhodnut pro kameru se záznamem na HDD nebo paměťovou kartu, stříhám v Adobe Premiere CS3. Může mi někdo pomoci s následujícím?

1. Co je HD rozlišení? Setkal jsem se s 1920x1200 i 1920x1080 (v "p" a "i" mám jasno :)
2. Premiera prý neumožňuje capture v 1920, ale pouze 1440. Má smysl abych se tedy snažil při nákupu videokamery o rozlišení 1920 nebo mi stačí nižších 1440 (HD vs. HDV)?
3. Pokud natočím video ve vyšším rozlišení než SD, půjde zpracovat tak, aby se dalo přehrát přes standardní DVD přehrávač (tj. upravit rozlišení na 720x576)? Nechci čekat se střihem/přehráváním záznamů až koupím Blue-Ray přehrávač. Pokud to půjde upravit, projeví se vyšší kvalita původního HD záznamu?
4. Jakou kapacitu HDD/karty mám považovat za dostatečnou pro natočení 1 hodiny HD videa v nejlepší kvalitě?
5. Mám nějak zohlednit zda kamera natáčí do AVCHD nebo H.264 atd?

Budu vděčný za odpověď i na jedinou otázku.

Díky

jirka
Pavel Boček (4169)|14.8.2008 21:43
1. HD je 1080p, tedy 1920x1080, což je 16:9, druhé rozličení pak 16:10
2. to musíš vědět sám, pokud to budeš pouštět na zařízení s vysokým rozlišení nebo jen na staré PAL TV...
3. to by mělo být jedno, nějakým způsobem určitě DVD přehrávači nacpeš to video, záleží pak akorát jestli to vysoké rozlišení dostaneš do televize (takže výstup pro HD video); jinak můžeš video převést do nižšího rozlišení, ale to pak postrádá smysl mít HD kameru :)
4. pro hodinu je tak 4 GB, ale 100% to není
5. je to to samé, jen jinak označené...