reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vydrží to zdroj?

marekpevný (347)|11.8.2008 16:24
Ahoj.Mám v case zdroj eurocase 450w.Vím že to není zrovna nejlepší zdroj ale zajímalo by mě jestli utáhne tuto grafiku.Asus 8800gts.Všude píšou že je potřeba silnější zdroj a jelikož tohle je z řady horších zdrojů mám obavy aby stačil.Popř. poradte nějakou alternativu v případě výměny,kdybych ho náhodou odrovnal:-))))Díky
speedsnail (4876)|11.8.2008 16:48
Eurocase je loterie. Muze 2 roky fungovat bez problémů, ale taky muze za par mesicu pomalu odrovnat kondenzátory na desce i grafice.. :-/

Vzhledem k tomu ze nechces moc investovat, doporucil bych Corsair VX450 (5let zaruka, velmi tichý). V pripade nouze postaci i Fortron 400W GLN, ale radeji si tech par stovek pridej.

Jeste k te grafice, pozor at ji nekoupis zbytecne draze. Vykonejsi HD4850 stoji kolem 3500,-
Pavel Boček (4169)|11.8.2008 17:02
Jak říkal speedsnail, 8800 GTS už nemá cenu. Levné ZOTAC jsou zdá se vyprodány a za cenu ostatních koupíš Radeon HD 4850...

PowerColor v Alfě momentálně za 3 480,- Kč.
marekpevný (347)|11.8.2008 17:07
Zajímá mě právě to jestli ten zdroj když odejde může něco vzít sebou nebo ne?Byl bych celkem nerad kdyby mi odhulil novou grafárnu nebo desku.Dá se ten zdroj třeba nějak testnout jestzli to vydrží?
Pavel Boček (4169)|11.8.2008 17:27
Obvykle už se nestává, že když zdroj vyhoří, tak něco odpálí, ale nejde jen o to, je to prostě šmejd po všech stránkách. Zvlnění katastrofa, může ti to měsíce či roky nahlodávat desku nebo grafickou kartu, pak ti to začne padat nebo jinak blbnout a budeš s tím mít jen problémy. Navíc má nízkou účinnost.

Ten Corsair co ti speedy navrhnul je super zdroj, investice do něj se ti bude postupně splácet na elektřině :) Pamatuj, že zdroj je základ PC. Raději investuj do zdroje a s VGA počkej/kup slabší než naopak.
Maximus12 (763)|17.8.2008 22:01
Tak od EC bych rychle utíkal a koupil třeba levného Fortrona aspoň, pač s EC mám (sice jen z práce:D) blbé zkušenosti.