reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 11.08.2008: Asus Supreme FX X-Fi

-HoNY- (557)|11.8.2008 22:28
Jednalo se o: Zvukovou kartu pro základní desky Asus - Supreme FX X-Fi

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

cool.user, Withman, ElectricKota, Tačík, IXOXI, Nettle, Badyšák, TomasD, hl.hl, glogloglo, tecka, Kozouš, r34ktor, odb

Poznámka: Několik soutěžících si pořádně nepřečetlo celé znění otázky - odpovědělo částečně, a proto jsem jejich odpověď nemohl vyhodnotit jako správnou.

Plné znění otázky: "O jaké zařízení se jedná? Je třeba uvést výrobce a modelové označení."

Hodně štěstí u další hádanky příští pondělí. :thumb
08.11.2008.800pix.jpg 08.11.2008.default.JPG
Withman (1337)|11.8.2008 22:38
Když jsem odpověděl "Asus Creative" SupremeFX X-Fi...to se nedalo považovat za správnou odpověd.?
-HoNY- (557)|11.8.2008 22:49
[quote=Withman;150658]Když jsem odpověděl "Asus Creative" SupremeFX X-Fi...to se nedalo považovat za správnou odpověd.?[/quote]Chybí tam slovo zvuková karta nebo sound module. :( Takových lidí bylo dnes povícero. Jsem ochotný uznávat i nekompletní odpovědi, pokud mi během laboratoře dojde formou soukromé zprávy jejich dopnění.
Withman (1337)|11.8.2008 22:52
To je škoda, vlastně se jedná jen o letmé slovíčkaření...sám jsem tam zvukový modul nepsal, páč mě to vůbec nenapadlo...:mistake
hl.hl (1387)|11.8.2008 22:54
No nechci do toho kecat, ale kdyz je zadani "O jaké zařízení se jedná? Je třeba uvést výrobce a modelové označení." tak staci uvest vyrobce a modelove oznaceni. Kdyby tam bylo "a dale je treba ..." tak by tam mel byt i to ze je to zvukovka. Takze kdo uvedl vyrobce a typ, tak podle me zcela odpovedel na otazku. Prece kvuli slovickareni a chybne zformulovane otazce nebudete nasirat lidi, co treba hodinu hledali odpoved. Nebo ano?
ICE_D (2754)|11.8.2008 22:55
Jezisi ja mam smulu, dneska sluzebka v Ostrave, ja tu hadanku snad nikdy nestihnu buuuuuu :(

Jo, ale peknej kousek "Honiku" ;) :thumb
robky (3195)|11.8.2008 22:56
[QUOTE=-HoNY-;150665]Chybí tam slovo zvuková karta nebo sound module. :( Takových lidí bylo dnes povícero. Jsem ochotný uznávat i nekompletní odpovědi, pokud mi během laboratoře dojde formou soukromé zprávy jejich dopnění.[/QUOTE]

Tak potom druhýkrát by som plné znenie formuloval takto: Je třeba uvést o jaké zařízení se jedná, výrobce a modelové označení
Podľa mňa mala byť Withman-ova odpoveď uznaná, je predsa z označenia jasné, že sa nejedná napr. o MB:notsure
r34ktor (7477)|11.8.2008 23:00
[QUOTE=robky;150670]Podľa mňa mala byť Withman-ova odpoveď uznaná, je predsa z označenia jasné, že sa nejedná napr. o MB:notsure[/QUOTE]
Podle mě je Withmanova odpověď špatně tak jako tak. Creative tam nemá co dělat.
Nefro (222)|11.8.2008 23:06
Tak to je v pr..li, ja som preistotu dal Creative a nie Asus a yabudol som dodať SOUND MODUL.
Withman (1337)|11.8.2008 23:08
No ona je to vlastně věc od Creativu, kterou používá Asus. Navíc tento produkt se nedá vyhledat jak na stránkách Asusu, tak stránkách Creativu. Já jsem záměrně použil závorky, abych přesně specifikoval o co se jedná...

Nyní by mě spíše zajímalo, zda se budou uznávat i odpovědi, kde bylo napsáno "sound modul" apod. :notsure Páč to zadání dle toho, co se čekalo za odpověd nebylo přesně jasně dané...
Nettle (128)|11.8.2008 23:13
No podle me je nejlepsi od jakeho vyrobce to je
Ona karta je sice od Creativu, ale je tam uzit zvukovy chip od ADI a jako finalni produkt to prodava Asus ))
Withman (1337)|11.8.2008 23:16
Asi tak...všichni dělaj všechno, ale nikdo vlastně nedělá nic (tak fungují dnešní firmy :D).
r34ktor (7477)|11.8.2008 23:18
[QUOTE=Nettle;150684]Ona karta je sice od Creativu, ale je tam uzit zvukovy chip od ADI a jako finalni produkt to prodava Asus ))[/QUOTE]
Podle mě je to tak, že kartu vyrábí Asus, jež si od Creativu licencoval některé technologie. Jejím srdcem je zvukový kodek ADI 2000B.

Pokud má někdo relevantní odkaz, který dokládá, že výrobcem je Creative, nechť ho laskavě poskytne.
Withman (1337)|11.8.2008 23:22
[QUOTE=r34ktor;150691]Podle mě je to tak, že kartu vyrábí Asus, jež si od Creativu licencoval některé technologie. Jejím srdcem je zvukový kodek ADI 2000B.

Pokud má někdo relevantní odkaz, který dokládá, že výrobcem je Creative, nechť ho laskavě poskytne.[/QUOTE]

Nebo si Asus jenom zaplatil logo a nápis Creative, aby to vypadalo, že se jedná o super zvukovku...já netvrdím, že to vyrábí Creative, ale jen to, že se na tom nějak podílí, ať již HW či jen značkou...
Pavel Boček (4169)|11.8.2008 23:27
[QUOTE=-HoNY-;150665]Jsem ochotný uznávat i nekompletní odpovědi, pokud mi během laboratoře dojde formou soukromé zprávy jejich dopnění.[/QUOTE]

To jsi měl říct, já omylem poslal prázdný fomulář :rules Ale věděl jsem to :runaway
robky (3195)|11.8.2008 23:30
Keď sme u toho slovíčkarenia, tak správna odpoveď mala byť : zvuková karta pre základné dosky Asus - SupremeFX X-Fi(tak to je uvádzané na stránkach Asusu)
Withman (1337)|11.8.2008 23:32
Páč se ještě dělá SupremeFX II.

P.S.: Mno dneska ta hádanka dala zabrat, myslím, že pár lidí bude i smutných. :runaway
hl.hl (1387)|11.8.2008 23:33
Hony: No po dlouhe dobe jsem se dostal k hadance a celkem se ti to nepovedlo. Kazdy clovek znaly ceskeho jazyka ti rekne, ze na zneni otazky "O jaké zařízení se jedná? Je třeba uvést výrobce a modelové označení." se odpovida na podle druhe casti otazky (vyrobce a model). Takze pokud nejsi jesita, tak uznas i odpovedi kde neni napsano zvukova karta/modul.

Dalsi veci je, jestli to vyrabi vubec ASUS?

Posledni veci je, ze tvoje odpoved je blbe!!!!!!!!!!!!!! Spravna odpoved je SupremeFX X-Fi. Protoze existuje jeste SupremeFX a SupremeFX II a to jsou uplne jine moduly. Tak te prosim zadam o prehodnoceni cele souteze. Na obrazku opravdy nebyl ZVUKOVY MODUL ASUS SUPREMEFX!!!!!!!!!


EDIT: Robky a Withman me predbehli, ale tady to je cele v jednom.
Pavel Boček (4169)|11.8.2008 23:36
[QUOTE=hl.hl;150707]Dalsi veci je, jestli to vyrabi vubec ASUS?[/QUOTE]

No, je prada, že karta je plná nápisů X-Fi a (powered by) Creative, takže Creative minimálně dodává čipy. Každopádně já napsal Creative Sound Blaster X-Fi SupremeFX (co k deskám dává ASUS) s tím, ať si to přebere...akorát už to nevzalo, protože jsem zřejmě před tím odeslal prázdný formulář :cry
hl.hl (1387)|11.8.2008 23:39
Karty v poradi: FX, FX II, FX X-FI
supremeFXcard.jpg sfx.jpg SupremeFXXFi.jpg
r34ktor (7477)|11.8.2008 23:54
[QUOTE=Pavel Boček;150714]No, je prada, že karta je plná nápisů X-Fi a (powered by) Creative, takže Creative minimálně dodává čipy.[/QUOTE]
Technologií je myšlem software. Zde je úryvek z recenze desky ASUS Maximus II Formula, který to náležitě osvětluje:

[SIZE="1"]...
ASUS' Republic of Gamers motherboards have sported a PCI Express 1x 'SupremeFX' card for some time now, but the Maximus II Formula sees something of an overhaul in this department, being as it is the first to feature SupremeFX X-Fi functionality.

Now, this particular branding might lead you to believe that this offering sports Creative's X-Fi processor... But you'd be wrong. What we actually have here is, in fact, an early supporter of Creative's new SoundBlaster X-Fi MB technology, which in essence uses the hardware codec of another audio processor (in this case Analog Devices' new A2000DX part, the successor to their previous AD1988B chip) coupled with software CPU utilisation to offer up much of the functionality of Creative's current X-Fi sound cards. This means that you get access to EAX functionality up to EAX 4.0 (meaning no EAX 5.0 support), as well as other features such as 3D CMSS and Crystalizer for improving sound quality.

While this additional of functionality is good to see, especially with regard to EAX support for gamers, no doubt some may well label it the worst of both worlds - Creative's bloated and untidy software applications, but without the admittedly excellent X-Fi hardware that it powers. The lack of EAX 5.0 is also a bit of a blow, leaving gamers out in the cold with the latest titles (such as Race Driver: GRID, which I instantly gravitated to as a test only to find hardware audio acceleration is disabled entirely), but at least with EAX 4.0 support you're in a far better position than you would normally be with a standard on-board sound solution.
...[/SIZE]

Co se týče formulace správné odpovědi, tak naprosto souhlasím s Robkym.
tecka (5)|12.8.2008 07:11
Také jsem "špatně" jenom odpověděl: Asus SupremeFX X-Fi :-(
odb (505)|12.8.2008 07:51
[QUOTE=hl.hl;150707]
Posledni veci je, ze tvoje odpoved je blbe!!!!!!!!!!!!!! Spravna odpoved je SupremeFX X-Fi. Protoze existuje jeste SupremeFX a SupremeFX II a to jsou uplne jine moduly. Tak te prosim zadam o prehodnoceni cele souteze. Na obrazku opravdy nebyl ZVUKOVY MODUL ASUS SUPREMEFX!!!!!!!!!


EDIT: Robky a Withman me predbehli, ale tady to je cele v jednom.[/QUOTE]

suhlasim s hl.hl spravna odpoved mala byt SupremeFX X-Fi a nielen SupremeFX.
-HoNY- (557)|12.8.2008 09:04
Tím, že přehodnotím měřítka "správných" odpovědí, zase odeberu "uznané jako správné" jiným.

Berte to sportovně, je to jenom soutěž. Pokud nejde o život, netřeba se hádat a navzájem se osočovat. :thumb

Nelíbí se mi, proč se někteří, byť možná právem, rozčilujete. V minulých laboratořích byly tři správné odpovědi, čtvrtá neúplná a dotyčný jedinec si nestěžoval.

A pounaučení? Já si dám pro příště větší pozor s formulací otázky a ti co budou odpovídat zase s kompletností odpovědi.
husky14 (4214)|12.8.2008 10:01
[QUOTE=-HoNY-;150665]Chybí tam slovo zvuková karta nebo sound module. :( Takových lidí bylo dnes povícero. Jsem ochotný uznávat i nekompletní odpovědi, pokud mi během laboratoře dojde formou soukromé zprávy jejich dopnění.[/QUOTE]Včera sem nesoutěžil, ale "zvuková karta" nebo "sound module" bych tam taky nenapsal....

Imho máš přehnaný nároky, když (třeba Withman) napíše "Asus Creative" SupremeFX X-Fi, tak si myslím, že tím řekl úplně všechno a odpověděl dobře.

Ve starších hádankách se přece taky u MB napsalo např. Asus Commando a nemuselo se psát, že se jedná o základní desku....

Ale to je jen můj názor, Laborku vedeš ty a ty určuješ, co uznat a co ne ;)
hl.hl (1387)|12.8.2008 10:20
[QUOTE=-HoNY-;150795]Tím, že přehodnotím měřítka "správných" odpovědí, zase odeberu "uznané jako správné" jiným.

Berte to sportovně, je to jenom soutěž. Pokud nejde o život, netřeba se hádat a navzájem se osočovat. :thumb

Nelíbí se mi, proč se někteří, byť možná právem, rozčilujete. V minulých laboratořích byly tři správné odpovědi, čtvrtá neúplná a dotyčný jedinec si nestěžoval.

A pounaučení? Já si dám pro příště větší pozor s formulací otázky a ti co budou odpovídat zase s kompletností odpovědi.[/QUOTE]

Nechci se te dotknout, ale ze by ta jesitnost?
Dokazal jsem ti zde, ze tva odpoved je spatna. Pokud neni uvedeno X-Fi je to uplne jiny modul, jine parametry proste jiny. A ty odpoved kde neni zvukovy modul prohlasis za spatnou a kde neni X-Fi prohlasis za spravnou. Sice nejde o zivot, ale jde o princip. Proc teda neudelas ustupek (kdyz uz teda chces uznat SupremeFX jako spravnou odpoved) a nezaradis vsechny odpovedi kde je SupremeFX jako spravne? On totiz ani ten vyrobce neni vubec jisty. Pokud by to skutecny vyrabel Asus, tak na 99% by si tam hrde napsal ASUS.

A jak tady pise nekdo prede mnou, v minulosti byly uplne stejne formulovane otazky a nemuselo se uvadet ze je to napriklad graficka karta.

Pokud nechces resit uz jednou uznane odpovedi tak prosim, ale prehodnot ty neuznane. Urcite si tim zachovas image a priste uz to bude lepsi.
-HoNY- (557)|12.8.2008 12:02
Všem, které jsem nesprávným vyhodnocením poškodil, se omlouvám.

Uznány budou všechny odpovědi, obsahující slova "Asus SupremeFX X-Fi"
V příloze jsou výsledky (beze jmen).
1) obsahuje všechna slova => uznáno
2) obsahuje všechna slova => uznáno
3) chybí X-Fi => neuznáno
4) chybí Asus => neuznáno
5) špatná odpověď => nelze uznat
6) chybí X-Fi => neuznáno
7) špatná odpověď => nelze uznat
8) obsahuje všechna slova => uznáno
9) obsahuje všechna slova => uznáno
10) obsahuje všechna slova => uznáno
11) obsahuje všechna slova => uznáno
12) špatná odpověď => nelze uznat
13) obsahuje všechna slova => uznáno
14) chybí X-Fi => neuznáno
15) špatný výrobce => neuznáno
16) obsahuje všechna slova => uznáno
17) obsahuje všechna slova => uznáno
18) obsahuje všechna slova => uznáno
19) chybí X-Fi => neuznáno
20) chybí X-Fi => neuznáno
21) obsahuje všechna slova => uznáno
22) obsahuje všechna slova => uznáno
23) obsahuje všechna slova => uznáno
24) špatná odpověď => nelze uznat
25) špatná odpověď => nelze uznat
26) neobsahuje slovo Asus => neuznáno
27) obsahuje všechna slova => uznáno
28) chybí odpověď => nelze uznat
29) neobsahuje slovo Asus => neuznáno
lshw.12.08.2008.gif
Nettle (128)|12.8.2008 12:56
Nejlepsi je odpoved c.28 )))
hl.hl (1387)|12.8.2008 13:00
[QUOTE=Nettle;150848]Nejlepsi je odpoved c.28 )))[/QUOTE]

To bude asi ta Pavla Bocka :)


P.S. Myslel jsem, ze odpovi vice lidi

To HoNy: Je nekde udaj kolik lidi odkliklo ze chteji zobrazit Quiz?
-HoNY- (557)|12.8.2008 13:05
[quote=hl.hl;150851]
To HoNy: Je nekde udaj kolik lidi odkliklo ze chteji zobrazit Quiz?[/quote]
Tyhle statistiky nemám možnost vidět, ale soutěžících kolo od kola přibývá. ;) Kdo chcete ještě něco probrat ohledně laboratoře, ozvěte se mi kolem 22h a v klidu to proberem.
Pavel Boček (4169)|12.8.2008 16:05
[QUOTE=hl.hl;150851]To bude asi ta Pavla Bocka :)[/QUOTE]

Jj, povedlo se mi odeslat prázdný formulář :) Ale měl jsem v clipboardu úplně správnou odpověď, fakt :D:turtle:slug
r34ktor (7477)|13.8.2008 09:21
[quote=-HoNY-;150654]Jednalo se o: Zvukovou kartu pro základní desky Asus - Supreme FX[/quote]
V prvním postu si oprav uvedenou odpověď na správnou.

//opraveno

[quote=-HoNY-;150665]Jsem ochotný uznávat i nekompletní odpovědi, pokud mi během laboratoře dojde formou soukromé zprávy jejich dopnění.[/quote]
Toto bych nezaváděl. Za svou odpovědí si má každý v okamžiku odeslání stát. Od toho je to laboratoř, né hádankářský klub.

Pokud někdo odešle prázdý formulář, je to čistě jeho blbost.

[quote=-HoNY-;150831]Uznány budou všechny odpovědi, obsahující slova "Asus SupremeFX X-Fi"
...[/quote]
Myslím, že nakonec bylo zvoleno optimálně-kompromisní řešení. :thumb

Líbí se mi i ta tabulka s odeslanými výsledky. Stálo by za zvážení, zda by nemohla být standardně uváděna u vyhodnocení budoucích hádanek včetně jmen. Aspoň bychom viděli, kdo jsou tu největší experti. ;)
-HoNY- (557)|13.8.2008 09:28
[quote=r34ktor;151290]Líbí se mi i ta tabulka s odeslanými výsledky. Stálo by za zvážení, zda by nemohla být standardně uváděna u vyhodnocení budoucích hádanek včetně jmen. Aspoň bychom viděli, kdo jsou tu největší experti. ;)[/quote]
To bohužel nejde, soutěž je anonymní. Největší experti mají přece zlaté medaile.:thumb
hl.hl (1387)|13.8.2008 09:35
[QUOTE=-HoNY-;151294]To bohužel nejde, soutěž je anonymní. Největší experti mají přece zlaté medaile.:thumb[/QUOTE]

Jestli nemyslel r34ktor ty experty v uvozovkach.
r34ktor (7477)|13.8.2008 09:53
[QUOTE=-HoNY-;151294]To bohužel nejde, soutěž je anonymní.[/QUOTE]
Anonymní? Je logické, že v okamžiku odeslání odpovědi ji ostatní vidět nemohou, ale následnému zveřejnění IMHO nic nebrání.

Na druhou stranu je pravda, že by mohlo některé zájemce odradit, kdyby posléze ostatní mohli vidět jejich "odpovědi".
Withman (1337)|13.8.2008 09:57
A co zobrazení odpovědí beze jmen, jako to bylo teď. :D
Janyk1 (997)|13.8.2008 13:40
hadanky sem si vsiml asi ve 20:55a jelikož sem nedávno četl recenzi na Maximus II Formula tak sem to poznal, ale za ten čas se jaksi nedala zformulovat celá odpověď :mistake
Biges (77)|13.8.2008 22:53
Cože? Takže "Asus SupremeFX" je málo???

Kristova noho, to abych příště napsal raději úplně všechno a ještě poslal odkaz na obrázek. Byla by takováto odpověď dostačující?

"Jde o "Asus SupremeFX X-Fi powered by Creative X-Fi CMSS-3D EAX Advanced HD 4.", odkaz na obázek: http://www.pcgameshardware.de/screenshots/medium/2008/05/Supreme_FX.jpg"

Echt jo.
hl.hl (1387)|14.8.2008 00:01
Asus SupremeFX je jiny modul nez byl na obrazku. Podivej se na stranky Asusu na jednotlive modely hernich boardu a zjistis, ze oficialni nazev modulu na obrazku je SupremeFX X-Fi. Viz treba tady: http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=117&l3=0&l4=0&model=2166&modelmenu=1
Biges (77)|14.8.2008 11:53
No dobrá, budu si raději příště dávat větší pozor :)