reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím o radu k základní desce MSI KT4V

nevimjaknato (6)|12.8.2008 00:32
Jedná se o desku MSI KT4V // VIA KT400,tak uvedeno na obalu a já žádám o pomoc jaký použít procesor.Na obalu je uvedeno AMD Athlon,tím tedy nastává otázka lze-li použít procesor i jiného výrobce.Jsem laik jak již jste zřejmě postřehli,proto se na vás s touto pro mě záhadou obracím.Jde mi i o kapacitu onoho procesoru aby nebyla nižší než 2 giga.Za pomoc i radu děkuji.
Marty363 (115)|12.8.2008 01:26
Ano na desce ze socketem AM2 jdou použit pouze procesory AMD(kompatibilni s AM2 :) Intel tam nedaš), jestli jsem dobře pochopil tuto větu:"Jde mi i o kapacitu onoho procesoru aby nebyla nižší než 2 giga" tak chcu podotknou že u Procesoru(CPU) neni kapacita ale frekvence(kromě cash ktera je v MB) no nic meně bych dopručil buď http://www.alza.cz/procesor-amd-dual-core-athlon-a64-x2-4850e-d92235.htm nebo tento http://www.alza.cz/amd-dual-core-athlon-d71815.htm v AMD nemam moc orientaci
ještě chcu dodat že kapacita je u Hard Disku(HDD) a RAM ale to myslim že viš :)
Pavel Boček (4169)|12.8.2008 03:43
No vzhledem k tomu, že je to deska se Socketem A, tak těžko tam dáš Athlon X2 ;)

Do desky můžeš dát AMD Athlon XP/Sempron pro Socket 462 (Socket A). Nové se už neprodávají, tak se mrkni po bazarech.

Klasická otázka: čím chladíš jaký máš zdroj a kolik do toho chceš investovat ? Na hraní už to moc nebude, pokud od toho chceš něco víc, je to už na rozsáhlejší upgrade.

[SIZE="1"]Mimochodem - špatná sekce. Požádej administrátora o přesun :)[/SIZE]
johny__g (6387)|12.8.2008 08:47
[QUOTE=Marty363;150745]...(kromě cash ktera je v MB) ...v AMD nemam moc orientaci..[/QUOTE]

Myslím že nejen v AMD, takže prosím příště se drž pravidla že když o tom víš prd tak raději nic nepiš.


Do téhle desky dáš procesory s FSB max. 333 MHz (nepleť si to s výslednou frekvencí procesoru). V podstatě jsou to všechny modely, kromě procesorů s jádrem Barton a 400 MHz FSB, konrétně jsou to modely 3200+ a 3000+, které se ale stejně těžko shánějí. Ostatní procesory do socketu A (462) by měly fungovat - Athlony s jádrem Thoroughbred, Barton 2500+, 2600+, 2800+, Thorton (kromě modelu 3100+), všechny Semprony kromě modelu 3300+. Podívej se po bazarech nebo na Aukru, nové se již dávno nevyrábí.

Edit: Tady máš odkaz na stránku výrobce, je tam i manuál pokud ho nemáš. Když se budeš držet jejich doporučení o podpoře CPU - "Supports up to Athlon™ XP 2800+ processor " tak neuděláš chybu.
Marty363 (115)|12.8.2008 12:59
tak promiň ale aspoň sem mu ujasnil to s tou frekvenci a tak ;), chyba se stala v tom že sem se špatně podival že to ma AM2 a ne A to se fakt omlouvam.:shut
Výkon to asi nebude zavratny ale pokud na to daš Linux tak to pojede lip než muj komp na Vistach ;)
nevimjaknato (6)|12.8.2008 13:25
Jo každej se sekne jako i já s tou kapacitou,jasně že je to frekvence CPU.Kapacita je na HDD,omlouvám se a tvůj překlep rovněž respektuji,jsme jen lidi.OK Dík a ocením přehlédnutí mé neznalosti na tomto serveru než se zorientuji.Rozhodně mi tvá rada dodala odvahu pokračovat.
nevimjaknato (6)|12.8.2008 13:58
[QUOTE=Pavel Boček;150763]No vzhledem k tomu, že je to deska se Socketem A, tak těžko tam dáš Athlon X2 ;)

Do desky můžeš dát AMD Athlon XP/Sempron pro Socket 462 (Socket A). Nové se už neprodávají, tak se mrkni po bazarech.

Klasická otázka: čím chladíš jaký máš zdroj a kolik do toho chceš investovat ? Na hraní už to moc nebude, pokud od toho chceš něco víc, je to už na rozsáhlejší upgrade.

[SIZE="1"]Mimochodem - špatná sekce. Požádej administrátora o přesun :)[/SIZE][/QUOTE]
Rozhodně od toho nečekám extra výkon avšak pro mé potřeby je dostačující,nejsem herní maniak.Chlazení ani nic podobného zatím nemám jelikož tu desku jsem dostal bez ostatních komponent tak se snažím vše poshánět a pak se dám do vlastní stavby.Za tvúj příspěvek a pomoc děkuji.
kane.shw (1231)|12.8.2008 17:03
Imho si velmi dobře rozmysli, jestli do toho chceš opravdu jít!

Pokud budeš schánět další starší komponenty, tak je tu vždy riziko ve funkčnosti takové komponenty, vyšší/neúměrné ceny (prostě už se nevyrábí) a vůbec další trvanlivosti...
To, že jsi dostal základní desku "za tašku hrušek" ještě neznamená, že se ti to celé nemusí nakonec pekelně prodražit. V první řadě si zjisti ceny nových komponent ať máš představu.
Domnívám se totiž, že i když koupíš dnes i ty nejlevnější, ale NOVÉ, komponenty a základovku s integrovanou grafikou, tak na tom v závěru budeš lépe.

Rozhondnutí je na tobě, je to jen rada, než se dostaneš do bodu, kdy už bude zbytečné, ti něco takového psát ;)

Projdi si tady některá příslušná témata a jistě si uděláš obrázek o tom, co a jak se dá "ukuchtit", případně sem napiš, co na tom chceš dělat a kolik do toho můžeš dát a třeba tu něco vyplodíme;).

Mám pro tebe dva nejzákladnější;) tipy:
1. Notebook FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO V5535
2. Základní deska INTEL D945GCLF Little Falls
Pavel Boček (4169)|12.8.2008 17:30
Zase to tak nehroť, slušná sestava na kancelařinu se na tom dá udělat do dvou tisíc. A cpát mu tady Little Falls, můj bože, Athlon XP 2800+ bude tak asi 2x až 3x výkonnější :stupid O tom laptopu už vůbec nemluvě. Prostě až na zdroj jak bude nějaká komponenta dražší jak pár stovek nebrat a tím to hasne.
kane.shw (1231)|12.8.2008 17:59
Na kancl práci a net mu právě i ten LittleFalls stačí bohatě, stejně jako ten notebook.

Samo záleží kde, jak a za kolik ty starší komponenty sežene, ale připočti k tomu ještě to schánění, lítání a stresování se, že něco nepojede a už to tak výhodné zase není. Nemluvě o tom, že když mu z toho něco vyhoří (a to je u starších komponent vždycky větší riziko), tak mu zůstane jen hromada železa... kondíky jsou svině:D

Byl to jen námět na zamyšlení, pokud do toho chce jít ať jde, samo přeju Good Luck :thumb
nevimjaknato (6)|12.8.2008 19:30
[QUOTE=Pavel Boček;150957]Zase to tak nehroť, slušná sestava na kancelařinu se na tom dá udělat do dvou tisíc. A cpát mu tady Little Falls, můj bože, Athlon XP 2800+ bude tak asi 2x až 3x výkonnější :stupid O tom laptopu už vůbec nemluvě. Prostě až na zdroj jak bude nějaká komponenta dražší jak pár stovek nebrat a tím to hasne.[/QUOTE]
Vážně umíš poradit i podržet protože po přečtení tolika informací najednou bych se dřív zhroutil já než ten počítač.No vážně,dobrá rada nad zlato,jde mi totiž skutečně hlavně o jak píšeš kancl práci a net.Vždyť na takovou práci to musí být nadupaná mašina jelikož hry mě nijak extra neberou.A teď něco pro zasmátí.Do dnes používám mašinu VETERÁNA a nemám problém.No posuďte sami co sepsal EVEREST:
Vlastnosti CPU
CPU typ Intel Pentium III, 550 MHz (5.5 x 100)
Označení CPU Katmai
Krokování CPU kC0
Sada příkazů x86, MMX, SSE
Předpokládaný takt 550 MHz
L1 Code Cache 16 KB
L1 Datová cache 16 KB
L2 Cache 512 KB (Built-In, Half-Speed)

Technické informace CPU
Typ pouzdra 242 Contact SEC Cartridge
Velikost pouzdra 12.82 cm x 6.28 cm x 1.64 cm
Transistorů 9.5 Milion
Výrobní technologie 5M, 0.25 um, CMOS
Plocha tělesa 128 mm2
Napětí jádra 2.00 V / 2.05 V
I/O napětí 3.3 V
Typický příkon 17 - 23 W (V závislosti na taktu)
Maximální příkon 25.3 - 34.5 W (V závislosti na taktu)

Výrobce CPU
Jméno firmy Intel Corporation
Výrobní informace http://www.intel.com/products/processor

Vytížení CPU
CPU #1 5 %
Tak a můžete reagovat až vám přestanou slzet oči.
nevimjaknato (6)|12.8.2008 19:32
[QUOTE=kane.shw;150947]Imho si velmi dobře rozmysli, jestli do toho chceš opravdu jít!

Pokud budeš schánět další starší komponenty, tak je tu vždy riziko ve funkčnosti takové komponenty, vyšší/neúměrné ceny (prostě už se nevyrábí) a vůbec další trvanlivosti...
To, že jsi dostal základní desku "za tašku hrušek" ještě neznamená, že se ti to celé nemusí nakonec pekelně prodražit. V první řadě si zjisti ceny nových komponent ať máš představu.
Domnívám se totiž, že i když koupíš dnes i ty nejlevnější, ale NOVÉ, komponenty a základovku s integrovanou grafikou, tak na tom v závěru budeš lépe.

Rozhondnutí je na tobě, je to jen rada, než se dostaneš do bodu, kdy už bude zbytečné, ti něco takového psát ;)

Projdi si tady některá příslušná témata a jistě si uděláš obrázek o tom, co a jak se dá "ukuchtit", případně sem napiš, co na tom chceš dělat a kolik do toho můžeš dát a třeba tu něco vyplodíme;).

Mám pro tebe dva nejzákladnější;) tipy:
1. Notebook FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO V5535
2. Základní deska INTEL D945GCLF Little Falls[/QUOTE]
Tobě taky dík za radu,máš body.
johny__g (6387)|12.8.2008 20:11
[QUOTE=nevimjaknato;151012]Tobě taky dík za radu,máš body.[/QUOTE]

Hlavně prosím nerozdávej reputační body, dokud nemáš 15 příspěvků. Do té doby stejně reputaci neovlivníš, jenom dotyčnému ubereš 15 nebo kolik kreditů. Takže spíš uškodíš. Prosté děkuji stačí. :thumb

Když budeš dokupovat komponenty - CPU, paměti, zdroj, grafiku ... - tak si dej pozor ať za ně nezaplatíš přemrštěnou cenu. Třeba na aukru jsou někteří blázni schopní dát za nějakej Barton přes tisíc korun. Nevím jak jsou na tom kamenný bazary. Raději se nás třeba zeptej, než něco koupíš. Nejlepší je nakupovat na různých fórech jako třeba tady, kde lidi znají cenu věcí a nenatáhnou tě.
Pavel Boček (4169)|12.8.2008 20:56
Doporučuji se dívat tu nebo na PC Tuning fóru...zrovna teď je tam třeba 512 MB DDR-400 za 135 Kč a GeForce 4 MX 440 za 165 Kč no neber to :thumb Už máš čtvrtinu počítače za 300 Kč :D