Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: X-Fi -> input E-MU 0202 = funkční EAX/DD?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

zdravim všechny,

mám sluchátka Sennheiser HD595 a chci si koupit externí E-MU 0202 a interní X-fi Xtreme Gamer.
    X-Fi chci jen kvůli podpoře EAX 5, DD atd.

Ale teď mě tak napadlo, abych nemusel přepojovat jack od sluchátek z E-MU do X-FI pokaždé, když budu chtít hrát hru a potom poslouchát hudbu, tak bych X-Fi připojil do input E-MU. Ale teď mi jde o to, zda zůstane zachovaná kvalita zvuku E-MU a zároveň bude fungovat EAX/DD (na výstupu E-MU). Nevím, jestli to bude fungovat a jestli to vůbec jde. Pak mě ještě napadlo, když bude připojená E-MU přes USB (jiné napájení nemá), aby automaticky nevypla interní X-fi.

popřípadě mi kdyžtak navrhněte jiné řešení.

/edit:
    stránky produktů:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41107
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

V ovládacích panelech si můžete zvolit zdroj zvuku jaký chcete. A ten pak přebírájí ostatní programy. Samozřejmě z vyjímkou těch, kde si zdroj zvuku můžete určit (např. winamp). Ale jediné co nechápu proč si kupujete tu E-MU kartu. Těžko si dovedu představit jak budete obcházet Mix Kernel pomocí ASIO-a a hrát ten zvuk přes dvě karty.

Registrace
    Oct 2007

proč si chci koupit E-Mu kartu? kvůli kvalitě zvuku, proč bych měl mít jiný důvod?
    ani jednu z karet nemám, ale budu si něco (ještě nevim, co - řeším různé varianty) v dohledné době kupovat.

Já nevim, jak to funguje, tak se ptám, jestli se to dá použít.
    Chci hrát hru, která má podporu EAX a zároveň mít puštěný nějaký přehrávač s FLACem - prostě chci kvalitní zvuk + EAX najednou a řešim, jak to udělat.

Registrace
    May 2008

Tak co se týče této E-MU 0202. Tak osobně bych od ní zvukově neočekával v porovnání s X-fi nějaký zázrak. E-MU karta má horší D/A převodníky. Objektivně nejsem schopen ji hodnotit jelikož mám pouze 1616M. Co se týče software E-MU tak není problém mixovat dva zvuky z různých zdrojů tj. např. ASIO s winampu a např. externí zdroj. Jak se ale bude karta ta X-fi chovat spolu s E-MU to Vám nikdo neřekne.
    Jediné co Vám můžu říct je, že jsou E-MU ovladače (navíc ve windlích XP) velmi háklivé na přítomnost jiných ovládačů zvuku např. integrované zvukovky. E-MU je doporučuje úplně odstranit. Samozřejmě hovořím o zkušenosti s mojí kartou tj. E-MU 1616M pro NB. Takže mě berte z rezervou.
    Velmi dobře rozumím k jakému účelu chcete provozovat tyto karty (E-MU má podporu her velmi mizernou, ale taky na to důrazně upozorňují), ale je velký problém chtít mít na počítači profi a herní zvukovku dohromady.

Registrace
    Oct 2007

no toho bych rád docílil (dostatečně kvalitní zvuk + podpora dalších standartů mezi nimi EAX a DD).
    Původně jsem chtěl koupit Audiotrak Prodigy HD2 a k tomu externí X-fi. Pak mě ale napadlo, že v PC vzniká různé rušení a proto by možná byla lepší kvalitní externí a k tomu x-fi interní.
    původní nápad (e-mu vs prodigy jsem trochu řešil v diskuzi u prodigy HD2):
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55748
    Klidně mi napište, co byste mi doporučil Vy.
    Pokud by to jinak nešlo, tak samozřejmě při každém zapnutí hry/filmu budu muset připojovat sluchátka do druhé zvukovky .

Registrace
    May 2008

Otázkou je to co jsem již zmiňoval, jestli se Vám nebudou hádat drivery. Přece jenom jsou to oba dva koně ze stejné stáje a to Creative. E-MU dnes patří firmě Creative. Osobně bych Vám rád doporučil jinou zvukovou kartu, ale zkušenosti mám pouze s EMU-1616M, SB Live, SB Audigy ZS, Echo Indigo IO. Co se týče té první jmenované tak té podpora EAX chybí a navíc se ráda hádá s jinými zvukovkami. Mě to osobně nevadí. Hry nehraju. Najít dnes na trhu kvalitní Hi-Fi zvukovou kartu za rozumný peníz je trochu oříšek. Každý majitel bude chválit tu svou a navíc ji v žádném poslechovém studii nenajdete.

Pro Hi-fi účely nejlépe poslouží tzv. USB DAC např. http://www.benchmarkmedia.com/dac1/ . Ale jeho cena je pro mě zatím problém.

Registrace
    Oct 2007

Udělám to nejspíš tak, že objednám obě zvukovky najednou a kdyby se mi náhodou jedna z nich nelíbila, tak ji vrátim .

Kterou byste mi doporučil Vy? Prodigy HD2 interní nebo E-MU 0202 externí? stačí mi názor jen podle papírových údajů a kvalitou osazených součástek (převodníky, zesilovače atd. - nemyslim zrovna kondíky )

Registrace
    May 2008

Tady je test toho Audiotracku http://www.digit-life.com/articles2/...old-page1.html . Je tam taková zajímavá větička:
    "The other cards (X-Fi Elite Pro and Juli@) were also tested in the same system unit. The Juli@ shows a clean spectrum, the X-Fi Elite Pro - dirty."
    Možná by nebylo marné se podívat na tu Juli@. Otázka zda má sluchátkový výstup.

Co mi nevyhovuje na té E-MU jsou horší D/A převodníky, které negativně ovlivní výstupní zvuk. Osobně jsem právě s tohoto důvodu kupoval drahší verzi 1616.

Pozn. Dočetl jsem celou tu recenzi Auditracku a výsledek je takový, že rozdíl je v porovnání s 1616m zanedbatelný (zvukově). Takže předpokládám, že zvukově na tom bude Audiotrack lépe než E-MU 0202. Ale neberte mě za slovo.

Registrace
    Oct 2007

díky, tímhle jste mi hodně pomohl a když se nerozhodnu jinak, tak vezmu Prodigy HD2.
    Ještě bych Vás poprosil o názor na tyhle karty:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51785
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33633
    a jak jsou na tom podle Vás ještě Asus Xonar D2/HDAV ?

Podobná témata

1. ARMA II - input lag ovládání
    Od DrZelenka v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-03-2013, 15:56
  2. LCD: LCD Input lag
    Od Michael9859 v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 23-08-2010, 15:39
  3. LCD: Input lag - aky je citit, da sa zvyknut
    Od peter-et v sekci Monitory