reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přenášení zvuku do tv

lukas87 (7)|23.10.2006 12:02
ahoj, chtěl bych si pouštět filmy z pc do tv, s obrazem není problém, ale když připojím zvuk do domácího kina tak začne hrozně hrčet. nejspíš je to nějaké rušení z pc nevíte čím by to mohlo být a jak to odstranit? ještě je zajímavé že když je zapojen kabel do televize a sem blízko pc tak stačí abych se dotknul kontaktů kabelu rukou a začne to hrče taky, když sem od pc dál tak to nic nedělá. (mam integroavnou zvukovku)
boboco (1987)|23.10.2006 12:10
[quote=lukas87]ahoj, chtěl bych si pouštět filmy z pc do tv, s obrazem není problém, ale když připojím zvuk do domácího kina tak začne hrozně hrčet. nejspíš je to nějaké rušení z pc nevíte čím by to mohlo být a jak to odstranit? ještě je zajímavé že když je zapojen kabel do televize a sem blízko pc tak stačí abych se dotknul kontaktů kabelu rukou a začne to hrče taky, když sem od pc dál tak to nic nedělá. (mam integroavnou zvukovku)[/quote]

To domácí kino má více vstupů? -Popiš prosím jak máš rozvedené kabely: TV + Domácí kino + počítač + třeba nějaké další zařízení. Obraz i zvuk (Scarty, Cinche, atd.) Problém nebude v PC, ale rozdílných potenciálech zemí.
lukas87 (7)|23.10.2006 12:18
domácí kino má několik vstupů na zvuk moc se v tom nevyznám ale je tam AUX, VCR audio a TV audio. kabel (2 kabely i se stíněním )mám připojen z pc rozdvojkou z výstupu na zvukové kartě do vstupů na kině (ruší to u všech vstupů) a obraz přenásím s-video kabelem přímo z grafické karty. z domácího kina to jde potom do televize přes scart. jinak k tv máp připojené ještě video.
boboco (1987)|23.10.2006 12:25
[quote=lukas87]domácí kino má několik vstupů na zvuk moc se v tom nevyznám ale je tam AUX, VCR audio a TV audio. kabel (2 kabely i se stíněním )mám připojen z pc rozdvojkou z výstupu na zvukové kartě do vstupů na kině (ruší to u všech vstupů) a obraz přenásím s-video kabelem přímo z grafické karty. z domácího kina to jde potom do televize přes scart. jinak k tv máp připojené ještě video.[/quote]

Vyzkoušej následující věc: Zapoj z PC video do TV (imho, používáš CVBS - Cinch a nebo S-VIDEO?) a zvuk do AUX vstupu na domácím kinu a vše ostatní ODPOJ!!! Včetně antény do TV, videa a rovněž i vše z toho zesilovače domácího kina. Zkrátka, abys měl opravdu jen:

zvuk - domácí kino
/
PC
\
video - TV
lukas87 (7)|23.10.2006 12:32
mam zapojeno - z pc s-video kabelem do tv. ze zvukové karty do AUX na kině. vše ostatní odpojeno, ale pořád to dělá to samé
lukas87 (7)|23.10.2006 12:36
hrčet to přestane jedině když odpojím i domácí kino a zvuk zapojím rovnou do tv
boboco (1987)|23.10.2006 12:41
[quote=lukas87]hrčet to přestane jedině když odpojím i domácí kino a zvuk zapojím rovnou do tv[/quote]

Tak to je hodně zvláštní. Jakej máš kabel na to audio? A jak je dlouhej? To domácí kino, co je to zač - Výrobce a typ?
lukas87 (7)|23.10.2006 12:47
kabel mám koupený speciálně k tomuto účelu je na něm zároveň zvuk i s-v kabel, má 10m ale testoval jsem i 1m dlouhý a nepomohlo to. televizi mám panasonic domácí kino taky.
boboco (1987)|23.10.2006 12:53
[quote=lukas87]kabel mám koupený speciálně k tomuto účelu je na něm zároveň zvuk i s-v kabel, má 10m ale testoval jsem i 1m dlouhý a nepomohlo to. televizi mám panasonic domácí kino taky.[/quote]

Tak to je opravdu zvláštní... Zvlášť když v TV Ti to nedělá a v domácím kinu jo. TV a domácí kino máš předpokládám u sede, tj, běží i ze stejných zásuvek, co?
Wlcheck (86)|23.10.2006 12:55
napada me jedine vyzkouset dat vsechno do jedne zasuvky (PC, televizi, receiver) ...
doma mam vedeni cca 15 metru (S-Video + audio) kabelem UTP (pouzivany na pocitacove site :)) a funguje bez problemu...
lukas87 (7)|23.10.2006 12:57
do jedné zásuvky už jsem to taky zkoušel všechno zapojit, ale nepomohlo. :-( už vůbec nevím čím by to mohlo být.
boboco (1987)|23.10.2006 13:10
[quote=lukas87]do jedné zásuvky už jsem to taky zkoušel všechno zapojit, ale nepomohlo. :-( už vůbec nevím čím by to mohlo být.[/quote]

Tak to pak musí bejt zakopanej pes v tom zesilovači, to není možné... Bojím se, že ani jiná zvukovka by Ti v PC nepomohla:(
boboco (1987)|23.10.2006 13:13
[quote=Wlcheck]napada me jedine vyzkouset dat vsechno do jedne zasuvky (PC, televizi, receiver) ...
doma mam vedeni cca 15 metru (S-Video + audio) kabelem UTP (pouzivany na pocitacove site :)) a funguje bez problemu...[/quote]

Ty seš drsnej, tahaný video a zvuk UTP kabelem. Je to aspoň 5e?:D -no, ale já na tom taky nejsem nejlíp. Máme nový elektro rozvody, dělali nám to před dvěma lety, v rámci kompletní půdní vestavby a tak jsem si řekl, že si v pokojíku udělám 5.1 a ať mě neotravujou kabely, tak ať je hezky schovaj do zdi. Já si jen udělal značky kde je chci no a když jsem se pak přišel podívat na výsledek, málem to se mnou švihlo, oni tam zadělali nějaký telefoňácký kabely, prej sebou jiný neměli:D. Ale chodí to jak víno a každej si myslí, že mám na zdech pověšený bezdrátový repro:)
lukas87 (7)|23.10.2006 13:14
jo jinou zvukovku už jsem taky zkoušel .-) už prostě nevím asi si koupím vypalovačku na dvd a prostě si ten film pusím přímo v domácím kině
Wlcheck (86)|23.10.2006 13:41
[QUOTE=boboco]Ty seš drsnej, tahaný video a zvuk UTP kabelem. Je to aspoň 5e?:D -no, ale já na tom taky nejsem nejlíp. Máme nový elektro rozvody, dělali nám to před dvěma lety, vrámci kompletí půdní vestavby a tak jsem si řekl, že si v pokojíku udělám 5.1 a ať mě neotravujou kabely, tak ať je hezky schoval do zdi. Já si jen udělal značky kde je chci no a když jsem se pak přišel podívat na výsledek, málem to se mnou švihlo, oni tam zadělali nějaký telefoňácký kabely, prej sebou jiný neměli:D. Ale chodí to jak víno a každej si myslí, že mám na zdech pověšený bezdrátový repro:)[/QUOTE]

OT: nechtelo se mi to tahat prurazem (stejne by tam ten konektor asi neprosel) a kdyz jsem videl ty ceny kabelu, tak to se mnou malem slehlo :) ... ale jo, je to Cat 5e, a potize nejsou, a to to vede vedle anteniho svodu ...

btw. rad bych poradil vice, ale opravdu me uz nic jineho nenapada :(
Šobáň (128)|30.10.2006 22:07
[QUOTE=lukas87]kabel mám koupený speciálně k tomuto účelu je na něm zároveň zvuk i s-v kabel, má 10m ale testoval jsem i 1m dlouhý a nepomohlo to. televizi mám panasonic domácí kino taky.[/QUOTE]


Jak je ten kabel dělanej ?

Nejsou tam propojené země zvuku se zemí videa nebo má každý pouze svoje stínění ?

Má ta TV nějaké kovové části tak stejně jako zesilovač atd.....a nedotýkají se nějak ?

Máš anténu z DVD i z TV (VCR, PC) vypojenou většinou to dělájí rozvody od antén a propojení mezi zařízenímy.