Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: přenášení zvuku do tv

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

ahoj, chtěl bych si pouštět filmy z pc do tv, s obrazem není problém, ale když připojím zvuk do domácího kina tak začne hrozně hrčet. nejspíš je to nějaké rušení z pc nevíte čím by to mohlo být a jak to odstranit? ještě je zajímavé že když je zapojen kabel do televize a sem blízko pc tak stačí abych se dotknul kontaktů kabelu rukou a začne to hrče taky, když sem od pc dál tak to nic nedělá. (mam integroavnou zvukovku)
    Naposledy upraveno uživatelem lukas87: 23-10-2006 v 12:05
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od lukas87
    ahoj, chtěl bych si pouštět filmy z pc do tv, s obrazem není problém, ale když připojím zvuk do domácího kina tak začne hrozně hrčet. nejspíš je to nějaké rušení z pc nevíte čím by to mohlo být a jak to odstranit? ještě je zajímavé že když je zapojen kabel do televize a sem blízko pc tak stačí abych se dotknul kontaktů kabelu rukou a začne to hrče taky, když sem od pc dál tak to nic nedělá. (mam integroavnou zvukovku)
    To domácí kino má více vstupů? -Popiš prosím jak máš rozvedené kabely: TV + Domácí kino + počítač + třeba nějaké další zařízení. Obraz i zvuk (Scarty, Cinche, atd.) Problém nebude v PC, ale rozdílných potenciálech zemí.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

domácí kino má několik vstupů na zvuk moc se v tom nevyznám ale je tam AUX, VCR audio a TV audio. kabel (2 kabely i se stíněním )mám připojen z pc rozdvojkou z výstupu na zvukové kartě do vstupů na kině (ruší to u všech vstupů) a obraz přenásím s-video kabelem přímo z grafické karty. z domácího kina to jde potom do televize přes scart. jinak k tv máp připojené ještě video.

Registrace
    May 2006

domácí kino má několik vstupů na zvuk moc se v tom nevyznám ale je tam AUX, VCR audio a TV audio. kabel (2 kabely i se stíněním )mám připojen z pc rozdvojkou z výstupu na zvukové kartě do vstupů na kině (ruší to u všech vstupů) a obraz přenásím s-video kabelem přímo z grafické karty. z domácího kina to jde potom do televize přes scart. jinak k tv máp připojené ještě video.
    Vyzkoušej následující věc: Zapoj z PC video do TV (imho, používáš CVBS - Cinch a nebo S-VIDEO?) a zvuk do AUX vstupu na domácím kinu a vše ostatní ODPOJ!!! Včetně antény do TV, videa a rovněž i vše z toho zesilovače domácího kina. Zkrátka, abys měl opravdu jen:

zvuk - domácí kino
    /
    PC
    \
    video - TV

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

mam zapojeno - z pc s-video kabelem do tv. ze zvukové karty do AUX na kině. vše ostatní odpojeno, ale pořád to dělá to samé

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

hrčet to přestane jedině když odpojím i domácí kino a zvuk zapojím rovnou do tv

Registrace
    May 2006

hrčet to přestane jedině když odpojím i domácí kino a zvuk zapojím rovnou do tv
    Tak to je hodně zvláštní. Jakej máš kabel na to audio? A jak je dlouhej? To domácí kino, co je to zač - Výrobce a typ?

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

kabel mám koupený speciálně k tomuto účelu je na něm zároveň zvuk i s-v kabel, má 10m ale testoval jsem i 1m dlouhý a nepomohlo to. televizi mám panasonic domácí kino taky.

Registrace
    May 2006

kabel mám koupený speciálně k tomuto účelu je na něm zároveň zvuk i s-v kabel, má 10m ale testoval jsem i 1m dlouhý a nepomohlo to. televizi mám panasonic domácí kino taky.
    Tak to je opravdu zvláštní... Zvlášť když v TV Ti to nedělá a v domácím kinu jo. TV a domácí kino máš předpokládám u sede, tj, běží i ze stejných zásuvek, co?

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

napada me jedine vyzkouset dat vsechno do jedne zasuvky (PC, televizi, receiver) ...
    doma mam vedeni cca 15 metru (S-Video + audio) kabelem UTP (pouzivany na pocitacove site ) a funguje bez problemu...

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

do jedné zásuvky už jsem to taky zkoušel všechno zapojit, ale nepomohlo. :-( už vůbec nevím čím by to mohlo být.

Registrace
    May 2006

do jedné zásuvky už jsem to taky zkoušel všechno zapojit, ale nepomohlo. :-( už vůbec nevím čím by to mohlo být.
    Tak to pak musí bejt zakopanej pes v tom zesilovači, to není možné... Bojím se, že ani jiná zvukovka by Ti v PC nepomohla

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Wlcheck
    napada me jedine vyzkouset dat vsechno do jedne zasuvky (PC, televizi, receiver) ...
    doma mam vedeni cca 15 metru (S-Video + audio) kabelem UTP (pouzivany na pocitacove site ) a funguje bez problemu...
    Ty seš drsnej, tahaný video a zvuk UTP kabelem. Je to aspoň 5e? -no, ale já na tom taky nejsem nejlíp. Máme nový elektro rozvody, dělali nám to před dvěma lety, v rámci kompletní půdní vestavby a tak jsem si řekl, že si v pokojíku udělám 5.1 a ať mě neotravujou kabely, tak ať je hezky schovaj do zdi. Já si jen udělal značky kde je chci no a když jsem se pak přišel podívat na výsledek, málem to se mnou švihlo, oni tam zadělali nějaký telefoňácký kabely, prej sebou jiný neměli. Ale chodí to jak víno a každej si myslí, že mám na zdech pověšený bezdrátový repro
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 23-10-2006 v 13:47

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

jo jinou zvukovku už jsem taky zkoušel .-) už prostě nevím asi si koupím vypalovačku na dvd a prostě si ten film pusím přímo v domácím kině

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Ty seš drsnej, tahaný video a zvuk UTP kabelem. Je to aspoň 5e? -no, ale já na tom taky nejsem nejlíp. Máme nový elektro rozvody, dělali nám to před dvěma lety, vrámci kompletí půdní vestavby a tak jsem si řekl, že si v pokojíku udělám 5.1 a ať mě neotravujou kabely, tak ať je hezky schoval do zdi. Já si jen udělal značky kde je chci no a když jsem se pak přišel podívat na výsledek, málem to se mnou švihlo, oni tam zadělali nějaký telefoňácký kabely, prej sebou jiný neměli. Ale chodí to jak víno a každej si myslí, že mám na zdech pověšený bezdrátový repro
    OT: nechtelo se mi to tahat prurazem (stejne by tam ten konektor asi neprosel) a kdyz jsem videl ty ceny kabelu, tak to se mnou malem slehlo ... ale jo, je to Cat 5e, a potize nejsou, a to to vede vedle anteniho svodu ...

btw. rad bych poradil vice, ale opravdu me uz nic jineho nenapada

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. přenášení PC
    Od Teadrinker v sekci Volná témata
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 16-03-2013, 09:55
  2. Docílení zvuku 5.1
    Od mike11 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-01-2011, 17:11