reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosba o radu ohledně připojení k internetu

Lucie11 (2)|12.8.2008 13:56
Prosím někoho znalého a ochotného o radu ohledně připojení k internetu. Připojení potřebuji denodenně ke svému zaměstnání. Potřebuji, aby bylo poměrně spolehlivé a rychlé. Bydlíme v podnájmu a mám připojení přes wi-fi (mojewifi.cz tarif 1Mega) - na střeše anténa a přes router kabel dovedený k počítači. S kvalitou připojení ani poskytovatele ale nejsem spokojená. Časté neohlášené výpadky, podivný postoj poskytovatele (při zásadních změnách na síti neinformuje uživatele apod.). Brzy se budeme stěhovat (do té doby si ponechám to dosavadní připojení), ale vzhledem k tomu, že ještě nějaký čas budeme bydlet po podnájmech, ráda bych vyřešila připojení do budoucna nějak jinak, aby bylo spolehlivější než to současné, ale zárověň flexibilnější a nenáročné na instalaci. Mám notebook s wifi kartou (MacBook).
Ideálně bych si představovala něco úplně bezdrátového, jelikož jakýkoliv jiný způsob řešit v podnájmech, kde nic zavedného není je velmi náročné a už na to nemám sílu (pronajímatelé nemají hold pochopení).
Nerozumím zcela wi-fi připojení, proč se někde dá připojit jenom s notebookem a rovnou přijímat, a proč já musím mít doma na střeše anténu a kabel...?? Lze mít doma (i jinde) wi-fi připojení bez toho kabelu a antény?
Plánuji koupi iPod touch, který má taky wi-fi, tak by mě zajímalo, zda by to nešlo nějak spojit, abych se s MacBookem i iPodem mohla připojovat doma i jinde od jednoho poskytovatele... (předpokládám, že k provozu iPod touch si potřebuji platit poskytovatele připojení, volných wi-fi sítí asi moc není, nebo se
pletu...?)
Taky jsem se dívala na nabídku operátorů (používám T-mobile) na způsob připojení notebooku k internetu přes operátora. Ale nějak tomu nerozumím, příjde mi to hrozně pomalé a drahé. Snad musí existovat lepší způsob...??
Děkuji všem předem za jakoukoliv radu...
Dojigiri (1629)|12.8.2008 14:54
Pokud chceš poradit nějakýho konkrétního poskytovatele, je hlavně potřeba vědět, v jakým městě bydlíš ;) (resp. budeš bydlet po přestěhování). Co se týká mobilních techologií přes T-mobile apod. tam bych byl skeptickej, jak říkáš, bude to pomalý, možná už to sice trochu zlepšili, ale každopádně to bude drahý, to potřebujou lidi, který neustále cestujou sem a tam tak si musí za mobilitu připlatit.

Záleží, kam se přestěhuješ, je IMHO nejvýhodnější postupovat podle toho, co tam konkrétně bude zavedený. Myslím že nejvýhodnější jak cenově tak rychlostně je kabelovka, tj. pokud v nájmu budeš mít zavedenej kabel od UPC si můžeš objednat internet od nich. Pokud tam bude zavedenej telefon tak pouvažovat nad ADSL, ale to je bohužel dražší o telefonní paušál (kterej musí člověk platit i když telefon nepoužívá) takže pak už je asi lepší si např. připlatit za rychlejší tarif wifi a mít tak za stejnou cenu vyšší rychlost (anebo mít wifi levnější i když třeba bude častější kolísání rychlosti, to je bohužel dost častá vlastnost wifi).
nevimjaknato (6)|12.8.2008 16:26
Tak abych pravdu řek,přes operátora T-mobile si zřejmě nepomůžeš.Připojení je dost pomalé a to nemluvím o vytáčeném spojení při rychlosti 115 Kb/s.Dříve by ti na noťáku došli baterie než načteš sránku,nemluvě o týdení ceně 39 kč.Tímto nechci daného operátora ničím kompromitovat,brnkni jim na 4603,sami ti poradí.Bohužel k tvému přeskakování z pronájmu do pronájmu není zrovna nejlepší způsob věčně instalovat nové antény.Netvrdím že jsem ti poradil ale seznámil s tím co jsem sám vyzkoušel.Mnoho štěstí.
Lucie11 (2)|12.8.2008 20:55
Díky, problém je v tom, že nelze pronájem vybírat podle toho, zda tam je kabelovka nebo funkční telefonní linka... za minulé 3 roky jsme bydleli ve dvou a v několika jsme se byli dívat jako zájemci a kabelovka nebyla nikde, telefonní linka jenom v jednom, ale odpojená a majitel ji odmítal sprovoznit. Nakonec jsem ho přemluvila k instalaci wi-fi, všechno jsem zaplatila, od něho chtěla jen svolení. Těch problémů, které mi kvůli tomu dělal, bylo tolik, že už nemám sílu řešit něco takového dál v dalším místě (stěhovat se budem navíc do menšího města, kde to bude s možnostmi ještě asi horší). Bohužel, než budem bydlet ve svém, ještě chvíli potrvá. Prostě jsem si říkala, jestli neexistuje nějaké optimální spolehlivé mobilní připojení (v místě, kde není kabelovka ani tel.linka), které nepotřebuje tak náročnou instalaci jako anténu, kabely, vrtat do zdí a pod....
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 00:26
Neexistuje. CDMA apod. je pomalé a má strašnou odezvu a k Wi-Fi je obvykle třeba mít anténu na střeše, přímo s laptopem by to šlo jedině s o hodně silnější anténou v něm a zároveň AP v okruhu pár desítek metrů.
pinc (85)|13.8.2008 13:46
Pokud chceš Nbt připojit rovnou k anténě wifi poskytovatele,
musíš dodržet jednoduché pravidlo přímé viditelnosti zařízení - Antén,

Anténa v Ntb je většinou integrovaná a slabá, je lepší ji vyřadit a koupit wifi kartu s konektorem por externí stolní/deskovou/směrovou anténou (cca 1.900,- - 3.500,-) dle kvality
skutečně jen ilustační foto: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=554 , konkrétní model si raději skonzultuj podle verse Ntb a sítě kam se budeš připojovat.

Pokud buddeš mít štěstí a najdeš podnájem v nejvyšším patře a budeš vidět z okna na vysílací anténu poskytovatele pak nemusíš mít anténu na střeše.
Jaké antény máš hledat ?
http://www.i4wifi.cz/?cls=spresenttrees&strid=378
http://www.i4wifi.cz/?cls=spresenttrees&strid=379
http://www.i4wifi.cz/?cls=spresenttrees&strid=413
http://www.i4wifi.cz/?cls=spresenttrees&strid=412

je to velmi zjednodušené, může do toho vlést i nějaká lokální zvláštnost, měděné oplechování, plechová střecha, vodivý plášť budovy...
Ale s trochou štěstí se to dá realizovat. Mám takhle připojené dva klienty, taky v pronájmu :-), stačilo si jen dát stůl s Ntb. pod okno.

Přeji hodně štestí při hledání vhodného podnájmu.