reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zase ta podsvicena klavesnice ...XD

Itachi (90)|12.8.2008 19:52
Zdravím všechny , potřeboval bych radu. Chtěl bych si koupit novou klávesnici asi do 700,- , ale vůbec nevím jakou, když už se mi nějaká líbí, tak se o ní dozvím, že je např moc tvrdá, nebo nekvalitní. Rád bych kdyby jste mi mohli někdo nějakou doporučit. Třeba i z vlastní zkušenosti. A teď nějaké požadavky : Podsvícená a pohodlná na psaní,a nejlépe v černém designu. Děkuji všem
Janyk1 (997)|12.8.2008 20:00
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49547 - asi neni podsvicená, ale dobrá je.
wapap (41)|12.8.2008 20:05
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000IJN&Search=podsv%EDcen%E1%20kl%E1vesnice&SearchType=1 ...nejlepší stejně je zajít do nějakého většího krámku(electroworld apod.) zkusit"datlovat"jak se ti líbí chod a rozložení kláves a pak si na netu najít,kde se dá sehnat levněji(velké obchoďáky je maj krapet dražší,soudím z vlastní zkušenosti) (:

když už kolega níže zmiňuje recenzi tak zde.. https://www.svethardware.cz/recenze-podsvicene-klavesnice-aby-ruce-netapaly/13887
pas!k (3765)|12.8.2008 20:12
Od toho podsviceni te musim varovat .. vetsina klavesnic s podsvicenim za nic moc nestoji prakticky je to ten nejlevnejsi sunt jako klasicka klavesnice a tim ze to sviti na to vyrobce prihodi par stovek .. vysledek je navic nic moc ... podsviceni se vetsinou projevi ruchy ve sluchatkach ci v repracich .. doporucuji procist nejake recenze .. (sam sem jednu podsvicenou klavesnici mel a jiz nikdy vice!)
Jiziii (796)|12.8.2008 20:39
Já sem to vyřešil jednoduše spájel sem 15 červenejch diod paralelně a sou napájený z USB na klavesnici
A izolepou přidělaný k spodní desce stolu :-)
DSC00680.JPG
gObla (77)|12.8.2008 20:51
[QUOTE=Jiziii;151053]Já sem to vyřešil jednoduše spájel sem 15 červenejch diod paralelně a sou napájený z USB na klavesnici
A izolepou přidělaný k spodní desce stolu :-)[/QUOTE]

Pěkná práce :)
BTW: nejlepší když jsi zapneš lampičku a jedeš:P
Jiziii (796)|12.8.2008 21:00
[QUOTE=gObla;151063]Pěkná práce :)
BTW: nejlepší když jsi zapneš lampičku a jedeš:P[/QUOTE]

No mě osobně zapnutá lampička v noci hrozně vadí jednak to láká komáry a jednak mě to docela oslnuje červený světlo co sem čet je do tmy nejlepší (a taky diody maj mnohokrát menší spotřebu než lamppička)
HiLow (1000)|12.8.2008 21:08
[quote=Jiziii;151053]Já sem to vyřešil jednoduše spájel sem 15 červenejch diod paralelně a sou napájený z USB na klavesnici
A izolepou přidělaný k spodní desce stolu :-)[/quote]

Velmi dobry napad. :thumb Mas k tomu i nejakou regulaci? (Treba spinac 12,8,4 ... LED? )
Jiziii (796)|12.8.2008 21:31
[QUOTE=HiLow;151075]Velmi dobry napad. :thumb Mas k tomu i nejakou regulaci? (Treba spinac 12,8,4 ... LED? )[/QUOTE]

No regulaci mě žádná nenapadla ani sem ji náko nepotřeboval já mám k tomu přidělanej páčkovej vypinač (takovej mrnavej) a malej odpor aby to tech 5V nespálilo
Jinak určitě by se to dalo udělat ale takhle je to j nejjednodušší a mě stačí že to osvětluje písmena, skoušel sem to jen s 5 diodama ale jelikož vytvářej bodový světlo tak některý klavesy byly osvětleý dost mizerně, tak sem jich dal 15 aby byly po celý ploše. A při cenách že červená LED stojí kolem koruny, usb konektor 8 Kč, a přepínač asi 12Kč tak to není tak závratná investice a není duvod dát těch diod málo
HiLow (1000)|12.8.2008 21:33
[quote=Jiziii;151093]No regulaci mě žádná nenapadla ani sem ji náko nepotřeboval já mám k tomu přidělanej páčkovej vypinač (takovej mrnavej) a malej odpor aby to tech 5V nespálilo
Jinak určitě by se to dalo udělat ale takhle je to j nejjednodušší a mě stačí že to osvětluje písmena, skoušel sem to jen s 5 diodama ale jelikož vytvářej bodový světlo tak některý klavesy byly osvětleý dost mizerně, tak sem jich dal 15 aby byly po celý ploše. A při cenách že červená LED stojí kolem koruny, usb konektor 8 Kč, a přepínač asi 12Kč tak to není tak závratná investice a není duvod dát těch diod málo[/quote]

No vzdyt, ten prepinac je taky regulace. :thumb
Jiziii (796)|12.8.2008 21:40
[QUOTE=HiLow;151096]No vzdyt, ten prepinac je taky regulace. :thumb[/QUOTE]

No jestli za reguleci považuješ vypnout a zapnout tak je to regulovaný :-D ale stejně tak de vytáhnout USB konektor z klavesnice
HiLow (1000)|12.8.2008 21:55
[quote=Jiziii;151105]No jestli za reguleci považuješ vypnout a zapnout tak je to regulovaný :-D ale stejně tak de vytáhnout USB konektor z klavesnice[/quote]

Ech, ja myslel, ze mas prepinac, kterym treba prepnes pulku LED. :mistake
Jiziii (796)|12.8.2008 22:03
[QUOTE=HiLow;151116]Ech, ja myslel, ze mas prepinac, kterym treba prepnes pulku LED. :mistake[/QUOTE]

No tak složitě se mi to teda dělat nechtelo to už bych musel plošnák bo bych se v těch drátkách zamotal, takle to sou jen 2 dratky a na nich diody, nic složitýho
HiLow (1000)|12.8.2008 22:10
[quote=Jiziii;151121]No tak složitě se mi to teda dělat nechtelo to už bych musel plošnák bo bych se v těch drátkách zamotal, takle to sou jen 2 dratky a na nich diody, nic složitýho[/quote]

Tak to jo, ale i tak bezva reseni. Ja mam na posviceni na klavesnici na ntb webkameru, ktera ma sest supersvitivych bilych diod se senzorem stmivani. Takze jak je sero, sviti lehce, jak je tma, tak naplno.
Jiziii (796)|12.8.2008 22:16
[QUOTE=HiLow;151126]Tak to jo, ale i tak bezva reseni. Ja mam na posviceni na klavesnici na ntb webkameru, ktera ma sest supersvitivych bilych diod se senzorem stmivani. Takze jak je sero, sviti lehce, jak je tma, tak naplno.[/QUOTE]

To je taky dobrý řešení (já mám webku bez osvětlení)
Já dokud vidím tak mám vypnuto a když už nevidim tak zapnu - ruční automatika :-D
HiLow (1000)|12.8.2008 22:20
[quote=Jiziii;151131]To je taky dobrý řešení (já mám webku bez osvětlení)
Já dokud vidím tak mám vypnuto a když už nevidim tak zapnu - ruční automatika :-D[/quote]

Pro me je to dobra automatika do doby, nez jdu spat. Protoze ta webka sviti furt, tak ji musim vytahnout z konektoru. Taky jeden z duvodu, proc ji nemam v hubu.

Nicmene uz jsme OT.:rules
Dufinos (422)|17.3.2009 13:53
Osobně moc (spíše vůbec) těm levným podsvíceným klávesnicím nevěřím. Za prvé nebudou určitě nejlépe zpracované a na druhou stranu ty levnější bývají často osvětlené katodou, která po čase začne nepříjemně pískat.

Je už takový velký rozdíl dát např. o 700Kč víc a koupit si už nějakou kvalitní herní podsvícenou klávesnici od renomovaného výrobce? Přeci jenom se klávesnice nemění třikrát do roka, tak aby se ten cenový rozdíl nevyplatil...
Intri (3490)|17.3.2009 14:02
Když nejlevnější podsvícenou klávesnici koupíš za cca 6 stovek, pak 7 stovek rozdíl v ceně celkem i rozdílem je.:-)

Jinak souhlasím, levné podsvícené klávesnice se mi vůbec nezamlouvají. Podle mě by nemělo být světlo vidět na celé ploše klávesnice, měla by svítit jen písmena. A to bohužel stále splňují jen dražší klávesnice.
Dufinos (422)|30.3.2009 14:00
[QUOTE=Intri;230247]Když nejlevnější podsvícenou klávesnici koupíš za cca 6 stovek, pak 7 stovek rozdíl v ceně celkem i rozdílem je.:-)

Jinak souhlasím, levné podsvícené klávesnice se mi vůbec nezamlouvají. Podle mě by nemělo být světlo vidět na celé ploše klávesnice, měla by svítit jen písmena. A to bohužel stále splňují jen dražší klávesnice.[/QUOTE]

Je ještě jedna možnost... Nekupovat si tu klávesnici podsvícenou, ale vzít nějakou "obyč", ale kvalitnější. Např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60883 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47716 A k tomu dokoupit http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49827 cenu kolem 700Kč tím splníš a hlavně nebudeš muset kvůli osvětlení dělat kompromisy v kvalitě klávesnice ;)
Richmond (8084)|30.3.2009 14:26
Otec ma starou Saitek Eclipse 1 a jediny co me na ni prijde "horsi" jsou ty stribrny klavesy - kdyz je pod mrakem tak se ty pismenka (ted myslim s vypnutym podsvicenim) trochu ztraci, ale na druhou stranu urcite jedna z nejlepsich ;)
Dufinos (422)|30.3.2009 16:11
[QUOTE=Richmond;234665]Otec ma starou Saitek Eclipse 1 a jediny co me na ni prijde "horsi" jsou ty stribrny klavesy - kdyz je pod mrakem tak se ty pismenka (ted myslim s vypnutym podsvicenim) trochu ztraci, ale na druhou stranu urcite jedna z nejlepsich ;)[/QUOTE]

Já jsem akorát teda (s výjimkou mého Sidewinderu a G11ky krátce) zkoušel z těch levných podsvícených http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507R000000IJN a co se týče kvality stisku apod., tak to byla docela hrůza... To má bývalá klávesnice A4tech G700 byla proti této nebe a dudy...