reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD s 1920x1200 pripojeny k notebooku/vykon grafiky

franco8 (3)|12.8.2008 22:01
Caute, potreboval by som poradit ohladom kupy 24-ky monitora(samsung 245B alebo 2493HM) pripojeneho na notebook. Ide mi najma o to ci a ako rozlisenie 1920x1200 bude zvladat graficka karta na notebooku. Notebook: MSI EX600 s grafikou GF 8400M-G. Ta by rozlisenie mala papierovo zvladat aj s rezervou, no neviem ci si tym nebudem nasledne prilis prehrievat nb. Mam na mysli bezne pouzivanie-praca, filmy, urcite nie hry pri tomto rozliseni. Neviem ci rozlisenie je zataz najma na GPU alebo len na pamat grafiky(ta je 256MB). Chcem kupit nejaky lepsi monitor, ale nie za cenu ze mi bude ventilator na nb stale frcat na plne obratky.Dik.
HiLow (1000)|12.8.2008 22:15
Samozrejme se pri tomto (a jakemkoliv vyssim rozliseni, ktere neni primo urcene pro display ntb) karta zahreje vice. Ale pokud opravdu nepozadujes hry apod. tak bych se niceho neobaval. Vetrak by se pri 2D mel chovat zhruba stejne, mozna bude spinat lehce casteji.
Pavel Boček (4169)|12.8.2008 22:16
Ten laptop má jen D-Sub výstup, při takovém rozlišení už bude stát obraz za prd...
franco8 (3)|12.8.2008 22:21
[QUOTE=HiLow;151128]Samozrejme se pri tomto (a jakemkoliv vyssim rozliseni, ktere neni primo urcene pro display ntb) karta zahreje vice. Ale pokud opravdu nepozadujes hry apod. tak bych se niceho neobaval. Vetrak by se pri 2D mel chovat zhruba stejne, mozna bude spinat lehce casteji.[/QUOTE]
no tak to je super.. co sa tyka kvality obrazu, na to chcem este skusit nb priamo pripojit na ten monitor este pred kupou aby som ju mohol posudit.. ale prehrievanie nb za tu minutu/dve zistim len tazko no..
franco8 (3)|13.8.2008 00:37
este taka otazka..resp. vas nazor.. ak by ste sa rozhodovali miesto mna vzali by ste skor 22palcovy monitor a setrili tym nb, alebo by ste sa rozhodli skor pre 24palcovy? neskor chcem dokupit aj daky lepsi stroj-normalne PC.ale to je otazka skor asi az roka/dvoch..dovtedy je to najma pre lepsiu pracu s bookom.
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 00:44
Vezmi LG W2242T-PF :) Jedu s ním na D-Sub a obraz je OK (na DVI by ale určitě byl lepší). Lepší IMHO nemá cenu kupovat, stejně máš jen analogový výstup, takže nějaké lepší podání barev v případě Samsungů IMHO stejně nemá smysl; tenhle je myslím nejlevnější s DVI i D-Sub, kdybys časem vyměnil laptop.

S větším monitorem už slušný obraz nelze zaručit, protože se signál 2x převádí a navíc to rozlišení je už na analogový přenos samo o sobě moc.