reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazeni pro Core 2 Duo

Lamak (96)|23.10.2006 18:10
Chtel bych poradit nejakej normalni chladic pro Core 2 Duo E6300
Cenovou relaci bych videl tak kolem 600,- (klidne min ;))
Asi nejvic me zaujaly asi:

AC Freezer 7 Pro
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33866

Scythe SCKTN-775 Katana Cooler
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36907

Akasa Heatpipe AK 960
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=CP100897

je mi to defakto jendo, ale posledni boxovanej chladic, kterej mi prosel rukama hucel skoro jak vysavac a ja mam rad relativne ticho. Na druhou stranu se nechystam na nejak brutalni OC (kdo vi, jestli na nej vubec dojde), takze nepotrebuju nic zazracnyho.
boboco (1987)|23.10.2006 18:32
[quote=Lamak]Chtel bych poradit nejakej normalni chladic pro Core 2 Duo E6300
Cenovou relaci bych videl tak kolem 600,- (klidne min ;))
Asi nejvic me zaujaly asi:

AC Freezer 7 Pro
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33866

Scythe SCKTN-775 Katana Cooler
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36907

Akasa Heatpipe AK 960
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=CP100897

je mi to defakto jendo, ale posledni boxovanej chladic, kterej mi prosel rukama hucel skoro jak vysavac a ja mam rad relativne ticho. Na druhou stranu se nechystam na nejak brutalni OC (kdo vi, jestli na nej vubec dojde), takze nepotrebuju nic zazracnyho.[/quote]

Zdravím, Tak první položka s názvem AC Freezer 7 Pro. Co k tomu dodat, použiji citaci z jedné reklamy: "léty prověřená kvalita:D". Hlučnost na plné otáčky není zanedbatelná, pokud chce člověk tiché PC, musí mu regulovat otáčky. Ovšem i se sníženými otáčkami uchladí dobře i přetakovaný C2D. Takže favorit číslo jedna:). Scythe Katana, prakticky jsem ho nikdy nepoužil, ovšem dle ohlasů co jsem slyšel a soudě dle kvality výrobků Scythe favorit číslo 2:) Ten ventilátor co na něm je (pokud je to ten samej, co mám na Scythe Infinity) sice nevypadá nic moc, ale kolem 1000rpm je neslyšitelnej a chladí dostatečně:). Opět ale bude nejspíš potřeba regulace, což ovšem dnes není problém, nevím jaké mé maximální otáčky, ale tuším že jen 1600 nebo dokonce 1200. A co se týče té akasy, její využití bych viděl spíš do nízkoprofilových PC, co se týče hlučnosti nebo teplot, nemám sebemenší zkušenost, raději bych vybíral z těch dvou prvních chladičů, to je takové optimum a jsou prověřené:) -tj. vybral sis dobře.

EDIT: Ale pokud se nepohrneš do extrémního OC, mohl by Ti posloužit i boxovanej chladič, co se dává k C2D. Opět je potřeba použít regulaci, ovšem velmi mile mě tenhle boxík překvapil. Jen se časem docela rapidně zanáší prachem.
Lamak (96)|23.10.2006 18:41
[QUOTE=boboco]
EDIT: Ale pokud se nepohrneš do extrémního OC, mohl by Ti posloužit i boxovanej chladič, co se dává k C2D. Opět je potřeba použít regulaci, ovšem velmi mile mě tenhle boxík překvapil. Jen se časem docela rapidně zanáší prachem.[/QUOTE]

Jak jsem psal...s timto chladicem ma zatim jen spatne zkusenosti, ale to bylo asi vadnym kusem. Co jsem zatim skladal znamymu s PD, tak jsem daval AC Alpine 7 a naprosta spokojenost a jediny co bylo slyset byla grafika a zdroj.
boboco (1987)|23.10.2006 18:54
[quote=Lamak]Jak jsem psal...s timto chladicem ma zatim jen spatne zkusenosti, ale to bylo asi vadnym kusem. Co jsem zatim skladal znamymu s PD, tak jsem daval AC Alpine 7 a naprosta spokojenost a jediny co bylo slyset byla grafika a zdroj.[/quote]

byl buďto vadný, nebo se točil naplno... Mě v case běžem koĺem 1200/1600rpm a byl jsem opravdu docela překvapen. Pokud mu nevěříš, vyber si mezi Scythe a AC:)
Konnor (278)|24.10.2006 10:56
Buď freezra nebo tu katanu, já si budu v blízký době kupovat katanu, tak pak dám vědět jak to funguje:)
Lamak (96)|24.10.2006 11:32
A nenajde se nekdo, kdo ma zkusenosti s Akasou, protoze jak tak koukam, tak zatim nikomu rukama neprosla, aby se dalo srovnavat. Popravde me nejvic asi laka bud katana nebo prave ta akasa. Problem je, ze veci od Akasy (zdroje, vetraky, chladice,...) zde na SWH moc videt nejsou, pritom treba 460W zdroj od akasy ma pomerne dobry hodnoceni v testech a cena je taky slusna...v podstate srovnatelna s fortronem (ale to je trochu offtopic).
boboco (1987)|24.10.2006 17:27
[quote=Lamak]A nenajde se nekdo, kdo ma zkusenosti s Akasou, protoze jak tak koukam, tak zatim nikomu rukama neprosla, aby se dalo srovnavat. Popravde me nejvic asi laka bud katana nebo prave ta akasa. Problem je, ze veci od Akasy (zdroje, vetraky, chladice,...) zde na SWH moc videt nejsou, pritom treba 460W zdroj od akasy ma pomerne dobry hodnoceni v testech a cena je taky slusna...v podstate srovnatelna s fortronem (ale to je trochu offtopic).[/quote]

Zdroje od Akasy, dle mého soudu patří mezi kvalitní, určitě i tenhle chladič nabídne velmi slušné výsledky, ale obávám se, ne lepší, než zmiňovaný AC a SCYTHE. Využití této Akasy, jak už jsem jednou uvedl, vidím spíše v nízkoprofilových PC, v microATX skříních atp. -zkrátka všude tam, kam se AC a SCYTHE nevejde.
ICEBOSS (3435)|25.10.2006 10:41
ta obycejna katana neni zadnej chladici zazrak. freezer dokaze byt pekne hlucny... akasu neznam. dal bych tam scythe mine za 900...
DHride (47)|29.10.2006 17:24
Dá se ten freezer použít pokud bych chtěl taktovat C2D 6300? Utáhne to ten větrák?
Frog (510)|29.10.2006 18:33
z konštrukčného hľadiska sa mi ozdáva najviac AC Freezer 7 Pro. Utiahne aj pretaktovany Core 2 Duo, rezerva je tam vysoká, ale hľučnosť tým pádom stúpa.
Barell (5)|29.10.2006 21:28
mam AC freezer 7 pro na c2d e6300, pretoceny na 2,8 Ghz pri 1,3v a v klude je teplota 44C pri 630ot/min. V zatazi pri rovnakych otackach ide teplota max na 55C, az na pripad ked som skusal softik na max tepelnu zataz od intelu ked teplota vyliezla az cca k 60C ale potom sa chytil qfan (ficura asus biosu na ovladanie otacok chladicov podla teploty) a zvysenim otaciek na 1200 drzala teplotu na 55C.

Co sa tyka hluku tak pri 630ot/min je chladic nepocutelny.
boboco (1987)|29.10.2006 21:57
[quote=Barell]mam AC freezer 7 pro na c2d e6300, pretoceny na 2,8 Ghz pri 1,3v a v klude je teplota 44C pri 630ot/min. V zatazi pri rovnakych otackach ide teplota max na 55C, az na pripad ked som skusal softik na max tepelnu zataz od intelu ked teplota vyliezla az cca k 60C ale potom sa chytil qfan (ficura asus biosu na ovladanie otacok chladicov podla teploty) a zvysenim otaciek na 1200 drzala teplotu na 55C.

Co sa tyka hluku tak pri 630ot/min je chladic nepocutelny.[/quote]

Přesně tak, mám tu samou zkušenost s E6400 který jsem taktoval známému. Bezproblému to uchladí a když se použije inteligentní regulace otáček, je to i velmi tichý způsob chlazení.
Stoupa07 (112)|14.11.2006 15:56
Tak, jsem si to přečet a jsem moudřejší:), AC Freezer 7 Pro je pro mě jasná volba!
aldafallout (194)|22.11.2006 12:52
Taky mi proslo pod rukou par chladicu a Freezer je za ty prachy slusnej chladic. Musi se ale opravdu regulaovat otacky, protoze kdyz bezi na max je opravdu hlucnej. Mam celkem dobry zkusenosti s TT sonic towerem. Koupil jsem ho starsi za pet stovek a chladi mi sestavu Intel Celeron 3.2 Ghz s jadrem 0,65 mikro Cedar Mill pasivne
schali (118)|13.2.2007 23:31
koupil jsem si Zalmana 9500AT, no bez nadsazky je to bomba, menil jsem za freezera a rozdil ve vykonu je znacnej, navic v podstate neni slyset, v iddle 600ot a pokud ho zatezuji beznym zpusobem tak to nikdy nestoupne pres 1000ot.Benchmarky procesoru dokazou s otackama pekne pohnout ale vetsinou je nehraji takze to nevadi:), pokud by si na to nekdo potrpel tak muze ot rucne regulovat pod 1k na teplote se to prilis neprojevi.Pokud nekdo nevite jakej chladic na C2D tak tenhle muzu doporucit vsemi deseti, kvalita plne odpovida cene a buhvi jestli to dokkonce neni ten nej chladic za nej cenu;)
pas!k (3765)|14.2.2007 06:30
[QUOTE=Lamak]Chtel bych poradit nejakej normalni chladic pro Core 2 Duo E6300
Cenovou relaci bych videl tak kolem 600,- (klidne min ;))
Asi nejvic me zaujaly asi:

.[/QUOTE] Ber tu prvni polozku .. k tomu si kup ca za 80 kc regulator a s klidem ho dej skoro na minimum .. chladim s tim e6600 a teploty kolem 45
aldafallout (194)|14.2.2007 09:17
[QUOTE=schali]koupil jsem si Zalmana 9500AT, no bez nadsazky je to bomba, menil jsem za freezera a rozdil ve vykonu je znacnej, navic v podstate neni slyset, v iddle 600ot a pokud ho zatezuji beznym zpusobem tak to nikdy nestoupne pres 1000ot.Benchmarky procesoru dokazou s otackama pekne pohnout ale vetsinou je nehraji takze to nevadi:), pokud by si na to nekdo potrpel tak muze ot rucne regulovat pod 1k na teplote se to prilis neprojevi.Pokud nekdo nevite jakej chladic na C2D tak tenhle muzu doporucit vsemi deseti, kvalita plne odpovida cene a buhvi jestli to dokkonce neni ten nej chladic za nej cenu;)[/QUOTE]
Stalo se mi s timto chladicem, ze jsem mel na manualni regulaci celkem dost snizene otacky a kdyz si je jeste snizila automaticka regulace, tak se netocil uplne. Pak se procesor zacal trochu prehrivat.
Jinak je pravda, ze je to kvalitni chladic. Daval jsem ho do sestavy jenom jednou (obvikle zakaznici na chladici setri) a sam o nem premyslim. Zvlast ted, co jeho cena docela klesla:)
schali (118)|14.2.2007 11:32
[QUOTE=aldafallout]Stalo se mi s timto chladicem, ze jsem mel na manualni regulaci celkem dost snizene otacky a kdyz si je jeste snizila automaticka regulace, tak se netocil uplne. Pak se procesor zacal trochu prehrivat.
Jinak je pravda, ze je to kvalitni chladic. Daval jsem ho do sestavy jenom jednou (obvikle zakaznici na chladici setri) a sam o nem premyslim. Zvlast ted, co jeho cena docela klesla:)[/QUOTE]

za ty prachy je dobrej, 2tacy bych za nej nedal, ale 1k jsem schopnej obetovat, zvlast kdyz to fakt funguje.Jinak v klidu by mohl jet jako pasiv, tech 500-600 ot je tam v podstate jen pro paradu, prakticky to nefouka, pri zatezi by se to asi zapotilo, ale podle me by to procak zvladnul, zatim jsem to nezkousel:).Bohuzel s instalaci tohot chladice vznikknul problem, zacal byt slyset zdroj o neco vic nez driv, mozna je to subjektivni, protoze cpu chladic neni slyset vubec a nebo je to jinym rozlozenim v krabici - chladic je dost nalepenej na zdroj, nevim, kazdopadne probehne upgrade vetraku zdroje, kterej jsem planoval uz driv, ja z toho udelam ultra tichy a vykony PC za kazdou cenu:), nakonec bude slyset jen hdd o kterem jsem se domnival ze je neslysitelnej:)