reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čím testovat HDD pod Vista x64 ?

Aigor (201)|13.8.2008 14:13
Ahoj,

dnes mi má dorazit RAID řadič a před ostrým nasazením do provozu bych chtěl ještě stihnout udělat nějaké testy zápis/čtení/přístup... Co se tak ale rozhlížím, tak většina SW buď nefunguje pod 64bit OS, nebo jde o shareware/trial, kterému se chci kvůli problematické odinstalaci vyhnout.

Existuje mi nějaký schopný benchmark, tj. se srovnatelnými čísly např. z různých recenzí apod. ???
r34ktor (7477)|13.8.2008 14:40
Ideální je h2benchw, ale jestli běží pod 64-bit Vistou nevím. Musíš to vyzkoušet.
Aigor (201)|13.8.2008 22:32
Tak vyzkoušeno - běží, ale neumí detekovat pole, takže jaksi není co testovat... :thumbdown
r34ktor (7477)|13.8.2008 23:15
Pokud je to pole jediný "HDD" v systému, tak by měl fungovat následující příkaz:
[CODE]cesta\h2benchw.exe 0 -a -english -w vysledek[/CODE]
Aigor (201)|14.8.2008 00:46
Ano, přesně tohle nefunguje...
Oni to píšou už v manuálu, že neumí detekovat RAID pole, takže se není čemu divit :-(
r34ktor (7477)|14.8.2008 00:57
[QUOTE=Aigor;151578]Oni to píšou už v manuálu, že neumí detekovat RAID pole, takže se není čemu divit :-([/QUOTE]
Kde?

Renomované servery s ním běžně RAID pole testují, takže to jde. Muselo by se jednat o nějakou nekompatibilitu.
Aigor (201)|14.8.2008 06:46
OK, máš pravdu. Vycházel jsem z textu v readme

[QUOTE]Reading the ATA device information is currently only implemented for single IDE drives. On some host adapters it doesn't even work for single drives, sorry.[/QUOTE]

ale teď když si to čtu podruhé, tak se to má týkat pouze IDE. Nicméně Matrix RAID na ICH10R to nevidí, 3Ware taky ne :-(
r34ktor (7477)|14.8.2008 13:49
Spustil jsi příkazový řádek jako správce?



Zkoušel jsi v testovacím příkazu zadat i vyšší čisla než 0 (1,2,...)?
Aigor (201)|14.8.2008 14:28
[QUOTE=r34ktor;151732]Spustil jsi příkazový řádek jako správce?[/QUOTE]

Ano, čísla jsem zkusil jen 0-1 (byl tam jen jeden volume). Ono jako pokud se snaží přistupovat přímo na fyzický disk, tak se ani nedivím že to na RAID nefunguje...:notsure
Dojigiri (1629)|14.8.2008 17:10
Mně s ICH9R h2benchw fungoval (měřil jsem v něm rychlost RAID-0 a šlo to v pohodě, systém XP), takže ten ICH9R by možná nějak moh taky zmáknout; ale s externím řadičem asi fungovat nemusí. Je otázkou, jestli jde nějak přes systém nebo jestli skutečně používá tak nízkou úroveň, že jde skutečně přímo k HW a obchází úplně systém (ale trochu bych se divil, kdyby mu Windows až tak nízkoúrovňovej přístup dovolil, bez nějakýho kernel driveru).

A samotnej disk když dáš jenom nějakej do IDE nebo samotnýho SATA ti detekuje? Je možný že to Vista nějak blokuje i pod Adminem - nějaký to UAC či co je snad aktivní i pod adminem co jsem tak zaslech (sám jsem ještě s Vistou neměl tu čest :D) - pokud by ti nevzal ani samotnej disk znamenalo by to, že mu tam Vista nechce dovolit přístup.
Aigor (201)|14.8.2008 20:34
Samotnej disk je bez problému. Vidím nejvetší problém v kombinaci nový chipset + extra řadič + nový OS + 64bit. Někde v této kombinaci bude zakopanej pes.

OT: "nový OS" píšu záměrně, čím déle se v Vistou potýkám, tím víc se přesvědčuju že pro drtivou většinu SW je to nepodporovaný systém :angry