Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: zdroj nebo deska ?

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Takže problém je následující:
    včera večer přijdu ke kompu, zapnu ho, běží tak vteřinu a vypne se. Zkoušim to znova, ale stejnej výsledek.
    Tak sem pojmul podezření na zdroj nebo na základní desku. Odpojil sem všechny komponenty až na procesor, jednu ramku. Napoprvé se mi podařilo rozjet až se ozval speaker kvůli chybějící grafice. Tak sem zapojil grafiku a opět stejnej problém - start - konec, ale na grafice se rozsvítili dvě červený diody. Vyndám grafiku, zkouším znovu jenom s pár komponenty a už nenajelo ani takhle. Tak fakt nevím - deska svítí, větráček na procesoru se točí, dokud se nevypne komp.

Sestava:
    Fortron 400W PNF
    ASUS M2N-E
    AMD Athlon X2 4800+
    1 HDD Western Digital 160GB
    Powercolor HD4850

Díky všem za nápady a rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od JimikCZE Zobrazit příspěvek
    Takže problém je následující:
    včera večer přijdu ke kompu, zapnu ho, běží tak vteřinu a vypne se. Zkoušim to znova, ale stejnej výsledek.
    Tak sem pojmul podezření na zdroj nebo na základní desku. Odpojil sem všechny komponenty až na procesor, jednu ramku. Napoprvé se mi podařilo rozjet až se ozval speaker kvůli chybějící grafice. Tak sem zapojil grafiku a opět stejnej problém - start - konec, ale na grafice se rozsvítili dvě červený diody. Vyndám grafiku, zkouším znovu jenom s pár komponenty a už nenajelo ani takhle. Tak fakt nevím - deska svítí, větráček na procesoru se točí, dokud se nevypne komp.

Sestava:
    Fortron 400W PNF
    ASUS M2N-E
    AMD Athlon X2 4800+
    1 HDD Western Digital 160GB
    Powercolor HD4850

Díky všem za nápady a rady.
    "Vestecka koule" rika, ze to bude ........ ???? Muze to byt zdroj, deska, procesor, grafika. V prvni rade bych vyzkousel jiny zdroj. Urcite mas nejakyho kamose na pujceni zdroje.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Nenajede to ani s odpojeným napájením VGA ? Měla by vyhodit chybu a upozornit na napájecí konektor...

Ale šel bych také po zdroji, PNF...hm, není to dokonce ten od EC ?
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 13-08-2008 v 16:35

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Nenajede to ani s odpojeným napájeníém VGA ? Měla by vyhodit chybu a upozornit na napájecí konektor...

Nenajede to ani se zapojeným napájením VGA, ani bez. Na grafice svítí dvě červený diody - což sem si našel, že signalizuje: D1601 - Shows overheating
    D1602 - Power connector #1 removed

Zdroj je to tenhle - http://www.losancomputers.cz/?Mode=Sti&StiId=15662

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

To vypadá na zdroj,zřejmě při nějakém přetížení se zapne ochrana a zdroj spadne.Určitě bych vyzkoušel jiný zdroj.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Nenajede to ani s odpojeným napájením VGA ? Měla by vyhodit chybu a upozornit na napájecí konektor...

Tohle není ten od EC, to je Fortron.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tak jsem vytáhnul starý procesor, zkusil ho vyměnit a problém zůstával. Od kamaráda jsem sehnal i jiný zdroj, beze změny. Nakonec pomohla až výměna desky za starší a nová se pošle na reklamaci. Díky všem za reakce.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Reset cmos a kontrola zapojeni vypinace predpokladam probehla

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

vypínač sem kontroloval, ale reset cmos sem nedělal, v čem by to mohlo pomoct ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Nastavi to bios na defaultni hodnoty .. obcas to s nejakyma problemama pomaha treba kdyz je v biosu nastaveno neco tak ze to znemozni aby deska pracovala spravne s ostatnim ancablem .. laicky receno.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Reset cmos a kontrola zapojeni vypinace predpokladam probehla
    vypínač sem kontroloval ...
    Taky neni na skodu zkontrolovat tlacitko RESET. Jednou jsem mel na servisu jedno PC a nemohl jsem vubec prijit na zavadu. Az kdyz jsem odpojil RESET, tak jsem zjistil, ze tlacitko bylo sprajcle a tedy neustale desku resetovalo.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Počítač se nerestartoval, sám se akorát vypínal, ale vím kam tím míříte. Na starší desce všechno funguje, takže jsem ten Asus odeslal na reklamaci a uvidíme co se stane dál.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

vypínač sem kontroloval, ale reset cmos sem nedělal, v čem by to mohlo pomoct ?
    Vcera jsem resil kamaradovi podobny problem. Po vypadku napajeni uz mu pocitac nenajel vubec. Zkusil jsem jiny zdroj a chovalo se to stejne. Tak jsem se presunul na zakladovku a po resetu biosu to vse najelo.