reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 23.10.2006: MSI P965 Platinum

Karel Polívka (1485)|23.10.2006 21:29
Jednalo se o základní desku MSI P965 Platinum.

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

cool.user, b.art, Wlcheck, Zumik, bYp, Deedman, DiXiE, Martes, MICX, Schermen, Scooby_doo2, tv, lukas_16, TomasD, Mirunek, arvelius, ladajancik, Logout, Bezy, tgfh, boboco, Zeli, komisar.durex, jirka037, Jajator, VlasTik., Lamak, tequilla, lolkas, mrozu, BRBlosh, wizaard, Madmike_shw, Smeli.
LSHW_2006_10_23.jpg
wizaard (913)|23.10.2006 21:34
Jednoduché... za nějakých 20 vteřin jsem neměl co řešit :).
Frog (510)|23.10.2006 21:35
Ach jaj, len som si pomýlil platformu ! Tipol som si že to bude doska pre AMD, a teda MSI K9N Platinum. Ako ste to spoznali z takeho maleho kusku dosky ?
Smeli (2302)|23.10.2006 21:35
A jeje, že sem vůbec klikal... Teď budu muset hádat pravidelně...:rolleyes:
cool.user (2822)|23.10.2006 21:41
[QUOTE=Frog]Ach jaj, len som si pomýlil platformu ! Tipol som si že to bude doska pre AMD, a teda MSI K9N Platinum. Ako ste to spoznali z takeho maleho kusku dosky ?[/QUOTE]
v pravo nahore bylo videt na pcb ze je uspusobeno pro 775s chladice , no a pak uz jen podle konektoru bylo jasne ze pude o pomerne novou desku, takze czc a za 2 minuty hotovka.
Zeli (397)|23.10.2006 21:47
Tak mi to napopryvy vyslo. Asi se tomu zacnu venovat pravidelnejc - kdyz si vzpomenu.:)
Jajator (38)|23.10.2006 21:50
tohle bylo opravdu moc lehke :) ten PCIe a chladic chipsetu to moc ulehcil
Frog (510)|23.10.2006 21:51
[QUOTE=cool.user]v pravo nahore bylo videt na pcb ze je uspusobeno pro 775s chladice , no a pak uz jen podle konektoru bylo jasne ze pude o pomerne novou desku, takze czc a za 2 minuty hotovka.[/QUOTE]

človeče ty máš tych ocenení už dosť. No nič, to som si nevšimol hoci vpravo nahore vidim len nejake 4V kondenzátori. Tak už len nabuduce :)
mrozu (87)|23.10.2006 21:55
Presne jak rika cool.user, navic cerny PCB nema moc desek (pro AMD si zadnou nevybavuju, navic s tim pridavnym napajenim), takze to slozity nebylo.
boboco (1987)|23.10.2006 21:55
[quote=Frog]človeče ty máš tych ocenení už dosť. No nič, to som si nevšimol hoci vpravo nahore vidim len nejake 4V kondenzátori. Tak už len nabuduce :)[/quote]

Podle "otvoru" na desce jsem si určil, že se jedná o s.775, podle těch konektorů, že se bude jednat s velkou pravděpodobností o i965 nebo i975, podle chladiče a designu jsem vyloučil většinu výrobců, až mi zbyl jen Intel a MSI, no a když jsem zjistil, že Intel to nebude, jen jsem si na webu MSI ověřil, jestli mi ta teorie vyšla a ejhle, vyšla:)
sAd (19)|23.10.2006 23:31
Nějak poslední dobou tyhle hádanky nestíhám :(. Vždycky se k nim dostanu po ukončení. Škoda no, tahle deska byla taky relativně jednoduchá.
cool.user (2822)|24.10.2006 00:02
[QUOTE=Frog]človeče ty máš tych ocenení už dosť. No nič, to som si nevšimol hoci vpravo nahore vidim len nejake 4V kondenzátori. Tak už len nabuduce :)[/QUOTE]
podivej se poradne na to pcb, vidis tam obrovskou diru a kolem ni bila znacici cara, bylo hned jasne ze se jedna o 775.

Dalsi vec je ten 8pin napajeci konektor, to je pomerne nova vec takze bylo jasne ze to bude neco tak 975 a novejsi (tzn 965).

No a pak cerny pcb, to dela snad jen msi asus a intel, takze stacilo na czc projet tyhle desky, vsimnout si jeste stribrneho chladice na NB a bylo to doma.
bYp (4)|24.10.2006 00:38
[QUOTE=mrozu]Presne jak rika cool.user, navic cerny PCB nema moc desek (pro AMD si zadnou nevybavuju, navic s tim pridavnym napajenim), takze to slozity nebylo.[/QUOTE]
Ale jo jsou... MSI ma snad vsechny platinum a ASUS snad vsechny diamond nebo jak se to u nic jmenuje v cernym provedeni. Ale je fakt cerny PCB neni moc obvykly i kdyz krome zlute to je snad nejvice vyrobcu... cerne pcb ma Asus, MSI, intel, albatron, foxconn, dfi(jo ma jine konektory ale ma cerne pcb) mozna nejake dalsi na ktere jsem si rychle nevzpomel... ale treba modra, cervena nebo dneska uz i zelena je mene rozsirena barva....
Jinak otazka byla celkem lehka? ale ucatnim se poprve tak nevim jaky je standard:)
mrozu (87)|24.10.2006 01:00
[quote=bYp]Ale jo jsou... MSI ma snad vsechny platinum a ASUS snad vsechny diamond nebo jak se to u nic jmenuje v cernym provedeni. Ale je fakt cerny PCB neni moc obvykly i kdyz krome zlute to je snad nejvice vyrobcu... cerne pcb ma Asus, MSI, intel, albatron, foxconn, dfi(jo ma jine konektory ale ma cerne pcb) mozna nejake dalsi na ktere jsem si rychle nevzpomel... ale treba modra, cervena nebo dneska uz i zelena je mene rozsirena barva....
Jinak otazka byla celkem lehka? ale ucatnim se poprve tak nevim jaky je standard:)[/quote]

Nj, mas recht, kouknul jsem se na to a posledni dobou ta cerna nejak pribejva. Asi jsem se nejak zasek v dobe, kdy byly vsechny desky zeleny nebo zluty :)

Jaky je standard muzes posoudit z predchozich hadanek, vsechno je k nalezeni u prislusnych datumu o uroven vyse :cool:
DiXiE (23)|24.10.2006 07:29
[QUOTE=boboco]Podle "otvoru" na desce jsem si určil, že se jedná o s.775, podle těch konektorů, že se bude jednat s velkou pravděpodobností o i965 nebo i975, podle chladiče a designu jsem vyloučil většinu výrobců, až mi zbyl jen Intel a MSI, no a když jsem zjistil, že Intel to nebude, jen jsem si na webu MSI ověřil, jestli mi ta teorie vyšla a ejhle, vyšla:)[/QUOTE]

Ja sel hodne podobne, otvor s obrysem jasne ukazoval na s775, dvojte napajeni jasne ukazovalo na novejsi desky. Akorat sem nejdriv tipoval Asus - ten ma temer vsude napajeni na hornim kraji pcb a chladic chipsetu ma jiny, tak dal intel - ten byl hodne podobny ale taky to nebylo ono, hlavne ten chladic byl uplne jiny ... no a pak jeste zkousim MSI, otevru si jejich stranku a hned na prvni strance desek uplne nahore obrovska animace s reklamou na tuhle desku :D
tgfh (2985)|25.10.2006 17:20
JJ toto bylo jednoduché, uvidíme co bude příště...