reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyber zvukovky

Megin (3)|30.5.2006 10:45
Momentalne vyuzivam integrovany kodek na zakladnej doske MSI s NForce3 chipsetom. Zvukovy vystup mam zapojeny cez hi-fi stereo zosik Technics na reprobedne Jamo Studio 180 (upravene, vytlmene). To mi zostalo po upgrade hi-fi zostavy. Pri hrani hier je vsetko ok. Ale pri pozerani DivX a XviD filmov musim pootocit pri vacsine ovladac hlasitosti na zosiku cca do polky rozsahu stupnice aby som mal rovnaku uroven hlasitosti ako pri hrach respektive pripadne trocha vacsiu. Pri tom uz je pocut neprijemny sum pri tichych pasazach filmu alebo ked jednoducho este ani nejde ziadny zvukovy signal. Proste repraky sumia. Aku zvukovnku si mam zaobstarat aby som sa tohoto javu zbavil?
outlandos (2)|4.6.2006 03:17
Nie som si istý, či to vyrieši problém z hlasitosťou, každopádne na takéto prepájanie PC-HiFi je asi najvhodnejší digitálny koax, neviem či ním disponuje Tvoja zvukovka, predpokladám však, že ten stereo zosilovač aj tak určite nemá digitálny vstup ale len linkové vstupy(cinch). Tj. navrhoval by som zvuk.kartu napr. M-Audio Revolution 5,1 alebo Hercules fortissimo (v čechách bežne k dostaniu) a potom ju zo zosíkom prepojíš takto
http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&forum=9&topic=939
aj keď to asi vieš aj bezomňa.
Možno je však problém úplne inde.
outlandos (2)|4.6.2006 04:38
Na slovensku m-audio 5.1 napr. http://www.datacom-ke.sk, cca 2800,- Sk.
eraser (0)|4.6.2006 19:18
Ak sa jedná o AC3 zvukovú stopu, tak si nastav hlasitosť v nastaveniach AC3 kodeka, resp. filtra.
Megin (3)|5.6.2006 09:52
Dik za tip na zvysenie hlasitosti o max. cize 20 db vo filtri AC3. To naozaj pomohlo, pretoze hlavne 5 a viackanalove ripy su potichu.
Este som cez vikend skusil kamosovu soundblaster live 5.1 a ta ma o cca 20 percent silnejsi signal ako moja integrovana. Kombinacia prveho a druheru riesenia je pre mna dostacujuca. Este zozenem ojazdenu Live-ku a problem vyrieseny.