reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

teploty procesoru - chyba?

cefallu (72)|14.8.2008 12:29
potřeboval bych poradit, zkousel jsem merit teploty jadra Athlon64 X2 4050e a v CPUID Hardware monitor (64bit verze) mi to ukazuje max. teplotu 15°C coz je hloupost, v pokoji je tak kolem 22°C...zkousel jsem i jiny program - Speedfan ale bylo to nämlich... chtel jsem zkusit procesor taktnout, ale mam obavu ze kdyz neznam skutecnou teplotu tak to bude krok do neznama... mam Visty Basic 64bitu dik moc za jakoukoliv radu.

deska Gigabyte GA-MA78G-DS3H - AMD 780G
Deee-aN (3834)|14.8.2008 12:56
'Bych si skoro tipnul vadný čidlo...:notsure
Klingacikx (1545)|14.8.2008 13:10
skúsil by som dať na dosku nový BIOS
HiLow (1000)|14.8.2008 13:45
Zkus treba pouzit i Everest, at se muze potvrdit, nebo vyvratit vadne cidlo.
A jak psal Klingacikx, update BIOSU.
Dwarlin (93)|14.8.2008 14:55
jj, pripajam sa k nazoru, skus Everest, ak ti to ukaze rovnake nepodarky, tak update BIOS a ak aj potom blbne meranie teploty, tak reklamuj dosku...
mikeb (74)|14.8.2008 17:26
Já bych to viděl na upgrade BIOSu, podobný nesmyly mi hlásily 2 desky od ASUSu s intel E7200, prostě si nerozumí s novějšíma jádrama CPU (hlásílo mi to cca 7-15°C :) ). Tady bych to viděl taky tak...
cefallu (72)|17.8.2008 20:24
[QUOTE=mikeb;151795]Já bych to viděl na upgrade BIOSu, podobný nesmyly mi hlásily 2 desky od ASUSu s intel E7200, prostě si nerozumí s novějšíma jádrama CPU (hlásílo mi to cca 7-15°C :) ). Tady bych to viděl taky tak...[/QUOTE]

tak jsem nainstaloval everest, teploty jadra1: 10°C , druhé: 17°C
zkousel jsem na http://www.gigabyte.com.tw stahnout bios - verze F4 myslim...ale hodi mi to pri rozbaleni souboru hlasku: "...neni kompatibilni s verzi 64bit..." eh takze mam pech?

upgrade biosu jsem jeste nikda nedelal, kdyby nejaky matador se chtel podelit s novackem o zkusenosti, vrele uvitam

diky za trpelivost :)
speedsnail (4876)|17.8.2008 20:49
[QUOTE=Dwarlin;151757]jj, pripajam sa k nazoru, skus Everest, ak ti to ukaze rovnake nepodarky, tak update BIOS a ak aj potom blbne meranie teploty, tak reklamuj dosku...[/QUOTE]

Vzhledem k tomu že teplotní čidlo je v procesoru (to které nás zajímá, protože měří nejpřesnějí), tak mi prijde reklamace desky trošku zbytečná. Správně by kromě Everestu měl měřit i Core_Temp.
cefallu (72)|17.8.2008 23:28
[QUOTE=speedsnail;152879]Vzhledem k tomu že teplotní čidlo je v procesoru (to které nás zajímá, protože měří nejpřesnějí), tak mi prijde reklamace desky trošku zbytečná. Správně by kromě Everestu měl měřit i Core_Temp.[/QUOTE]

tak jsem konečně spustil i core temp (nejakou starší verzi, verze beta chtěla podepsaný ovladač) teploty jader jsou stejné jako ukazuje everest.. akorát nereálné..

pokud by ani po upgrade biosu čidlo stále ukazovalo stejné teploty (nereálné), může to být důvod k reklamaci procesoru?
speedsnail (4876)|17.8.2008 23:42
Teď jsem si všiml že jste použil starší verzi.. Procesor X4050 je novinka a žádný starší program ho nemůže s jistotou správně přečíst (evidentně ani nečte, čidla jsou jinak kalibrovaná). Použití nejnovější verze (beta) je nutností.

A k reklamaci: Pochybuji. Na funkčnosti procesoru jako takového to nic nemění. Musel by počítat kraviny nebo vůbec neběžet. Asi by vám ho měli vyměnit po tom co by ste ho usmažil vysokou teplotou, protože mu špatně ukazovala čidla, ale budmě realisti.. Nezbyde vám nic jiného než si při startu zkontrolovat teplotu okolí a procesoru a provést patřičnou korekci.. :(
cefallu (72)|18.8.2008 00:23
tak jsem si stáhnul tady z fora https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=100 snad tu nejnovejsi verzi core temp .) uz to ani nehazi hlasku s podepsanym ovladacem .)

teploty 10°C a 17°C .)

pokusim se jeste o ten bios, a pokud nic, tak to necham byt jak to je... vsiml jsem si ze amd ma vlastni utilitu na OC, maximalni takt mi tady vyjde pres 2,6GHz... a kdyz se nad tim zamyslim, vetsinu casu bude na pocalu nekdo netit, takze vytizeni procesoru na 100% zas tak horke nebude...
speedsnail (4876)|18.8.2008 00:45
Snad časem vyjde utilitka která to bude měřit správně. (určitě bude mít v popisu něco jako "fixed wrong temperatures with new AMD 4050 processors" :))

A pokud je na tom lepší než box chladič, tak se o teploty bát nemusíš.
Pavel Boček (4169)|18.8.2008 01:21