Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 36 z 36

Téma: Víkendová diskuze: Co si myslíte o akcelerované fyzice?

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Souhlas...toto vlastně také řekl Cevat Yerli na GDF 2008, již jsem to také opakoval ve vlákně o Intel Larabee zde na fóru. Přinese to jen problémy, protože zatímco se opravdu zvýší výkon CPU a přiblíží se k GPU, tak se zcela zbytečně díky současnému PhysX přestanou používat. Obojí ale stejně přenáší nejvíc práce na programátory her...a přiznejme si, že opravdu multithreading ve hrách takřka není a do toho ještě vstoupí „mnohojádrové“ GPU
    Tak mnoho jadrové GPU už tady bylo za dob 3DFX z toho bych strach neměl spíš se začínam bát že timhle tempem nás ty počítače za chvilku pohltějí jelikož už křemík nebude stačit a začne se používat biologický material
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od dj.digiman Zobrazit příspěvek
    Tak mnoho jadrové GPU už tady bylo za dob 3DFX z toho bych strach neměl spíš se začínam bát že timhle tempem nás ty počítače za chvilku pohltějí jelikož už křemík nebude stačit a začne se používat biologický material
    Ano, jenže teď se s tím nakládá úplně jinak. S CUDA se vlastně jedná o takřka klasické programování a vyvstávají problémy podobné mnohojádrovým CPU. Akorát jader tu je víc a do toho to ještě zkombinovat s monohojádrovými CPU

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

to vim že to programovaní je o něčem jinym taky občas nějakej ten programek zbastlim a vim co to je napsat něco kvalitně aby běželo efektivně na vic jadrech ještě že nemáme 1600 jádroví CPU ale jen GPU (ikdyž zatim a 2 čipech) zatim to aby se programi psali stylem co instrukce to vlákno jinak to nikdo nevyužije

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

To že programování pro více jader je složitější a je málo programátorů, kteří s tím nemají problémy a dokážou program opravdu dobře navrhnout neznamená, že je víc jader špatná cesta. Ono už dnes je pro vývoj 3D aplikací potřeba umět aplikaci kvalitně navrhnout a pak nějaké C++, OpenGL/DirectX v poslední verzi, nějaký jazyk pro shadery (např. GLSL/HLSL/CG) a případně SSE instrukce v assembleru pro nějaké doplňující výpočty na které není použitelná grafika. V dnešní době je ale ve všech oborech normální, že na komplexní projekty je zapotřebí tým odborníků a ne každý dokáže nároky splnit.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

S tím plně souhlasím. Jen jsem chtěl upozornit na to, že další zlepšování grafiky, fyziky a dalšího s sebou ponese větší náročnost práce -> mnohem a mnohem více řádků kódů, více chyb, delší práce na projektech, bude potřeba víc lidí a to se odrazí v ceně, která už tak není nízká. Ale řekněte výrobcům a distributorům, že s poloviční cenou se prodá víc jak dvojnásobek kopií Je to OT, pardon za to, ale nedá mi to zmínit se o tom; např. Photoshop - kdyby stál 2 000 Kč místo 20 000 Kč, tak si jej pravděpodobně koupí i řada domácích uživatelů; takhle jej mají všichni nelegálně a prodaných kopií je z celkového počtu uživatelů hrstka - pro profesionály nebo firmy

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

Hry si občas zapařím, už teda né jako dřív, převážně teď střílečky nebo strategie hlavně a docela mě grafika přijde postačující. Viděl jsem FarCry a řadu dalších her (nemusím snad vyjmenovávat) a s grafikou to aspoň pro moje hraní bylo Ok. Podle mě čím víc to budou tunit tím větší nároky na hardware to bude mít a časem by jsme si nemuseli některé hry ani zahrát, když nebudem mít nabušené PC.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: WiFi - ano či ne?
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 29-07-2011, 16:58
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 18:38
  5. Víkendová diskuze: Co si myslíte o casemoddingu?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 46
    Poslední příspěvek: 05-11-2008, 20:36