reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otacky Arctic Freezer-u 7 Pro

JarDu (5)|15.8.2008 16:33
Ahojte.
Mozno budem vyzerat trochu ako lama, ale neviem si poradit s otackami chladicu Arctic Freezer 7 Pro. Vzdy ked nastartujem PC tak su otacky na 3000 RPM a samozrejme ventilator huci ako besny :D. No a kedze mam Core2Duo 6300, tak nieje potrebne aby isiel na taketo otacky. Nahodil som si SpeedFan a nastavil otacky na 40 % co je uplne dostacujuce, ale zial vzdy po kazdom restarte mi zase skocia na 100 % cize 3000 RPM. Neda sa nadefinovat nejake pravidlo v SpeedFan-e, alebo nepoznate nejaky iny soft, ako by som tie otacky mohol nechat na 1500 RPM?

mam dosku MSI P965 Neo - Core2Duo 6300

Dakujem ;)

JarDu
fanynek (2048)|15.8.2008 17:13
A jaký typ regulace otáček máš nastavenou v BIOSu? Začal bych tam. (Doufám, že máš ten Freezer píchlej do konektoru pro CPU FAN).
HiLow (1000)|15.8.2008 17:16
Presne tak, nejdriv si zkontroluj, jak mas nastavenou regulaci otacek v BIOSu. Pri dobre nastavene regulaci v BIOSu nemusis kolikrat ani pouzit sw z OS.;)
fanynek (2048)|15.8.2008 17:35
[QUOTE=HiLow;152253]Presne tak, nejdriv si zkontroluj, jak mas nastavenou regulaci otacek v BIOSu. Pri dobre nastavene regulaci v BIOSu nemusis kolikrat ani pouzit sw z OS.;)[/QUOTE]
.......což bytostně nesnáším.:p (zvlášť SpeedFan)
HiLow (1000)|15.8.2008 17:40
[quote=fanynek;152267].......což bytostně nesnáším.:p (zvlášť SpeedFan)[/quote]

Jo, nejlepsi je, kdyz se o otacky vubec nemusis starat a obstarava si to deska sama bez zatizeni OS nejakym SW.
xstreetfighter (453)|15.8.2008 17:51
ja mam taky problem s otackama protoze to deska nepodporuje...za to mam ale pekny teploty?:-)
HiLow (1000)|15.8.2008 18:18
[quote=xstreetfighter;152280]ja mam taky problem s otackama protoze to deska nepodporuje...za to mam ale pekny teploty?:-)[/quote]

Tak na to si muzes jen koupit nejaky regulator otacek do 5,25" panelu. Delaji dnes moc pekne s displayem. :thumb
JarDu (5)|15.8.2008 18:24
...dakujem vsetkym ;). No to bolo prve co som pozeral, ze ci sa to neda regulovat v BIOS-e, ale zail nenasiel som tu moznost :(. Preto som siahol po tom Speedfan-e. A konektor je zapichnuty v spravnom konektore ;). No neviem si stym dat rady. Uz ma jedine napadlo vymenit MoBo, ale to sa mi zda divne, kvoli chladicu kupovat novu dosku :D.

Nejake dalsie rady ohladom mojho problemu? :)

Dakujem
Salamander (6177)|15.8.2008 18:28
jeste je moznost poridit uplne obycejny regulator ... ale kdyz potrebujes zvednout otacky, spatne se k nemu leze :( http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000I4L&Search=regulator&SearchType=1
JarDu (5)|15.8.2008 18:33
[QUOTE=Salamander;152304]jeste je moznost poridit uplne obycejny regulator ... ale kdyz potrebujes zvednout otacky, spatne se k nemu leze :( http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000I4L&Search=regulator&SearchType=1[/QUOTE]

hmm, no uz som premyslal aj nad tym, ale asi to vyzera tak, ze bud ta MoBo alebo skor ten regulator. Ale kedze regulator je lacnejsi tak zvolim asi tuto moznost.

Dakujem vsetkym

BTW: Keby ste este mali nejaky iny napad, dajte mi prosim vediet. ;)

JarDu
fanynek (2048)|15.8.2008 19:22
:notsure Že by tam ta možnost nebyla? Já teda nevím, co tam máš za BIOS ("výrobce"), protože jsem MSI neměl v ruce, ale není tam nějaké rozšířené (skryté) nastavení, jako třeba na deskách od GigaBytu přes Ctrl+F1?
Přiznám se, já mám třeba vzadu místo PCI záslepky malý regulátor na moji Noctuu NF-P12-1300 na výfuku a přes chladnější období ji stáhnu z 1400 ot./min. tak na 1100ot./min. (neslyšitelná).
Taková malá mrška z jednoho větráku.......
41235v.jpg
JarDu (5)|15.8.2008 19:26
...takze nakoniec som to vyriesil uplne jednoducho :) Samozrejme som zabudol checknut zakladnu vec a to soft pre moju MoBo :D A nasiel som Core Center, ktory mi otacky ventilatoru pekne nastavi podla toho ake ich ja chcem mat ;) a dokonca aj pri restarte zostanu otacky tie iste.

Dakujem pekne vsetkym ;)

Majte sa

Problem solved :D :D :D

JarDu
fanynek (2048)|15.8.2008 19:29
Výborně Ivánku, výborně........:thumb
Speda (154)|15.8.2008 23:41
nastav si to v biosu na Automat a píchni ho na desce CPU FAN procesor by si měl sám regulovat otáčky já mám chladič Asus a normálně mám otáčky asi tak 600 ot.min v zátěži 1200 ot.min vůbec ho nesliším
Pavel Boček (4169)|16.8.2008 01:38
Manuál, strana 57:



CPU Smart Fan Function
This item allows you to enable/disable the CPU smart fan function.

CPU Smart Fan Temperature
The mainboard provides the Smart Fan system which can control the fan speed
automatically depending on the current temperature to keep it with in a specific range.

CPU Temperature Tolerance
You can select a fan tolerance value here for the specific range for the “Smart CPU
Fan” item. If the current temperature of the fan reaches to the maximum threshold (the
temperatures set in the “Smart CPU Fan” plus the tolerance values you set here), the
fan will speed up for cooling down. On the contrary, if the current temperature
reaches to the minimum threshold (the set temperatures minus the tolerance value),
the fan will slow down to keep the temperature stable.
JarDu (5)|16.8.2008 20:17
[QUOTE=Pavel Boček;152470]Manuál, strana 57:



CPU Smart Fan Function
This item allows you to enable/disable the CPU smart fan function.

CPU Smart Fan Temperature
The mainboard provides the Smart Fan system which can control the fan speed
automatically depending on the current temperature to keep it with in a specific range.

CPU Temperature Tolerance
You can select a fan tolerance value here for the specific range for the “Smart CPU
Fan” item. If the current temperature of the fan reaches to the maximum threshold (the
temperatures set in the “Smart CPU Fan” plus the tolerance values you set here), the
fan will speed up for cooling down. On the contrary, if the current temperature
reaches to the minimum threshold (the set temperatures minus the tolerance value),
the fan will slow down to keep the temperature stable.[/QUOTE]

..ze dakujem pekne. Vsetko teraz funguje ako hodinky ;)