reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterej??? Samsung 215TW nebo Eizo 1910??

Jerry454 (3)|24.10.2006 19:51
Zdravim,

vanoce se blizi a ja furt nemam vybrano :(, rozhoduju se mezi SAMSUNGem 215TW a nebo EIZem 1910 v uvahu by prichazel i jinej panel ale max. tak do 18 17 - 18K. Vyuzivat to budu hlavne na Hry, Filmy, TV, Win, a obcas nejaka ta uprva fotek, a v male mire programovani (HTML, Flash atd.).

Predem dekuji za vsechny prispevky
boboco (1987)|24.10.2006 20:08
[quote=Jerry454]Zdravim,

vanoce se blizi a ja furt nemam vybrano :(, rozhoduju se mezi SAMSUNGem 215TW a nebo EIZem 1910 v uvahu by prichazel i jinej panel ale max. tak do 18 17 - 18K. Vyuzivat to budu hlavne na Hry, Filmy, TV, Win, a obcas nejaka ta uprva fotek, a v male mire programovani (HTML, Flash atd.).

Predem dekuji za vsechny prispevky[/quote]

Těžko tyhle dva monitory srovnávat, oba jsou velmi kvalitní, ale přesto je každej jinej... Já si sám pro sebe na Vánoce po dlouhém vybírání a analyzování vybral Samsung 215TW. Je to 21" panel, širokoúhlej s velmi kvalitním panelem i elektronikou... Budu ho používat i často na filmy, proto jsem chtěl 16:10. Nevím jak jsi náročnej co se věrnosti barev týče, v tom by byl EIZO lepší... chce to zvážit. Já vím, že s tím Samsungem budu spokojenej, nevím ale jaké požadavky máš ty.
Jerry454 (3)|24.10.2006 20:47
[QUOTE=boboco]Těžko tyhle dva monitory srovnávat, oba jsou velmi kvalitní, ale přesto je každej jinej... Já si sám pro sebe na Vánoce po dlouhém vybírání a analyzování vybral Samsung 215TW. Je to 21" panel, širokoúhlej s velmi kvalitním panelem i elektronikou... Budu ho používat i často na filmy, proto jsem chtěl 16:10. Nevím jak jsi náročnej co se věrnosti barev týče, v tom by byl EIZO lepší... chce to zvážit. Já vím, že s tím Samsungem budu spokojenej, nevím ale jaké požadavky máš ty.[/QUOTE]

Sem obyc. uzivatel, nemam zadny prehnany naroky, ale zase chci aby se na to dalo divat. Co se tyce barev byl bych rad aby se priblizovaly tem co muzu videt na eizu, lechce viditelne podsviceni do X me nevadi. Nejvetsi obavu mam z toho jak se bude LCD chovat v jinem nez nativnim rozliseni. Treba kdyz na nem pustim hru v rozliseni 1024*768 nebo 1280*1024, mam GK ATI x800GTO ultimate, a to neni zrovna nejsilnejsi kousek abych mohl hrat hry v nativnim rozliseni
boboco (1987)|24.10.2006 20:54
[quote=Jerry454]Sem obyc. uzivatel, nemam zadny prehnany naroky, ale zase chci aby se na to dalo divat. Co se tyce barev byl bych rad aby se priblizovaly tem co muzu videt na eizu, lechce viditelne podsviceni do X me nevadi. Nejvetsi obavu mam z toho jak se bude LCD chovat v jinem nez nativnim rozliseni. Treba kdyz na nem pustim hru v rozliseni 1024*768 nebo 1280*1024, mam GK ATI x800GTO ultimate, a to neni zrovna nejsilnejsi kousek abych mohl hrat hry v nativnim rozliseni[/quote]

Stále jsme tam, kde jsme byli:) Oba Ty monitory mají kvalitní interpolaci, oba mají nadstandardní parametry. Pokud ty filmy na PC bereš jen jako opravdu okrajovou záležitost, možná bych vzal spíš to EIZO kvůli poměru stran. 16:10 co má Samsung je výborná věc na filmy a na nové hry (více jak dvě třetiny nových her vždy dávají možnost pracovat v režimu 16:10), ale na všechny starší hry a na podstatnou část i těch dnešní se stále lépe využije klasický poměr stran 4:3 (5:4).
Jerry454 (3)|25.10.2006 07:43
[QUOTE=boboco]Stále jsme tam, kde jsme byli:) Oba Ty monitory mají kvalitní interpolaci, oba mají nadstandardní parametry. Pokud ty filmy na PC bereš jen jako opravdu okrajovou záležitost, možná bych vzal spíš to EIZO kvůli poměru stran. 16:10 co má Samsung je výborná věc na filmy a na nové hry (více jak dvě třetiny nových her vždy dávají možnost pracovat v režimu 16:10), ale na všechny starší hry a na podstatnou část i těch dnešní se stále lépe využije klasický poměr stran 4:3 (5:4).[/QUOTE]


Filmy sleduju tak prumerne 3 za tyden, takze myslim ze v tomhle smeru ho taky vyuziju, hlavni co pro toho samsunga hraje je ta cena za kterou ho muzu mit a to 15 300,- coz je rozdil 2000,- od Eiza a Samsung ma 2" navic. Ale rad bych slysel nejakej ohlas od toho kdo ho ma doma. Jste snim spokojeni? Nebo byste brali radsi neco jinyho? Jak se na nem hraje v nizsim rozliseni nez je nativ?
Pavel Kovač (374)|1.11.2006 20:42
Oba tyto monitory jsem měl na testy. Opravdu nelze srovnávat, jsou to naprosto jiné monitory. Samsung je velice dobrý (barvy, pozorovací úhly i odezva), avšak kvalitou barev na EIZO zkrátka nemá. Pokud nejste opravdu náročný na barvy, tak si kupte Samsung 215Tw a budete jistě spokojen. EIZO S1910 by se Vám hodilo hlavně v případě kdy potřebujete co nejlepší barvy za slušnou cenu.