reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pravděpodobný zkrat mb A7V8X-X

KrendaD (26)|16.8.2008 15:35
Zdravím, ve čtvrtek mi přišla nová pc skříň, a tak jsem si do ní chtěl přehodit všechny součástky. Všechno probíhalo hladce, vše jsem namontoval jak mělo být, napojil zdroj do sítě, zapnul tlačítko startu a nic se nestalo. Hodně dlouho jsem hledal chybu, ale tu jsem nakonec nenašel, a tak jsem počítač na druhý den donesl do nedalekého servisu, kde mi chlápek ihned oznámil v čem je chyba - zapomněl jsem hodit pod šroubky a zákl. desku podložky, takže byla MB namontována přímo na plechu case a pravděpodobně došlo ke zkratu. V úterý jdu zpátky do toho servisu, kde mi oznámí výsledek diagnostiky. A tak se ptám, stalo se vám to už někdy? Popř. jaké šance dáváte ještě komponentám, které byly napojené na MB? S tím, že MB už nerozběhám jsem se smířil, ale doufám, že s sebou do věčných lovišť nevzala i 3 hdd, které jsem tam měl.
xmarek (1676)|16.8.2008 15:59
V minulosti se mi podařilo při montáži přitlačit drát od speakeru (kdysi byl speaker separate) na základní desku tak nešťastně, že se zkratovaly nějaké součástky. Deska taky po startu nenajela a tak jsem hledal příčinu, až jsem ji našel. Po oddělání toho drátu naštěstí deska bez újmy najela. :D
Jinak zkušenost mi říká (taky jsem poslal pár desek do křemíkového nebe), že naštěstí sebou nic neveme, z vyjímkou zdroje.
Otázka jesli mi v minulosti nevzal zdroj za sebou desku (to spíš). :cry
Nefro (222)|16.8.2008 16:01
Osobne nie ale kolegovi áno. Chyba bola v tom, že dal kolíky na nesprávne miesto v skrini. Ale o tom, že by trebalo dať podložky priamo do skrine som ešte nepočul. Čo je to za skriňu?
KrendaD (26)|16.8.2008 16:36
Skříň je to tahle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41922 .. jinak těm podložkám se říká "distanční sloupky" a dávají se mezi základní desku a plech skříně, do kterého ji montuješ, aby nedošlo k tomu, že se spolu budou dotýkat. Já jsem je tam ale nedal, a proto došlo ke zkratu. Někde jsem četl, že u nových typů mb se to už dávat nemusí, ale já mám bohužel už starší kousek.
KrendaD (26)|16.8.2008 16:48
Nefro (222)|16.8.2008 17:05
A to ti tam tá doska vošla aj bez sĺpikov? Jedine ak si nedal zadnú kritku na výstupy MB. Ale to bola školácka chyba nedať ich tam. xixixixi
KrendaD (26)|16.8.2008 17:22
No věc se má takhle: na plechu, do kterého se montuje mb máš díry pro šroubky (http://home.tiscali.cz:8080/~cb380517/stavime/Data/chassis_empty.jpeg), do kterých se nejprve namontují sloupky (http://home.tiscali.cz:8080/~cb380517/stavime/Data/chassis_full.jpeg) a až na ně potom mb, aby nedošlo ke kontaku s plechem. Jenomže já na ty sloupky zapomněl, tím pádem byla deska přišroubovaná přímo na tom plechu a né na těch sploupcích a tím pádem vyzkratovala. I mistr tesař se někdy utne ;)

Mimochodem, ta krytka tam šla dát bez problémů, ale teď jak o tom tak přemýšlím, tak mě to taky docela zaráží. Přece když tam namontuju ty sloupky, tak tam zákonitě nepůjde ta krytka na výstupy mb, protože bude deska položená o něco málo výše.
pcmaker (354)|16.8.2008 18:15
Pokud jsi necitil silny zapach smaziciho se kuprextitu, tak to bude mozna ok a neco jeste bude fungovat. Disky budou urcite ok. Distancni sloupky se davaji vzdy, pokud uz nejsou v kejsu vystouple prolisy, ktere tyto sloupky nahrazuji. Velmi castou chybou je jejich osazeni i na mista, kde nema zakladni deska otvory a nasledny zkrat (pocitac funguje, nekdy se chova divne az po uplne usmazeni casti spoju). Sloupky jsou vzdy pribaleny s ostatnimi sroubky v malem sacku uvnitr kejsu. Ja davam navic jeste nacvakavaci plastove sloupky na kraje MB a do otvoru, na ktere nevychazi kovove sloupky abych snizil prohybani spoje pri dotlacovani konektoru do MB. :runaway
KrendaD (26)|16.8.2008 22:12
Zápach jsem žádný necítíl. Vždy když jsem zapnul napájení zdroje tak mi jenom začala svítit zelená kontrolka a když jsem zmáčknul tlačítko power tak se jenom párkrát pootočil větrák na procesoru a to bylo vše. S těmi disky jsi mě potěšil, mám tam mnoho gb mp3, které jsem si střádal několik let a dost fotek, jejichž ztráta by mě hodně mrzela.
Pavel Boček (4169)|17.8.2008 01:09
[QUOTE=KrendaD;152640]Zápach jsem žádný necítíl. Vždy když jsem zapnul napájení zdroje tak mi jenom začala svítit zelená kontrolka a když jsem zmáčknul tlačítko power tak se jenom párkrát pootočil větrák na procesoru a to bylo vše.[/QUOTE]

Buď v klidu, zdroj to pohlídal. Na 95 % bude všechno OK.

Jinak něco málo zkratů jsem určitě také měl, ale nedát pod desku distanční sloupky tedy fakt ne ;)