reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak přesunout Windows pomocí Acronis True Image

grapherX (888)|16.8.2008 22:09
Čau. Mám Windows na starém 40gb HDD. A chtěl bych jej přesunout na novější 200GB HDD. Ovšem ten bych chtěl rozdělit na dva oddíli. Někde jsem četl ,že to jde pomocí Acronis True Image. Ale nevím jak. Má s tím někdo zkušenosti. Mohl by mi někdo popsat postup. Díky moc. Nechtěl bych o Win přijít. Nebaví ho mě furt přeinstalovávat.
Strajk (69)|16.8.2008 22:59
Možná by to šlo stylem zazálohovat nynější systém a pak ho obnovit na nový disk... Zeptal bych se strýčka Googla
fanynek (2048)|16.8.2008 23:51
Je tam přímo "přenesení systému na jiný disk", nebo klonování, nebo tak nějak.:notsure Normálně bych ten disk připojil, pod Woknama bych ho rozdělil na oddíly a potom v Acronisu přenesl obraz toho starýho na vybranou novou partišnu. Kdyžtak si to hoď to do Googlu. Je tam toho hafo. Jinak v manuálu k Acronisu je to perfektně popsáno, ale nějako ho nemůžu na netu najít.......
Jinak Acronis je bomba. Dělám jím všechno, co jde, ale bohužel přenesení OS na jiný disk jsem ještě nedělal, ale brzo mně to čeká.:p [SIZE="1"](Velociraptor bude můj).[/SIZE]
EDIT: JSem blbej. Tady je: Kapitola 14.
grapherX (888)|17.8.2008 10:13
to fanynek: Super díky. Už jdu na to.
grapherX (888)|17.8.2008 10:36
Tak nastal problém. KDyž vyberu zdrojový disk a pak cílový. Chce mi to ten cílový disk celý smazat. Ale já bych chtěl jen aby překlonoval zdrojový disk na první ze dvou oddílu na cílovém disku. Jak to udělat. Nechtěl bych příjít o své data.
peters (28)|17.8.2008 11:02
Problém je asi jen terminologický : Nevybírej kopii disku (celého) ale jen partition - oddílu !
Neznám zatím Acronis, ale používám Norton Ghost nebo Paragon Hard Disk Manager a to bude asi podobné.
Good luck !
fanynek (2048)|17.8.2008 11:32
To je divný. Proč ho chce mazat? Takže.....v první řadě udělej obraz toho starého disku se stávajícím operačním systémem a ulož si ho na tu druhou partyšnu na novém disku. (Říkal jsi, že si ho chceš rozdělit na dvě). Já se na to mrknu u mně.

EDIT: Teď jsem se šťoural v tom manuálu a je tam několik možností, jak to přenést. Pozorně si to pročti. Je tam i ta možnost zachovat data na původním disku, kdy se data jen "kopírují" na nový disk a nic se nemaže. Zkus to v ručním režimu.
-KLONOVAT DISK
-režim RUČNÍ
-vyber zdrojový disk (tvůj původní starý)
-vyber cílový disk (nový)
-Smazat diskové oddíly (na novém HDD)
-využití původního disku: UCHOVAT DATA
-metoda přesunutí: ZACHOVÁNÍ
No a potom si pod Vistou ve správci disků zmenším svazek (páč tam máš jen jeden) a na tom volném místě vytvořím druhý oddíl. Tak jsem to teď zkoušel a je to asi nejsnažší cesta.


EDIT editu: Co máš vlastně za OS? [SIZE="1"](Kua, je odhlášenej a nějako se neozývá. Že by mu to sežralo všechny data i s OS?:notsure)[/SIZE]
speedsnail (4876)|17.8.2008 15:09
Pridám svou zkusenost (zatim negativní)

2 HDD.
1: 80GB, 2Partitions: C:16Gb + D:70Gb
2: 320Gb, 2Partitions: E:16Gb (o par kb vetsi nez na prvnim disku) + F:cca 300Gb.

Prvního disku se chci uplne zbavit. D:70Gb jsem presunul na F: .WinXP jedou na C: a chci je presunout na E:, samozrejme se zachovanim dat F: ku..

Zdá se že tohle Acronis nezvládá. Neustále mi vnucuje vytváření nových partitions na cílovém disku. Schválně jsem na větším disku při přidávání do systému vytvořil partition na budoucí instalalci XP, ale není čas to instalovat, tak sem se rozhodl zatím přesunout stávající XP ze starého disku.
fanynek (2048)|17.8.2008 16:13
A zkoušel jsi udělat v Acronisu obraz toho systémového oddílu C: ? (funkce "tvorba záloh") a "obnovit" ho na tu připravenou partišnu E:? Já to dělal poměrně hodněkrát (páč porád laboruju s různýma instalacema VISTA a řeším, proč mi některé s SP1 vyhazují chybu v SFC.exe) a musím to dělat na dvakrát, protože poprvé se obnoví oddíl s OS a potom je ještě potřeba obnovit MBR a tím pádem v BIOSu změnit bootovací disk.
pas!k (3765)|17.8.2008 16:27
Pouzij norton ghost 14 zalohu udelas za chodu pan nabootujes z ghosta vyberes image se zalohou nastavis oddil na ktery to budes chtit obnovit a je to. Pak jen nastavis spravne bootovani a jedes z noveho disku ..
Marenek (239)|17.8.2008 16:57
mám dobrou zkušenost s přesunem několika Win XP na větší disky pomocí live cd s http://www.clonezilla.org/ a http://gparted.sourceforge.net/ . dělal jsem to už dřív, tak si už přesně nevzpomínám, ale mám dojem, že jsem musel zkopírovat celý disk na celý disk. tím vznikla malá partyšna a zbytek volnej. následně jsem to srovnal gpartedem jak jsem chtěl. ale už si nezvpomenu jestli to bylo live cd gpartedu včetně clonezilla nebo naopak.
grapherX (888)|17.8.2008 17:05
U mě je to nakonec vyřešeno přeinstalem Windowsu. Stejně to už potřeboval... Na starý 40GB HDD šel Linux Ubuntu
fanynek (2048)|17.8.2008 17:19
Máš recht. Je to takhle možná lepší.:D
Ač se to může zdát divný, baví mě daleko víc instalace novýho OS, shánění nejnovějších driverů a posledních verzí programů a radost z toho čerstvého prostředí, než obnova třeba měsíc starého OS, kde něco trochu blblo, nebo bylo morálně už trochu staršího data. Asi jsem divnej.
speedsnail (4876)|17.8.2008 17:59
Můj systém jede (pravda, pravidelně udržován a předem okuchán) zhruba rok a půl. A těch programů a nastavení kterých v sobě má.. dostat nový systém do podobného stavu by trvalo týdny! (a na to fakt nemám čas).

Tak Norton píše neznámou chybu. Prostě nehodlá udělat kopii disku. Jdu zkusit další soft.. Paragon Hard Disk Manager
fanynek (2048)|17.8.2008 19:20
Jj. Je to o tom času si s tím vyhrát. (Ten naštěstí nastane, když žena odjede s prckama k rodičům na pravidelný "odpočinek", jak říká). A já prosedím třeba 16 hodin denně u kompu a klikám a klikám a klikám a klikám a klikám a klikám a klikám a klikám a klikám a klikám.:mistake:D:runaway
Jinak napiš, co Paragon. Zajímalo by mně, jak funguje.
speedsnail (4876)|17.8.2008 22:19
Tak zatím následovně:

Po neúspěchu s ghostem (chyba aplikace, nemám čas zkoumat jestli to je firewallem nebo čim) a Paragonem.. mno řekněme že funguje, ale nebyl sem si pořádně jistý co dělám (intuitivní ovládání teda nemá) a nehodlal sem riskovat sem se vrátil k Acronisu.

Vytvořil sem zálohu C: (backup partition) a vytvoril se soubor se zálohou.
Pak jsem dal restore, vybral výše vytvořený soubor a jako cíl zvolil partition E: (nový disk), volbu jsem dal aktivní.

Vypnul PC, odpojil první disk a zatím testuju jestli vše funguje. Jo a ještě předtím jsem to samé zkusil nanečisto se starým 15Gb diskem.

Vypadá to že je vše OK, připojím tedy ostatní disky a doufám, že to nerozhází (na obou dalších jsou taky Win :))
fanynek (2048)|17.8.2008 22:35
Tak v první řadě gratulace.:thumb A nezapomeň nastavit v BIOSu bootovací disk. Ale to ti vlastně nemusím říkat.:mistake No a mohl být bodík fanýnkovi. Cože? ;) Jako že jsem tě přivedl na pravou cetsu. :D
____________________________________________________________________________________________________________
Jsem rád, že jsi mi potvrdil, že Acronis byla správná volba a že nemusím litovat utracených peněz.
pas!k (3765)|18.8.2008 14:44
[quote=speedsnail;152931]Tak zatím následovně:


Vypadá to že je vše OK, připojím tedy ostatní disky a doufám, že to nerozhází (na obou dalších jsou taky Win :))[/quote]

Nic se nestane a pojede to ok .. pokud mas spravne nastavene bootovani v biosu coz asi mas kdyz ti to z toho startuje :)