Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Máte někdo už zkušenosti s novými Fortrony

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

Zdravím,

setkal jste se někdo už s osobně s novými zdroji od Fortronu ?
    (Fortron zdroj 600W/700W EPSILON 80PLUS). Docela by mě zajímalo jak na tom jsou v porovnání s posledníma Enermaxema Pro82+ případně Corsairama. Zda pořád budou trošku za nima nebo jestli konečně stvořili zdroje, které by se mohli rovnat s enermaxema a spol. Koukal jsem i na jejich cenu a 600W stojí kolem 2300,- Kč a 700W jen o nějakých 150Kč více tedy 2450,- Kč.. což je docela slušná cena.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Těžko, tak výkonné zdroje skoro nikdo nekupuje. Kupoval bych kdyžtak Corsair TX650, ten je ještě levnější při vyšším výkonu. 700W zdroj si nedovedu představit že bych měl koupit, na komponenty, které by to potřebovaly, nemám peňauze A na jejich provoz stejně tak

Počkej až je -HoNY- otestuje

Registrace
    May 2006

Tak v této nové řadě je i 500W zdroj 500W EPSILON 80PLUS, který stojí nějakých 1600 Kč s DPH, což nevypadá vůbec špatně, teď jde jen o jeho kvalitu. Pač ceny BlueStormu šli dolu a přišli tyto, jestli by tyhle měli bejt jen doplněny o tichý větrák cca do 20dB jak uváděj a lepší účinnost při tom, aby kostro zůstala stejná tak to hold bude jen klasika Fortron a na Enermaxe mít nebudou.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Já mám pocit, že to jsou vlastně pořád stejně jen přebarvené a přeznačené GLN s modulární kabeláží. Vzhledem k té ceně

Ať tak či tak, Fortron má sice vysokou účinnost, ale používají spíš levnější součástky. Skoro bych řekl, že to jsou zdroje budované hlavně za efektivitou, protože Fortron má oproti třeba Enermaxu mnohem víc zdrojů s Certifikací 80PLUS. Ani IMHO mnohem kvalitnější starší zdroje jako Liberty nemají přitom certifikaci 80PLUS (myslím jen 500W model), zatímco to má každý druhý pochybný Fortron THN a tak. Se mi zdá, že trochu lepší provedení a hlavně ta efektivita je to, co je odlišuje třeba od EC nebo Xilence.

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_d...x?id=28&type=2
    http://www.80plus.org/manu/psu/psu_d...x?id=37&type=2

Mimochodem, s tím 600W Epsilonem si asi robí kozy - na svém webu mají uvedeno bronzové ocenění, což ale není pravda, viz list 80PLUS.

Registrace
    May 2006

Hmm takze z toho mala co je znamo, bych rekl, ze sou to ty same zdroje jako byli jen s vetsi ucinnosti, jinak teda na enermaxe a corsairy nemaj asi mno.

Občasný diskutér Avatar uživatele decried
    Registrace
    May 2006

FSP Everest 900W a 1010W by som nechcel
    prvy ma problemy s ripple http://www.jonnyguru.com/modules.php...Story&reid=103
    druhy nezvlada udavany vykon http://enthusiast.hardocp.com/articl...50aHVzaWFzdA==

Recenziu Epsilonu som nevidel ale maju kondiky CapXon.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

O Fortronu má podle mě smysl uvažovat jen v cenových kategoriích kde ještě nejde koupit Enermax, Seasonic nebo Corsair. Kupovat za cenu 425W Enermaxu 500W Fortron je blbost.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    O Fortronu má podle mě smysl uvažovat jen v cenových kategoriích kde ještě nejde koupit Enermax, Seasonic nebo Corsair. Kupovat za cenu 425W Enermaxu 500W Fortron je blbost.
    Jediný co zvažuju já je, že bych do druhého PC koupil ten 500W Epsilon, kterej prodávaj za nějakých 1500 s DPH.

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Ať to je jak chce. Fortron boužel stále nemá na značky typu Enermax, Seasonic, Tagan, Corsair... Uvidíme co v budoucnu představí...

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Maximus12 Zobrazit příspěvek
    Jediný co zvažuju já je, že bych do druhého PC koupil ten 500W Epsilon, kterej prodávaj za nějakých 1500 s DPH.
    to bych radsi vzal 425W Enermax pro 82+

Registrace
    May 2006

Jop urcite, myslel sem, že se třeba Fortroni trochu vyšvihnou, ale hold držej se svého měřítka a vejš nejdou. Když zdroj tak Enermax, Corsair případně Seasonic. Z jiného bych nevybíral

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Cena nových Fortronů neodpovídá obsahu, v září si to budeš moct přečíst v Computeru, v říjnu na Žive. A bude-li zájem, tak i potom tam, kde mi adekvátně zaplatí za podrobnou recenzi.

Z Fortronů kupovat jenom 350-GLN, jiný nemají smysl.

Podobná témata

1. Windows Vista: SP2 mate uz nekdo?
    Od Liqid v sekci OS Windows
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-05-2009, 13:56
  2. LCD: Máte někdo LG L246WHX-BN ?
    Od Tumig v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 09-02-2009, 13:23
  3. LCD: 27" LCD Acer AL2723W máte někdo zkušenost?
    Od premik22 v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 20:05
  4. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-02-2007, 19:48
  5. máte někdo zkušenosti s notebooky ADVENT?
    Od vojca v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 08-11-2006, 12:31