reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení skříně

davidmichael1 (42)|19.8.2008 16:13
Ahoj.
Poraďte pls.,kterou variantu zvolit z těch 4,co uvádím (viz.příloha v PDF) v závislosti na současných teplotách.

Case 30-34°C
CPU 44-52°C
HDD1 system 44 -49°C
HDD2 data 40 -43°C

Pokud zvolím variantu se dvěmi přídavnými ventilátory,tak kde seberu napájení pro ten druhý ?
Na zákl.desce jsem našel jen 1 port CHA_fan (12V). Layout zákl.desky je v manuálu na str.15. Kam připojím eventuálně ten druhý přídavný ventilátor ?

Díky za radu.
grapherX (888)|19.8.2008 17:59
Zvol možnost 2. Jeden ventilátor zapoj na desku a druhý na molex(4pin na mechaniky ,hdd apod) konektor vedoucí přímo ze zdroje, popř. pokud nemáš molex redukci tak propojit pomocí drátků a potom zaizolovat. Mám tak zapojený ventilátor na 5V a fouká potichu a bez problémů.

Nebo je ještě možnost zapojit oba ventilátory přez redukci na základní desku.http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007O0000001I8

Nebo je jště tato varianta http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007O0000007W3
marekpevný (347)|19.8.2008 18:01
Ahoj no podle obrázku co jsi přiložil bych umístnil jeden ventilátor do předu(před disky) a pod zdroj bych dal jeden na odvod.Mimochodem ty teploty které uvádíš nejsou rozhodně alarmující.
Pavel Boček (4169)|20.8.2008 04:00
Rozhodně jeden dopředu pod disky, ta teplota systémového už je dost vysoká.

Dozadu bych dal rovnou dva a jak jsem už jednou říkal, ty hrozné rolety uřízni pryč :) Takhle to nebude skoro vůbec foukat a ten hluk :mistake
Dufinos (422)|17.3.2009 15:12
Dozadu bych dal rovnou dva a jak jsem už jednou říkal, ty hrozné rolety uřízni pryč :) Takhle to nebude skoro vůbec foukat a ten hluk :mistake[/QUOTE]

Jenom souhlasím s řezáním.... Nedávno jsem se taky do toho pustil. Ne jen, že se docela razantně snížila hlučnost, ale už na první vyzkoušení "rukou" jde cítit, o kolik toho vzduchu "na druhou" stranu fouká.... Navíc jsem zkoušel před a po demontáži papírkem tah fanu... Díky té husté mřížce dělal docela dost turbulencí a po stranách se dokonce vzduch "vracel"... Nyní to táhne tak, že např. můj přední 14cm fan na krycí/ozdobnou mřížku s děrovaného plechu před svým tunelem dokáže chytit A4 papír a udrží jej. Takže opravdu až teď je jeho výkon opravdu "nerušen" okolními vlivy...