reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čeho si všímat na NTB

michal.kolesa (357)|19.8.2008 16:21
Uvažuji, že si pořídím NTB, čeho si mám všímat při koupi PŘES INTERNT
Uvažuji o NTB do 20 tisíc
Bral bych si jej na splátky (jaké tam jsou "špeky" - NEJSEM právník)
U jakého e-shopu bude nejméně problémů s reklamací ?
Withman (1337)|19.8.2008 16:25
A proč jej chceš koupit na eshopu.? Myslíš, že se ti to vyplatí.?
michal.kolesa (357)|19.8.2008 16:31
Jsem z malého města

Mě spíše zajímají technické a právní aspekty
Withman (1337)|19.8.2008 16:33
Osobně bych nedoporučil nákup NTB na eshopu, sice cena je nižší, ale může se prodražit (posílání na RMA, servis apod.)

Nemáš někde v okolí nějkaou kloudnou firmu s IT.?

Co se týče nákupu na eshopu, tak bych problém neviděl, ale na splátky přes eshop...nevím, nikdy jsem se potom nepídil...
Maximus12 (763)|19.8.2008 18:31
Osobně dražší věci kupuju a asi nadále budu kupovat v kameném obchodě, jednak máme (sice na malém městě) dobrej IT obchod, kde ceny maj srovnatelné, ne-li nižší s eshopem a servis je taky kvalitní. Jde o to jak co máš v okolí a za jaké ceny.. Problém nakupu NTB na eshopu bych neviděl, až případné další reklamace, toho bych se bál.
Pavel Boček (4169)|20.8.2008 03:40
[QUOTE=Withman;153435]Osobně bych nedoporučil nákup NTB na eshopu, sice cena je nižší, ale může se prodražit (posílání na RMA, servis apod.)[/QUOTE]

Opravte mě, pokud se mýlím, ale mám za to, že prodejce je při oprávněné reklamaci povinnen proplatit náklady na reklamaci ze strany zákazníka. Rozhodně bych ale četl podmínky obchodu pro prodej a reklamace...

Z nějakého většího obchodu (Alfa Computer, CZC, Mironet...) bych se vůbec nebál. Navíc často mají po republice v různých městech autorizované servisy.
xmarek (1676)|20.8.2008 08:31
Nechápu v čem vidíte problém. Poslední dobou nakupuji zboží pouze přes internet. Samozřejmě si vybírám zboží, kde předpokládám, že to nebudu za týden odesílat na reklamaci. Jinak dnes všichni velcí prodejci (kteří mají i kamenné shopy) prodávají své zboží přes internet, takže pokud s nimi budu chtít řešit reklamaci tak to není problém. Pochopitelně se reklamace prodejce vůbec netýkají (nevlastní servis), takže Vám z velkou pravděpodobností i prodejce z kamenného shopu doporučí reklamovat přímo v servisu (liší se výrobce od výrobce). Kamenný shop Vám nikdy není schopen zajistit nejlepší cenu na trhu už s toho důvodu, že musí k tomu připočítat další náklady, třeba pronájem prostoru apod. A jestliže bude někdo argumentovat tím, že si má možnost zboží v obchodě vyzkoušet, tak ať si zajde do obchodu z velkým obratem a rovnou ho pošlou k šípkům.

Pokud má k takovému způsobu obchodu někdo výhrady tak ať se laskavě probudí. V cizině (směrem na západ) se většina nákupu takového zboží provádí přes Net.

Při nákupu přes internet platí možnost tuším do 10 pracovních dní zboží bez udání důvodu vrátit.

Pozn.: Všechno co je uvedené v mým podpise bylo kupované přes Net a nejednalo se zrovna o levné srandy (např. notebook stál 56k). Kromě toho Slackware. :D