reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opravené BIOSy - přidána podpora disků nad 32 GB

-HoNY- (557)|19.8.2008 21:44
Jistě se mnozí z Vás už setkali s se starším počítačem, který neuměl disky nad 32 GB. Tato vada šla obejít jumperem na disku a obětí za funkčnost jste se připravili o veškerou kapacitu nad 32 GB. Mohlo za to omezení BIOSů základních desek.

Problém řeší následující patchované BIOSy:
Odzkoušené
Neodzkoušené

Jejich použití je na vlastní riziko a nikdo z fóra nenese za Vaše činy zodpovědnost, proto zvažte, zda jste na to dostatečně zkušení.
adolfik (236)|20.8.2008 09:39
já mám zkušenosti jenom s biosem od Rayera na Abit BX133 a kámoš taky něco zkoušel od Rainbowa na desku FIC socket 7. Brzy to budu taky potřebovat, jelikož na svých šrotících nechci provozovat nějakou hlasitou 10 GB cirkularku, ale tichýho WD800JB
Co se týče podpory větších disků u starých desek, tak to řeším modlým biosem nebo řadičem do PCI.
Zatím jsem nikdy nepoužil ten mod jumperem u disků (teď si nevzpomenu jak se to menuje) z důvodu, že na discích jsem na to nenarazil. Mohl by si prosím rozšířit mé znalosti, u kterých aktuálních discích můžu na to narazit?? Rád bych to vyzkoušel ;)

Teď jsem si vzpomněl na super prográmek "Bios patcher" (http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/BIOS-Patcher.shtml), kterej dokáže fixnout spoustu známých biosů. Ono většina lidí, co modne biosy, tak uploaduje opravenou verzi biosu tímto prográmkem ;)
Umí to takový ty fičurinky jako je update mikrokodů, ale hlavně problémy s disky
trodas (1753)|20.8.2008 11:45
Super linky na ty modifikovane biosy pro podporu vetsich disku, dik, dik, dik moc!

Take diky adolfikovi za ten link na programek na modifikaci biosu pro podporu novejsich prociku - je to tedy uz hodne hardcore do minulosti, ale muze se to setsakra hodit! ;) :D