reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlost Windows

Martin008 (1)|25.10.2006 10:52
Před 3 měsíci jsem koupil Notebook ACER Aspire 1650, s předinstalovaným Windows XP Home. Měsíc fungoval dobře, ale potom se začal zpožďovat při startu, a i v průběhu práce. Za tu dobu jsem tam nainstaloval jen OFFICE. Aktualizace stahuji pravidelně. Dík za pomoc
Fox_22 (119)|29.10.2006 13:23
A cotakhle nějaký registri optimizer ? za měsíc tam musí být chyb jak nas*aných, já měl po čisté instalaci OS vč. ovladačů a programů 465 chyb
já osobně používám winaso registry optimizer stojí 30 dolarů ale za ty prachy stojí určitě za to
http://www.winaso.com/
nebo můžeš zkusit regcleaner
http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/regcleaner/
a na botování se dá použít Portinho Boot XP! 0.2 a
http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/portinho-boot-xp/
anebo bootvis
http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/bootvis/
boboco (1987)|29.10.2006 14:46
Mě velice překvapil "TuneUp Utilities 2006". Čištění a defragmentace registrů byla dost znát:). Jinak dřív jsem taky používal BootVis, ale TuneUp start taky velmi pěkně optimalizoval...
Frog (510)|29.10.2006 17:24
[QUOTE=Martin008]Před 3 měsíci jsem koupil Notebook ACER Aspire 1650, s předinstalovaným Windows XP Home. Měsíc fungoval dobře, ale potom se začal zpožďovat při startu, a i v průběhu práce. Za tu dobu jsem tam nainstaloval jen OFFICE. Aktualizace stahuji pravidelně. Dík za pomoc[/QUOTE]

Ako prve by som skontroloval programy spuštane po štarte OS. (spustit-msconfig-pri spustení). V druhom pripade to vyzera na spomalenie HDD, ak dochadzalo casto k havariam OS a BSOD tak sa disk mohol prepnut do PIO mode, a tam je znacne spomalenie rychlosti.

To boboco:
TuneUp utilities 2006 mám, ale zdalo sa mi to zbytočne, ale teda skusim ho nainštalovať. Doteraz som maximalne tak použival magic tweak. Dik za tip
eraser (0)|29.10.2006 20:23
Keď hovoríš o tom prepnutí disku do PIO módu, opäť dnes sa mi do neho nastavil. No, znovu pomohola jednoduchá procedúra s odstránením správneho kľúča z registrov a reštart.
boboco (1987)|29.10.2006 21:23
[quote=Frog]
TuneUp utilities 2006 mám, ale zdalo sa mi to zbytočne, ale teda skusim ho nainštalovať. Doteraz som maximalne tak použival magic tweak. Dik za tip[/quote]

Já se vždy spoléhal sám na sebe a 90% všech operací jsem dělal ručně. Ale ono čistit registry ručně je tak trochu... jak to říct slušně... no prostě je to těžké:D a tak jsem zkusil TuneUp a moc mile mě překvapil, hlavně defragmentace registrů byla docela znát při spouštění Windows. Objevila se plocha a disk klidně mohl zaparkovat hlavičky, protože jako když utne, byl klid, vše načteno a Windows plně READY. Jinak najednou maže veškeré tempy, nulové logovací soubory (pokud mu to člověk povolí), jindy jsem to musel dělat ručně, ulehčuje to práci. Má i pěknej monitoring paměti, samozřejmě správu spuštených procesů atd. atd. Je to velká směs užitečných prográmků.
BlackFrog (563)|29.10.2006 23:17
[QUOTE=boboco]Mě velice překvapil "TuneUp Utilities 2006". Čištění a defragmentace registrů byla dost znát:). Jinak dřív jsem taky používal BootVis, ale TuneUp start taky velmi pěkně optimalizoval...[/QUOTE]
tak jsem to zkusil, a je to fakt výborná věcička to TuneUp:)
boboco (1987)|29.10.2006 23:27
[quote=BlackFrog]tak jsem to zkusil, a je to fakt výborná věcička to TuneUp:)[/quote]

Tak to jsem moc rád:)
Twif (24)|9.12.2006 23:16
Jak se tak koukam..... Boboco po zobrazení plochy ti přestal načítat disk?!?!?! Tak to by mě zajmalo jak jsi toho docílil. TuneUp mam udělal jsem naprosto všechno se všema možnýma tipama a tak dále, ale Wokna se loadujou docela dlouho. Mam je instalovaný asi 2měsíce ani ne.
boboco (1987)|10.12.2006 11:36
[quote=Twif]Jak se tak koukam..... Boboco po zobrazení plochy ti přestal načítat disk?!?!?! Tak to by mě zajmalo jak jsi toho docílil. TuneUp mam udělal jsem naprosto všechno se všema možnýma tipama a tak dále, ale Wokna se loadujou docela dlouho. Mam je instalovaný asi 2měsíce ani ne.[/quote]

Nejdůležitější je zvládnout správu spuštěných procesů po startu systému. Nejhorší je, když si člověk instaluje, instaluje a na nic víc nehledí... Stačí když Ti po staru najíždí antivir, firewall, antispyware, ICQ, Skype, MSN Messenger, spousta pomocných programů typu rychlé spuštění pro Office, QuickTime, Acrobata, PowerDVD, Nero... a takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Doporučuju, promázni složku Prefect ve Windows, dále např. pomocí TuneUp (nebo třeba i msconfig, případně prográmku Autoruns) zakaž vše, co nepotřebuješ aby loadovalo hned po startu:

a pak opět pomocí TuneUp promázni Tempy a registry a následně je i defragmentuj. Mám Windows už skoro půl roku a to zažil i kompletní výmněnu HW (opravu jádra) a stále je konzistence a rychlst velmi solidní:). Spíš bych potřeboval nějaký nástroj, který zrychluje vypínání, s tím jsem si zatím neporadil. Trvá to na můj vkus docela dlouho:notsure (cca půl minuty). Po startu systému je v 1GB RAMce obsaženo cca 120-130MB. Já ještě opravoval spouštění systémových podprocesů (zbytečné služby jako vzdálená plocha, zvdálená správa registrů, plánovač úloh atd. atd.) U mě je velkým pro, že nepoužívám žádný antivir (ty často dost přibrzdí systém), ale to Ti nedoporučuju;).