reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměti: Volba ? 1GB nebo 2x512MB (DDR SDRAM)

Neregistrovaný (0)|20.8.2008 12:31
Jméno tazatele: Lukáš

Znění dotazu:
1) můžete mi prosím objasnit,jestli je tam nějaký rozdíl,když osadím DDR SDRAM 1x 1GB nebo 2x 512MB. Deska zřejmě podporuje jen "Single channel".

2)pokud jsou v paměťových slotech umístěny "dvě MEMky" a každej ma jinou "CAS latency (CL)" např.jedna pamět 2,5 a druhá 3,tak je to problém,nebo není ?....a pokud není,tak jakej to má význam z hlediska komunikace,frekvence apod. (v manuálu jsem se totiž dočetl,že "always install DIMMs with the same CL !")

3)rozdíl mezi DS a SS DDR DIMMs ? ptám se,protože jsem nenašel tento údaj u pamětí na netu. V manuálu je psáno,že DDR DIMMs s x16 MEM chips (data bus=16bit) nejsou podporovány kvůli chipsetu na desce.

3) pokud má někdo např.1x512MB,které se nemůže,nebo nechce zbavit a přikoupí 1GB se stejnou CL,tak se to projeví jak ? Myslím tím např. rozdíl při zpracovávání videa s použitím DDR SDRAM 2x512MB nebo při použití 1x512MB + 1x1GB ?

Díky za odpovědi

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
grapherX (888)|20.8.2008 12:35
KDyž deska nepodporuje dual channel tak bych vzal 1gb modul.

Latency by měla být shosná u obou pamětí takže když máš dvě jiné paměti deska jim nastaví stejné parametry.

Myslím si ,že u těchto pamětí nebude rozdíl až tak znatelny. Při bežné práci možnábudeš pociťovat zrychlení ,ale nic víc.
Millisx (131)|20.8.2008 14:32
1) Pokud deska nepodporuje DUAL CHANNEL, rozdíl nepoznáš(a rozhodně ne subjektivně). Pokud deska umí jen single, je to zřejmě něco staršího. U starších AMDček stejně rozdíl mezi dual a sinngle byl, ale žádná brutalita, nic světoborného. Takže bych si tím halvu moc nelámal.
2) Pokud osadíš paměti s různými parametry a systém to zkousne(někdy nekompatibilita způsobí, že systém ani nenaběhne), nastaví všem pamětem hodnoty dle nejpomalejší paměti.
3) Pokud v manuálu píšou, že jedině SS, objednej si prostě SS (na prodejně ti je ukáží, při doručení si to nech ověřit)