Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: Sdílení tiskárny ve Vistách

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Withman Zobrazit příspěvek
    Mají ADSL, koukrétně je tam ADSL WiFi router od D-Linku...zkoušel jsem tiskárnu uplně odebrat. Poté přidat, naistalovat znova na vedlejší PC a pořád nic.
    Ale ty jsi mi neodpověděl jak jsou namapovány státající funkční tiskárny, jestli přes jméno ( \\pc1\tiskarna1]) nebo přes IP (\\192.168.1.1\tiskarna1)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    Ale ty jsi mi neodpověděl jak jsou namapovány státající funkční tiskárny, jestli přes jméno ( \\pc1\tiskarna1]) nebo přes IP (\\192.168.1.1\tiskarna1)
    Přes jméno.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

* * * VYŘEŠENO * * *

Tiskárnu jsem zapojil na druhý PC s Vistami, ručně jsem doinstaloval ovladač (vše jako správce). Tiskárnu to našlo, fungovala. Dal jsem sdílet, "sdílení chráněné heslem" bylo vypnuto.

Na dalším PC s Vistami jsem tiskárnu bez problémů přidal přes "Síť". Vše šlo hladce, naistalovala se, tiskla bez problémů.

Poslední krok byl přidat sdílenou tiskárnu i na NTB s XP, toho jsem se bál nejvíce. Přes "Místa v síti" jsem nenašel okolní PC, trochu jsem se bál. Dal jsem přidat síťovou tiskárnu. Vyhledání nic nenašlo, zkusil jsem tedy zadat ručné umístění tiskárny - \\NázevPC\Název tiskárny - vyšlo to, XP tiskárnu našly, naistalovali a vše šlape jak má!

Dle mého byl problém asi v tom, že při první instalaci tiskárny jsem jí špatně naistalovat (né jako správce) či nějaká takováto menší chybka, které si Windows pamatovaly a proto to dělalo paseku. Jsem moc rád, že se mi to podařilo.

Mnohokrát děkuji všem za účast v diskuzi. Děkuji i pas!kovi, který mi radil přes ICQ.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12