reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zachycení videa z DV kamery

PETR Utter (3)|22.8.2008 09:33
Mám DV kameru z Ameriky, takže je předpoklad, že je na normu NTSC tj ca 30 snímků/sec. Je blbost zachytávat video do PC frekvencí 25 s/sec? nebo je to jedno? Docela v tomhle začínám a nemohu nikde takhle trapnej dotaz najít zodpovezený? Prosím poradte
grapherX (888)|22.8.2008 09:41
Lepší budeš mít když hned při stahování videa do pc přepneš zachytávat v normě PAL. Je ttam rozdíl myslím i v rozlišení obrazu. A nebo to musí mít ta kamera možnost nahrávat na kameře v PAL . Většína kamer má tuto možnost.
PETR Utter (3)|22.8.2008 09:56
To jsem tak udělal, teda zachytávat v PAL, ale pořád nevím jistě jestli je to tak dobře. Asi jo problém bude kdybych to chtěl přehrávat rovno z kamery na TV která neumí NTSC myslím.? Přepnout normy na kmeře nejde.
PETR Utter (3)|22.8.2008 12:41
Tak si nakonec odpovím po velmi dlouhém hledání sám

http://www.camcorderinfo.com/content/article_converting_ntsc_pal.htm

z toho vyplývá, že teda zrovna nejlepší tahat 30 s/min frekvencí 25 s /min není, nebot každý 6 je zahozen.
The_derava_bota (83)|23.8.2008 16:00
[QUOTE=PETR Utter;154370]z toho vyplývá, že teda zrovna nejlepší tahat 30 s/min frekvencí 25 s /min není, nebot každý 6 je zahozen.[/QUOTE]

Pokuď vím tak z DV se nepořizuje capture snímků ale jak tady dobře řikáš "tahá" stream a v tomto Tě vůbec nemusí zajímat je-li 30 nebo 25fps a ostatní parametry kopírování.

A to že je "zahozen" nějaký snímek to tady neříkej protože podle některých chytrolínů se nemůže stratit vůbec nic :D :D :D
)aguar (235)|25.8.2008 19:28
Mam ten samy problem. Jenze ta moje frci jen v ntsc.
Ted to taham do pc pres windv a firewire,ale potom uz nevim co stim. V cem upravit atd.
The_derava_bota (83)|25.8.2008 22:05
[QUOTE=)aguar;155347]Mam ten samy problem. Jenze ta moje frci jen v ntsc.
Ted to taham do pc pres windv a firewire,ale potom uz nevim co stim. V cem upravit atd.[/QUOTE]

To že jak říkaš "frčí" v NTSC není žádný problém, akorát kdybys chtěl zobrazit tento formát na TV či monitoru musí splňovat podmínky této normy a tj. rozměr 640x480x60 Hz. Není možné bez zkreslení sledovat na TV s evropskou normou, tj. 768x576x50Hz protože je důležitý kmitočet, tj.počet půlsnímků za sekundu.
Tento tok lze sestřihat a upravit na jaké koli střižně např. Ulead Video či Vegas Video, výsledkem však musí být stejný frekvenční kmitočet jinak dojde k destrukci původního záznamu a výsledkem bude "trhané" nekvalitní video.
)aguar (235)|25.8.2008 23:50
To znamena ze to staci jen ulozit jako PAL treba ve vegasu. A hotovo? Nebo je na to nejaky konkretni filtr?
The_derava_bota (83)|26.8.2008 13:04
Uložit NTSC do PALu je asi to samý jako u toho vozítka co máš v logu nahradit jedno kolo kolem ze žebřiňáku ... Jestli to chceš tak konvertorů jsou haldy, nebo to jen ulož do PALu. Vidět bych to ale nechtěl :(
)aguar (235)|26.8.2008 15:54
Tady se asi odborne odpovedi nedockam. Zkusil jsem to tak udelat a nevidim v tom zadnej rozdil. Me jde hlavne o to zkomprimovat a aby to nemelo 15 GB na disku. DVD si z toho asi delat nebudu.
The_derava_bota (83)|26.8.2008 22:51
[QUOTE=)aguar;155677]Tady se asi odborne odpovedi nedockam. Zkusil jsem to tak udelat a nevidim v tom zadnej rozdil. Me jde hlavne o to zkomprimovat a aby to nemelo 15 GB na disku. DVD si z toho asi delat nebudu.[/QUOTE]

No to si uhodl, žádný odborník kromě mě Ti na takovoutu prasárnu neodpoví :D:D:D, a nediv se !!! Zkomprimuj to do formátu VCD, cca 60 min 700Mega a máš to kompatibilní i se vším HW co se vyrobilo před cca 10lety ... Vegas to zmákne raz-dva.