reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

integrovaná a dedikovaná grafika

qasadai (3)|22.8.2008 12:37
zdravím!
měl bych prosbu - jak se chovají dvě grafiky v jednom compu,integrovaná běží ve 2D a dedikováná je
vyputá a naběhne pouze ve 3D?
- k monitoru musí být 2 vstupy jeden od integr. a druhý od dedik.?
pls popřípadě typ
jde mi o to,že při dnešní spotřebě karet na 75% času u compu dedikov. nepotřebuju a zbytek si chci užít :) ,bohužel budu teď mimo a tak předem díky
Millisx (131)|22.8.2008 12:48
Pokud připojíš dedikovanou grafiku, integrovaná se většinou sama deaktivuje a jedeš jenom na dedikované.

Řešení představují až novější počiny od nVidia Hybrid power, která umí dedikovanou vypnout a vykreslovat jen pomocí integrované, u ATI si nejsem jistý, myslím, že jsem to v notebooku viděl jako power express, jestli už to je funkční i pro desktop z hlavy teď nevím.
johny__g (6387)|22.8.2008 12:52
Ne, takhle to nefunguje. Obecně je to tak, že když připojíš dedikovanou kartu do AGP nebo PCI-e, tak se integrovaná vypne.
Vyjímkou jsou poslední čipsety od nVidie, kde to může fungovat tak jak popisuješ, pouze s tím rozdílem že výstup je jen jeden - z integrované grafiky. Jmenuje se to Hybrid Power.

Edit: tak sem byl předběhnut
mstejska (2912)|22.8.2008 13:49
Proc je teda v biosu moznost (GIGABYTE GA-MA78GM-S2H) init display first poznostmi (integrated, PCI ..)? Zatim jedu na integrovanou, ale myslel jsem si ze to rozhoduje nastaveni biosu a ne ze se to dela automaticky. Resp. myslite ze nejde automatika vypnout a pouzivat pouze integrovanou i kdyz tam strcim grafickou kartu?
A to automaticke prepinani grafik me taky chybi. Myslim si ale, ze je to zalezitost ovladacu.
Millisx (131)|22.8.2008 13:58
Já už jsem to někam psal. I když tato volba existuje, jedná se jen zřejmě o to, co má BIOS zkusit inicializovat jako první, prostě nějako uproceduru, do které nevidím. Nesetkal jsem se zatím s tím, že by se integrovaná grafika nevypla sama po vložení dedikované.

Ohledně přepínání integrované a dedikované. Rozhodně to není věc ovladačů, měl by to na PC každý.... Musí být podpora HW. Začalo to v noteboocích a HW na to byl uzpůsoben. Stejně jako nyní nVidia s Hybrid power, musíš mít chipset, ktrý to umí.

umím si představit, že kdyby šlo v BIOSu jednoduše určit "nyní jeď z integrované a nyní z dedikované", dávno by to bylo na všech deskách a dávno by na to při POSTu byl hotkey. Prostě to takto zatím, vyjma notebooků a nVidie s Hybrid power nefunguje.