reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkčnost internetových rádií a TV

zvoniva1 (101)|22.8.2008 20:03
Zdravím, chtěl bych Vás požádat o radu, nejdou mi totiž žádná internetová rádia a ani TV :-( (ani v Mozile či IE7). Když chci spustit třeba Očko a dám play, tak se chvíli stránka načítá a pak se objeví nápis připraven, ale nic se neděje... Přitom třeba videa z youtube mi jdou!
Předem díky za radu.
matyyy (2527)|22.8.2008 20:10
nejspis ti budou chybet kodeky
pripadne mas moc starou verzi media playeru
kevin00 (10238)|22.8.2008 20:21
Do Firefoxu musíš nainstalovat pro Media Player kodek, je ke stažení na jejich stránkách ( https://addons.mozilla.org/cs/firefox/browse/type:7 ). pro IE Ti neporadím, nepoužívám, ale mělo by stačit myslím rozchodit WMP a mělo by to jet. Je dobrý mít nainstalovaný ještě RealPlayer
zvoniva1 (101)|22.8.2008 23:25
No tak jsem si stáhnul ty kodeky, ale přesto mi internetový rádia ani TV nejdou.
kane.shw (1231)|22.8.2008 23:40
...asi je to hloupost když už to nejede ve dvou prohlížečích ;), ale zkus třeba ještě i Operu.

Kodeky jsi instaloval jaké? Jaký máš operační systém? Nemáš náhodou samostatnou zvukovku a k tomu ještě i integrovanou na základní desce? Zkoušel jsi K-Lite Mega Codec Pack (v4.1.7)? Před jejich instalací, ale odinstaluj všechny ostatní kodeky, co už máš nainstalované.

Máš možnost udělat novou instalaci OS? Třeba na nějaký rezervní disk?
pas!k (3765)|23.8.2008 12:46
Odkud se pripojujes ? Nehlida te nejaky kerio nebo neco ? Co pouzivas za firewall?
zvoniva1 (101)|23.8.2008 19:04
Mám jen integrovanou zvukovku... asi před třemi měsíci mi internetová rádia a TV šla, takže si myslím, že to v připojení k internetu nebude. Jo a firewall používám ten, co je v Eset smart security. Můj os: Visty business. Teď jsem odstranil všechny starý kodeky a nainstaloval K-lite mega codec pack a stejnak to nejde :-(
zvoniva1 (101)|23.8.2008 23:41
... jinak nyní jsem si stáhnul Operu, ale v ní to taky nechodí.
Withman (1337)|24.8.2008 02:27
Zkus na chvíli vypnout Eset Smart Security a poté vyzkoušet, zda videa fungují. :thumb
zvoniva1 (101)|24.8.2008 11:24
Tak jsem vypnul Eset smart security, ale problém to nevyřešilo. Tak já už nevím, co s tím může být.
matyyy (2527)|24.8.2008 11:27
v opere zadej [CODE]opera:plugins[/CODE] a posli nam co ti to vypsalo
Pavel Boček (4169)|24.8.2008 11:32
Nejde ti to ani přímo v Media Playeru, když zkopíruješ adresu videa a otevřeš to v něm ?

ZKusil bych aktualizovat ovladače zvukové karty :notsure

Opera myslím standardně VMW nepřehraje, ta chce plugin, což jsou myslím asi dvě dynamické knihovny :) Ale tady není v tomto problém, protože video se už inicializuje, ale pak dál nepřehrává. Ta videa jsou co, flash nebo WMV apod. ? Teoreticky by to mohl rozes*at nějaký daslší super update Flash playeru, jako to udělala verze 9.0, po které to začalo padat na procesorech bez SSE instrukcí :hmm
zvoniva1 (101)|24.8.2008 15:10
Po zadání opera: plugins jsem obdržel toto:
Zásuvné moduly
Microsoft® Windows Media Player Firefox Pluginapplication/asx
video/x-ms-asf-plugin
application/x-mplayer2
video/x-ms-wm wm
audio/x-ms-wma wma
audio/x-ms-wax wax
video/x-ms-wvx wvx
video/x-ms-wmv wmv,wmx
video/x-ms-asf asf,asx
application/x-ms-wmp
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\np-mswmp.dll

Windows Genuine Advantageapplication/WGA-plugin
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\npLegitCheckPlugin.dll

Mozilla Default Plug-in*
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\npnul32.dll

RealPlayer(tm) G2 LiveConnect-Enabled Plug-In (32-bit) audio/x-pn-realaudio-plugin rpm,ra,ram,rm
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\nppl3260.dll

RealPlayer Version Pluginapplication/vnd.rn-realplayer-javascript rpj
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\nprpjplug.dll

Shockwave Flashapplication/futuresplash spl
application/x-shockwave-flash swf
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\NPSWF32.dll

Yahoo! activeX Plug-in Bridgeapplication/YahooActiveXPluginBridge
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\npyaxmpb.dll

Adobe Acrobatapplication/pdf pdf
application/vnd.adobe.xdp+xml xdp
application/vnd.adobe.xfd+xml xfd
application/vnd.fdf fdf
application/vnd.adobe.xfdf xfdf
C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\Browser\nppdf32.dll
zvoniva1 (101)|24.8.2008 15:12
... a když to otevřu přímo v media Playeru, tak to hodí tuhle hlášku:
Program Windows Media Player nemůže přehrát soubor. Přehrávač pravděpodobně nepodporuje tento typ souboru nebo v počítači není nainstalován požadovaný kodek.
matyyy (2527)|24.8.2008 15:24
[QUOTE=zvoniva1;155019]... a když to otevřu přímo v media Playeru, tak to hodí tuhle hlášku:
Program Windows Media Player nemůže přehrát soubor. Přehrávač pravděpodobně nepodporuje tento typ souboru nebo v počítači není nainstalován požadovaný kodek.[/QUOTE]

hmmm zajimavy mediaplayeru chybi kodeky ikdyz je mas naistalovany

napada me reseni oklikou naistalovat vlc to zvlada prehravat audio/video taky a kodeky nepotrebuje

http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

pri instalaci musis zaskrtnou mozilla plugin do firefoxu a opery se natahne sam(kdyz ne tak se Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll prekopiruje do slozky plugins)
zvoniva1 (101)|24.8.2008 16:23
Tak jsem si nainstaloval VLC media player a zkopíroval npvlc.dll a libvlac.dll do složky plugins a už to chodí (sice jen v opeře,ale chodí to)!
Díky.
tydla (1)|20.12.2008 21:03
Já mám úplně stejný problém..Rádia se mi měsíc přehrávaly...Mám OS Vista Bussines a antivir ESET NOD 32 úplně stejná pohádka..Jestly už někdo víte jak na to tak mi poraďte...Prosím na icq 292-821-793 nebo email [email]tydlacka@email.cz[/email] díkkyy