Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: Nevysvětlitelná destrukce SATA disků

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jen poznámka: Já taky upgradoval z 939 - nechal jsem si disk, case a zdroj, takže takový upgrade je reálný.
    Pravdou je, že pokud nemáš dobrý zdroj tak opravdu by za tím mohl být on. Zdroj je podceňovaná a přitom smrtelně důležitá komponenta. Kupovat zdroj spolu s case nedoporučuju, nikdy nevíš co tam opravdu je. Lepší koupit case samotnou a zdroj zvlášť.
    Jinak bych měl ještě jeden tip z vlastní zkušenosti: u mě selhal řadič na desce, příznaky sice nebyly stejné ale paseku to napáchalo taky slušnou. Pravdou ale je že disk to přežil, narozdíl od dat na něm.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Disky bych zapojil na různé napájecí kabely. Koupě Fortrona 350-GLN za 700 to jistí. Pokud je hlučný doporučuji za 100Kč koupit Xilence a zapojit na 5V. Zdroj nemá žádné pečeti, takže se o ztrátu záruky nemusí nikdo bát.

Výborná volba je za 1100 Kč 400W Chieftec Green Angel, i když je to Channel Well Tech, je velmi dobře navržený a zpracovaný. Jak říkáme mi Brňáci – ŠPICA

Velký podíl na objektivitě testu má Pavel Hejlek. Víc toho fakt neprozradím, protože by ten megatest nikdo nečetl.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

No komp už upgradovat nebudu, ve středu mi přijde notebook, ale kdyby se někomu stávalo to samé, musím ještě zdůraznit jedno důležté spojení s odchodem toho hadru:

Téměř vždy, když jsem si chtěl přehrát video, to v disku po vteřině přehrávání zarachotilo, vyběhla modrá obrazovka a komp se restartoval. Zdroj to být může, ale je mi záhadou, proč se disk (pravděpodobně) vypínal POUZE u příležitosti přehrání videa. Pár takových 'zaseknutí' a disk šel do kytek. (pozn.: začlo se to stávat častěji po jedné LAN party kdy jsem tam na pár hodin nacpal 256 MB RAMku navíc, to se mi komp za těch 14 hodin 3x samovolně restartoval s doprovodem modré chybové obrazovky)

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. 3,5 HDD PATA: Oddíly na disku přepojení IDE/SATA
    Od pavkrej v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-04-2010, 17:05
  2. 3,5" HDD SATA: Přepojení disku na SATA II
    Od Jandaskunk v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 12-07-2009, 18:45
  3. 3,5" HDD SATA: Problemy s pripojenim SATA disku