reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

docela problém

lavjoy (1628)|24.8.2008 14:41
dobrý den
dostala se mi do ruky tato deska: http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=285&maincat_no=1&cat2_no=171&cat3_no=89
tak sem ji napíchal(vše co je potřeba),a je tam athlon 1333.
Problém je v tom že everest i speedfan mi ukazujou vysoké napětí cpu-takže i vysoké teploty,v klidu mám teďka 55st tak sem ani nezkoušel nějak testovat,abych se k tomu dostal:takže v biosu nastavím třeba 1.75Vcore a běží to pak na 1.8,takže abych se dostal na požadovaných 1.75 tak musím nastavit 1.725.Docela dobrý je že de měnit násobič v biosu,zatím sem zkusil 11*133 a jede místo defaultních 10*133,11.5 mi bootne ale nenajede systém,vzhledem k těm vysokým teplotám se ani neodvažuju Vcore nijak moc zvedat,chladím to myslím si docela dobrým chladičem pro soket A (Spire-je to takový celohlinikový s měděnou základnou,podobný Titanu),tak by mě zajímalo jestli má někdo podobné zkušenosti
děkuji
Pavel Boček (4169)|24.8.2008 14:52
Jedu na ní, co cheš vědět ? Jedu na FSB 140 MHz, víc nezvládají paměti nebo něco na PCI sběrnici.

Zvláštní, že máš odemčený násobič, ale buď za to rád :notsure No, jestli z toho chceš něco vyždímat, pořiď lepší chlazení, 55stupňů v IDLE už je dost. Možná procesor víc ani nezvládne, je to Palomino...možná ano, ale s vyšším napětím. Každopádně pokud nesrazíš teploty, víc bych do něj nepouštěl.
lavjoy (1628)|24.8.2008 15:15
takže cpu je přeně tohle :http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Athlon%201333%20-%20A1333AMS3C.html
k tomu chalzení :myslíš že má vliv že tam není moc pasty?ten chladák měl na sobě už připravenou ale dvakrát sem ho nasazoval jinde a tedka sem takže už tam asi moc nezbylo,takže eště pondělí koupim tu malou stříbrnou a nacákám to tam no a když to bude stejný tak nato kašlu nechám to na default a vystřelím ho
nevíte někdo kolik zvládnou tyhle procesory napětí/teploty ?
Pavel Boček (4169)|24.8.2008 16:24
Třikrát použitá pasta, no co to je :stupid Starou pastu vždycky setři a nanes novou. Já používám Arctic Cooling MX-2, fakt dobrá a dokonce stojí v Alfě to, co ten bazmek PC-100S a další v Mironetu :D

Athlony sice zvládnou hodně, ale já se snažím raději jít do 55 °C v LOADu. Je tam externí čidlo, takže reálně bude teplota vyšší a navíc je to kus od kusu, některé zvládnout jen padesát a některe třeba 90 °C. Tak je to pro celou rodinu K7. Nad 60 °C bych nešel.
lavjoy (1628)|24.8.2008 16:37
já vím s tou pastou sem to posrahauzoval,ale tedka o výkendu níkde neseženu.No třeba kámoš nedává pastu vůbec-taky na něj řvu že to spálí a nic -jede mu to nějaká- P3?je to divný no ty teploty tenhle chlaďák sem měl nasazenej i na Tualatinoj 1300mgh a jelo to krásně na těch 35-38 v klidu,je fakt že má větší dosedací plochu tak nevím ale tím to asi nebude že?
Pavel Boček (4169)|24.8.2008 16:42
Tak Pentium III je jiná, to má úplně jiné spotřeby. IHS tu má trochu větší vliv, neboť na PIII je myslím připájené (např. u Athlonů 64 a dalších je tam jen pasta, takže přechod není úplně ideální, ale zase jde dobře sundat :)), nicméně s novou pastou by teplota měla jít hned dolů. Hlavně větrej skříň.
lavjoy (1628)|24.8.2008 17:15
jo !skříň-to je další sranda:tuhle case sem dostal pravě od toho kámoše a on udělal to že veškerý pasty a bočnice sundal tak že zůstala jen kostra a celou ji dal do průhlednýho pleksi(červenej),vypadá to moc pěkně tuningově,eště teda musím dokoupit dva osmičkový větráky nejlépe modře podsvícený -jeden dopředu a druhý dozadu a pak by to snad mohlo být OK,i když to pleksi -no nevím ,myslím že kovový skříně sou lepší a čím silnější plech tím asi líp né?